Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#697695 Alex ο τρόπος που σκέφτεσαι είναι πολύ απλοϊκός. Από αυτά που αναφέρεις δεν βγαίνουν αναγκαστικά τα συμπεράσματα που θέλεις να βγούν και που μας παρουσιάζεις σαν αυτονόητα ή σαν λογικά επακόλουθα.
alex έγραψε:...οσον αφορα τα ελαστικα η μισελιν και η γκουντγιαρ ειναι στην 1η και 2η ,3η θεση ,που σημαινει πουλανε περισοτερο
Όχι, το ότι είναι πρώτη δεν σημαίνει απαραίτητα ότι πουλάει περισσότερο. Μπορεί να σημαίνει αυτό αλλά μπορεί και χίλια δυο άλλα πράματα. Έχει να κάνει με τζίρο, κέρδος, έρευνα, φορολογικά τρυκ κλπ. Και δεν είναι εταιρειούλες με ένα μόνο εργοστασιάκι που φτιάχνει ένα μόνο πράμα, λάστιχα αυτοκινήτων. Οπότε δεν μπορείς να τις συγκρίνεις έτσι εύκολα.
alex έγραψε:. και για να πουλανε ,πουλανε περισοτερο στις μικρες κατηγοριες μεχρι 17αρες που ειναι και το μεγαλυτερο πελατολογιο
Τι μετράς, αν πουλάει περισσότερα ελαστικά αυτοκινήτων ή αν έχουν μεγαλύτερη αξία αν και μπορεί να είναι λιγότερα ή αν έχει μεγαλύτερο κέρδος η εταιρεία; Άλλο το ένα άλλο το άλλο. Και μην ξεχνάμε δεν κάνουν μόνο ελαστικά αυτοκινήτων μπορεί να χάνουν σε λάστιχα αυτοκινήτων αλλά να κερδίζουν αλλού.
alex έγραψε:για να βρισκονται στις πρωτες θεσεις σημαινει εχουν καλυτερα ελαστικα.
Ισχύουν όλα τα προηγούμενα και επιπλέον βάζεις στον ίδιο κουβά κάποια καλά με κάποια μέτρια ελαστικά που βγάζουν όλες οι εταιρείες. Δεν είναι όλα τα λάστιχα της μίας εταιρείας καλύτερα από όλα τα λάστιχα μιας άλλης. Και φυσικά ουδεμία σχέση έχει η ποιότητα με την εμπορικότητα. Μετράει μάρκετινγκ, διαφήμιση κλπ.
Άσε το τι μπορεί να σημαίνει το "καλύτερα ελαστικά". Καλύτερα σε τί; Καλό για έναν δεν σημαίνει καλό για όλους. Υπάρχει η έννοια της καταλληλότητας, άλλο λάστιχο θέλω εγώ (που είπα πιο πριν τι ζητάω) και άλλο κάποιος άλλος. Το ότι μου άρεσε ένα Avon δεν κάνει την Avon Θεό στα μάτια μου ούτε το ότι τα Continental τα παραβρίσκω μαλακά τα κάνουν κακά λάστιχα.
alex έγραψε:...οταν μια ευρωπαικη εταιρεια , η μισελιν ,μπαινει σφηνα αναμεσα στην ασιατικη μπριτζεστον,που πουλαει λογω πληθυσμου στην ασια και την αμερικανικη-αγγλικη γκουντγιαρ που καλυπτει την αμερικανικη και οχι μονο ηπειρο ,τοτε καταλαβαινεις ποσο μεγαλη εταιρεια ειναι και ποσο καλα προιοντα κατασκευαζει.οι αριθμοι δεν λενε ψεμματα.
Πάλι επανέρχεσαι στην απλοική λογική του μαγαζιού της γωνίας που πουλάει πασατέμπο. Μιλάμε για πολυεθνικές κτήνη με πάρα πολλά διαφορετικά προϊόντα και υπηρεσίες και παρουσία παντού, παγκόσμια, δεν είναι τοπικά μαγαζάκια.
Και αν θέλεις να μιλήσεις με αριθμούς δείξε μου τους αριθμούς που λένε πως ακριβώς προέκυψε η σειρά που λες και ότι η μία εταιρεία έχει πιο καλά ελαστικά αυτοκινήτων από την άλλη.
Βασικά παίζεις μόνος σου παιχνίδι με κανόνες που εσύ βάζεις όπως σε βολεύουν ακόμα και σε βάρος της κοινής λογικής. Αυτό είναι συχνό, δεν είσαι τόσο σπέσιαλ, πολλοί το κάνουν και εύκολα και απλά στην καθομιλουμένη μεταφράζεται σαν: Alex, σολάρεις._ ....ξανά.
Τώρα γιατί κάθομαι και τα γράφω όλα αυτά όταν ξέρω ότι αφενός δεν είσαι σε θέση να τα διαβάσεις και να καταλάβεις αυτά που λέω και ξέρω ότι θα τα ρίξεις όλα στο παιχνίδι σου και θα βγάλεις τελείως διαφορετικά συμπεράσματα κλπ κλπ;;; Όχι για σένα Alex, λίγο για μένα για να γράφω να μην ξεχνάω τα ελληνικά μου, λίγο για τους άλλους, μερικοί σε διαβάζουν αλλά έχουν πάψει να ασχολούνται μαζί σου ή δεν βλέπουν το νόημα αφού δεν τα πιάνεις. Δεν βαριέσαι, να είμαστε καλά να γράφουμε στα φόρουμ, γράφε και μη μασάς. Υγεία πάνω απόλα. :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By alex
#697758 τρικυμια εν κρανιω.. :dizzy: ..εχεις παθει ψυχωση μαζι μου..εχεις συνηθισει να σε χειροκροτουν σαν αρχοντα του φορουμ ..σου ειναι δυσκολο να δεχθεις οτι υπαρχει κιαλλος που ξερει και λεει διαφορετικα πραγματα απο σενα..και προσπαθεις να βρεις 1002 τροπους να ξαναβγεις μπροστα αλλα δεν..πρεπει να κατλαβεις οτι ετσι αδικεις τον ευατο σου κια χανεις σαυτα που γραφεις..θα σε τιμουσε να δεχοσουν την αληθεια..

για το ποιος ειναι πρωτος σε πωλησεις..ειναι στο wikipedia και σε αλλα σαιτ..δεν τα λεω εγω..ψαξε να βρεις..τι να πω εγω τωρα σαυτο? και εκει ακομα θα βρεις διαφωνια,σε εχω ικανο να παρεις το wikipedia και οποιοδηποτε σαιτ που αναφερει τα αποτελεσματα να τα βγαλεις ακυρα και να βαλεις τα δικα σου..

τελικα σου την δινω στα νευρα αλλα σαρεσει πραγματικα ..την μια προσβαλεις και προκαλεις και την αλλη με ενθαρυνεις να γραφω...
γιατι σου βγαζω ευατο,,νασαι καλα και εσυ και να απαντας σε οτι γραφω,μην το βαζεις κατω θα βρεις τροπο να δικαιωθεις σε οτι γραφεις..
Άβαταρ μέλους
By g47
#697769
sknipper έγραψε:Τώρα γιατί κάθομαι και τα γράφω όλα αυτά όταν ξέρω ότι αφενός δεν είσαι σε θέση να τα διαβάσεις και να καταλάβεις αυτά που λέω και ξέρω ότι θα τα ρίξεις όλα στο παιχνίδι σου και θα βγάλεις τελείως διαφορετικά συμπεράσματα κλπ κλπ;;;


Το κακο ειναι οτι ακομα ενα θεμα γεμιζει με ποστακια αυθεντιας με λαθος πληροφοριες (η σε επομενο βημα, εριστικα).
Λιγη βοηθεια παιδια. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#697931
alex έγραψε:
REALZEUS έγραψε:
italakias έγραψε:Τα εργοστασια της πιρελι για την ευρωπαικη αγορα,ειναι στα βαλκανια.
Το αν πουληθηκε στους κινεζους δεν το γνωριζω,αλλα αν συμβει δεν θα μαρεσει οπως δεν μου αρεσει το γεγονος οτι ολα πλεον γινονται στον βωμο του χρηματος.
Ειδικα οι ιταλοι τονχουνε γαμησει το θεμα,μπασταρδα αυτοκινητα,τωρα ελαστικα κινεζικα.
Την λαντσια την καταστρεψαν οι μανατζαραιοι με τις αλκανταρες και την ψευτοπολυτελεια.
Ξεφτιλα.



Η Jaguar-Land Rover ανήκει σε Ινδικό όμιλο, αλλά η τεχνογνωσία είναι 100% βρετανική. Το ίδιο ισχύει και για τα Pirelli, που δεν έχουν σχέση με τον Κινέζο μεγαλο-ιδιοκτήτη τους, από τεχνολογικής άποψης.

Μπάσταρδα αυτοκίνητα οι Ιταλοί; Οι σημερινές Alfa Romeo είναι ό,τι πιο ιταλικό υπάρχει, δεν έχουν καμία σχέση με κανένα άλλο αυτοκίνητο, και για αυτό είναι ό,τι πιο οδηγοκεντρικό υπάρχει στην κατηγορία τους, μαζί με τις Jag. :rtfm: Αρκετοί εδώ μέσα ξέρετε ότι έχω πισωκίνητη BMW κουπέ 270+ ίππων, αλλά οι νέες Alfa είναι καλύτερες, πως να το κάνουμε τώρα;

Για να γυρίσουμε στα λάστιχα, τα "μικρά" Pirelli δεν είναι κάτι ιδιαίτερο, αλλά δεν είναι και κάτι άσχημο. Στα μικρά όλοι το κέρδος κοιτάνε, και τα Michelin τα ίδια και χειρότερα είναι. Pirelli παίρνεις στα μεγάλα που είναι ό,τι καλύτερο υπάρχει! :rtfm:


και οι 2 μαρκες που αναφερεις εχουν τεραστια προβληματα τεχνικα ..ειδικα οι αλφα μεσα η ποιοτητα συναρμολογησης και τα ηλεκτρικα τους ειναι χαλια. μπες στο φορουμ να διαβασεις...οδηγοκοκεντρικη πλεον δεν ειναι,αυτα ισχυαν για τις παλιες αλφα που ολοι οσι ειναι καποιας ηλικιας εχουν οδηγησει εχουν κατλαβει..εξαιρω την alfa romeo giulia την πρωτη πραγματικα οδηγοκεντρικη και καλης ποιοτητας υλικων αλλα με τα προβληματα που εχιε η φιατ δεν βλεπω οριζοντα για κατι καλυτερο..

οσον αφορα τα ελαστικα η μισελιν και η γκουντγιαρ ειναι στην 1η και 2η ,3η θεση ,που σημαινει πουλανε περισοτερο και για να πουλανε ,πουλανε περισοτερο στις μικρες κατηγοριες μεχρι 17αρες που ειναι και το μεγαλυτερο πελατολογιο και για να βρισκονται στις πρωτες θεσεις σημαινει εχουν καλυτερα ελαστικα .οταν μια ευρωπαικη εταιρεια , η μισελιν ,μπαινει σφηνα αναμεσα στην ασιατικη μπριτζεστον,που πουλαει λογω πληθυσμου στην ασια και την αμερικανικη-αγγλικη γκουντγιαρ που καλυπτει την αμερικανικη και οχι μονο ηπειρο ,τοτε καταλαβαινεις ποσο μεγαλη εταιρεια ειναι και ποσο καλα προιοντα κατασκευαζει.οι αριθμοι δεν λενε ψεμματα.
και οποιος εχει bmw σε οποιο φορουμ ελληνικο η' ξενο και αν μπεις ειδικα αμερικανικο οι περισοτεροι προτιμουν ταμισελιν ακομα και στις μεγαλες διαστασεις,μετα τα eagle f1 goodyear ,μετα continental sportcontact και στο τελος τα πιρελι.επισης σε οποιον εχει bmw ειναι γνωστο οτι η bmw συνεργαζεται με την μισελιν για την πρωτη τοποθετηση σε Μ οπως επισης και στο μοτορσπορτ,στα αγωνιστικα της.


1) Ακόμα και οι προσθιοκίνητες Alfa ήταν πιο αοδηγοκεντρικές από τον ανταγωνισμό και με σαφώς λιγότερα προβλήματα από τα γερμανικα.
2) Το ότι πουλάνε πολύ δεν σημαίνει απολύτως τίποτα. Ένα από τα πιο καλοπουλημένα οχήματα όλων των εποχών ήταν ο Χάρος-Σκαραβαίος. Θέμα εμπορικών συμφωνιών είναι όλα.
3) Η Ferrari, McLaren, Lamborghini προτιμούν κυρίως Pirelli και δευτερευόντως άλλες μάρκες. Τι ακριβώς προσπαθείς να πεις λοιπόν με αυτό;
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#698053
alex έγραψε:..εχεις παθει ψυχωση μαζι μου...
Αυτό είναι. Αλλά επειδή αισθάνομαι ότι περιορίζεσαι μήπως να επεκταθείς λιγάκι; Είμαι σίγουρος ότι θα πρέπει να είσαι ο υπέρτατος ειδικός και σε άλλα θέματα πέραν των ελαστικών και των λιπαντικών. Δεν ξέρω αν κατέχεις αλλά έχουμε θέματα για παπούτσια, άθληση, ποδηλασία-πατίνια έλα, έλα να διασκεδάσουμε κι εκεί, η συμμετοχή σου θα είναι πολύτιμη. :shifty: :innocent: :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By thanasisr16
#698344 Σε διάσταση 225/40/18 μέχρι πρότινος η michelin δεν έφερνε το ps4s αλλά μόνο το απλό ps4,εδώ και λίγο καιρό βλέπω ότι το έχει κανονικά στο σάιτ της αλλά σε σελίδες καταστημάτων ελαστικών δεν βρίσκω πουθενά στην διάσταση μου το ps4s,τώρα φοράω pirelli pz4 και στην επόμενη αλλαγή σκέφτομαι να πάω προς Γαλλία μεριά, έχεις κανεις ιδέα για τα ps4s γενικά σαν ελαστικό?
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#698593
alex έγραψε:
και οι 2 μαρκες που αναφερεις εχουν τεραστια προβληματα τεχνικα ..ειδικα οι αλφα μεσα η ποιοτητα συναρμολογησης και τα ηλεκτρικα τους ειναι χαλια. μπες στο φορουμ να διαβασεις...


Δεν βλέπω πάντως να ψάχνονται πότε και τι λάδια να βάλουν μην τους μείνει ο κινητήρας στο χέρι όπως εσύ με τη BMW. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By alex
#698769
dimviii έγραψε:
alex έγραψε:


δεν ξερεις που πανε τα 4 μαστορα.


ειπε ο παντογνωστης παστορας!
Άβαταρ μέλους
By alex
#698771
NickTG έγραψε:
alex έγραψε:
και οι 2 μαρκες που αναφερεις εχουν τεραστια προβληματα τεχνικα ..ειδικα οι αλφα μεσα η ποιοτητα συναρμολογησης και τα ηλεκτρικα τους ειναι χαλια. μπες στο φορουμ να διαβασεις...


Δεν βλέπω πάντως να ψάχνονται πότε και τι λάδια να βάλουν μην τους μείνει ο κινητήρας στο χέρι όπως εσύ με τη BMW. :hmmm:


οταν δεν εχεις σωστο αυτοκινητο ,ποιος ασχολειται με τα λαδια ? :hmmm: :iconcool: :roll:

υ.γ. χαιρομαι παντως που με παρακολουθεις :thumbsup:
Τελευταία επεξεργασία από alex και 21 Μαρ 2021, 21:11, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By alex
#698772
REALZEUS έγραψε:
alex έγραψε:
REALZEUS έγραψε:
italakias έγραψε:Τα εργοστασια της πιρελι για την ευρωπαικη αγορα,ειναι στα βαλκανια.
Το αν πουληθηκε στους κινεζους δεν το γνωριζω,αλλα αν συμβει δεν θα μαρεσει οπως δεν μου αρεσει το γεγονος οτι ολα πλεον γινονται στον βωμο του χρηματος.
Ειδικα οι ιταλοι τονχουνε γαμησει το θεμα,μπασταρδα αυτοκινητα,τωρα ελαστικα κινεζικα.
Την λαντσια την καταστρεψαν οι μανατζαραιοι με τις αλκανταρες και την ψευτοπολυτελεια.
Ξεφτιλα.



Η Jaguar-Land Rover ανήκει σε Ινδικό όμιλο, αλλά η τεχνογνωσία είναι 100% βρετανική. Το ίδιο ισχύει και για τα Pirelli, που δεν έχουν σχέση με τον Κινέζο μεγαλο-ιδιοκτήτη τους, από τεχνολογικής άποψης.

Μπάσταρδα αυτοκίνητα οι Ιταλοί; Οι σημερινές Alfa Romeo είναι ό,τι πιο ιταλικό υπάρχει, δεν έχουν καμία σχέση με κανένα άλλο αυτοκίνητο, και για αυτό είναι ό,τι πιο οδηγοκεντρικό υπάρχει στην κατηγορία τους, μαζί με τις Jag. :rtfm: Αρκετοί εδώ μέσα ξέρετε ότι έχω πισωκίνητη BMW κουπέ 270+ ίππων, αλλά οι νέες Alfa είναι καλύτερες, πως να το κάνουμε τώρα;

Για να γυρίσουμε στα λάστιχα, τα "μικρά" Pirelli δεν είναι κάτι ιδιαίτερο, αλλά δεν είναι και κάτι άσχημο. Στα μικρά όλοι το κέρδος κοιτάνε, και τα Michelin τα ίδια και χειρότερα είναι. Pirelli παίρνεις στα μεγάλα που είναι ό,τι καλύτερο υπάρχει! :rtfm:


και οι 2 μαρκες που αναφερεις εχουν τεραστια προβληματα τεχνικα ..ειδικα οι αλφα μεσα η ποιοτητα συναρμολογησης και τα ηλεκτρικα τους ειναι χαλια. μπες στο φορουμ να διαβασεις...οδηγοκοκεντρικη πλεον δεν ειναι,αυτα ισχυαν για τις παλιες αλφα που ολοι οσι ειναι καποιας ηλικιας εχουν οδηγησει εχουν κατλαβει..εξαιρω την alfa romeo giulia την πρωτη πραγματικα οδηγοκεντρικη και καλης ποιοτητας υλικων αλλα με τα προβληματα που εχιε η φιατ δεν βλεπω οριζοντα για κατι καλυτερο..

οσον αφορα τα ελαστικα η μισελιν και η γκουντγιαρ ειναι στην 1η και 2η ,3η θεση ,που σημαινει πουλανε περισοτερο και για να πουλανε ,πουλανε περισοτερο στις μικρες κατηγοριες μεχρι 17αρες που ειναι και το μεγαλυτερο πελατολογιο και για να βρισκονται στις πρωτες θεσεις σημαινει εχουν καλυτερα ελαστικα .οταν μια ευρωπαικη εταιρεια , η μισελιν ,μπαινει σφηνα αναμεσα στην ασιατικη μπριτζεστον,που πουλαει λογω πληθυσμου στην ασια και την αμερικανικη-αγγλικη γκουντγιαρ που καλυπτει την αμερικανικη και οχι μονο ηπειρο ,τοτε καταλαβαινεις ποσο μεγαλη εταιρεια ειναι και ποσο καλα προιοντα κατασκευαζει.οι αριθμοι δεν λενε ψεμματα.
και οποιος εχει bmw σε οποιο φορουμ ελληνικο η' ξενο και αν μπεις ειδικα αμερικανικο οι περισοτεροι προτιμουν ταμισελιν ακομα και στις μεγαλες διαστασεις,μετα τα eagle f1 goodyear ,μετα continental sportcontact και στο τελος τα πιρελι.επισης σε οποιον εχει bmw ειναι γνωστο οτι η bmw συνεργαζεται με την μισελιν για την πρωτη τοποθετηση σε Μ οπως επισης και στο μοτορσπορτ,στα αγωνιστικα της.


1) Ακόμα και οι προσθιοκίνητες Alfa ήταν πιο αοδηγοκεντρικές από τον ανταγωνισμό και με σαφώς λιγότερα προβλήματα από τα γερμανικα.
2) Το ότι πουλάνε πολύ δεν σημαίνει απολύτως τίποτα. Ένα από τα πιο καλοπουλημένα οχήματα όλων των εποχών ήταν ο Χάρος-Σκαραβαίος. Θέμα εμπορικών συμφωνιών είναι όλα.
3) Η Ferrari, McLaren, Lamborghini προτιμούν κυρίως Pirelli και δευτερευόντως άλλες μάρκες. Τι ακριβώς προσπαθείς να πεις λοιπόν με αυτό;


1) οτι πιο λαθος εχει ακουσει καποιος..αυθαιρετο συμπερασμα.δεν υπαρχει κατι που να το ισχυροποιει,μια ερευνα επισημη..για το οδηγοκεντρικο...
για ποιοτητα,αν ρωτουσες παλια καποιον για ιταλικο σαν αγορα αμεσως σου ελεγε οτι δεν ηθελε να τρεχει για προβληματα.αγοραζαν γιατι ηταν πιο φθηνα απο τα γερμανικα..και μετα τα πληρωναν διπλα στα συνεργεια..για τα παλια εννοω ,που λες εσυ,τοτε που τα γερμανικα δεν ηξεραν τι ειναι συνεργειο.σημερα αλλαξαν λιγο τα πραγματα.

2) οταν κανεις συγκριση να συγκρινεις ομοια πραγματα..(το χαζο -μπιτλ πουλουσε οχι γιατι ηταν καλο αυτοκινητο αλλα γιατι το βλεπουν σαν συμβολο κουλτουρας,οπως και το 100αρακι,η το μινι.).

αστοχη συγκριση..αν συγκρινεις ελαστικα με αυτοκινητα.ενα αυτοκινητο αποτελειται απο χιλιαδες εξαρτηματα , το ελαστικο ειναι ενα, τι σχεση εχει το ενα με το αλλο?

3) τιποτα,οτι και η μισελιν ειναι καλη μαρκα,οπως λετε για τα πιρελι.για το αλλο που ειπα ομως δεν σχολιασες,οτι στα περισοτερα φορουμ διαφορων μαρκων φορανε μισελιν ,γκουντγιαρ ,κοντινενταλ και τελος πιρελι.τσεκαρισμενο.

παραδειγμα ,κριτικες χρηστων απο ολη την ευρωπη:

https://www.tyrereviews.com/Tyre/Goodye ... tric-5.htm

https://www.tyrereviews.com/Tyre/Michel ... rt-4-S.htm

https://www.tyrereviews.com/Tyre/Contin ... tact-6.htm

https://www.tyrereviews.com/Tyre/Pirelli/P-Zero-PZ4.htm


οπου φαινεται καθαρα οτι το πιρελι ειναι τελαυταιο σε αξιολογηση.

υ.γ. επειδη εχω οδηγησει παλιοτερα πολλα σπορ αυτοκινητα ,λοgω επαγγελματικης ενασχολησης,οχι δεν ημουν δοκιμαστης αγωνων, :lol: οι παλιες τζαγκ,ηταν παρα πολυ οδηγοκεντρικες,οι σημερινες ειναι απλα ενα πολυτελες ουδετερο αυτοκινητο,κατι σαν μερκ δλδ.ποιοτικο αλλα οχι οδηγοκεντρικο,εξαιρεση φυσικα η xk!
Τελευταία επεξεργασία από alex και 21 Μαρ 2021, 21:45, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By alex
#698774
sknipper έγραψε:
alex έγραψε:..εχεις παθει ψυχωση μαζι μου...
Αυτό είναι. Αλλά επειδή αισθάνομαι ότι περιορίζεσαι μήπως να επεκταθείς λιγάκι; Είμαι σίγουρος ότι θα πρέπει να είσαι ο υπέρτατος ειδικός και σε άλλα θέματα πέραν των ελαστικών και των λιπαντικών. Δεν ξέρω αν κατέχεις αλλά έχουμε θέματα για παπούτσια, άθληση, ποδηλασία-πατίνια έλα, έλα να διασκεδάσουμε κι εκεί, η συμμετοχή σου θα είναι πολύτιμη. :shifty: :innocent: :whistlink:


δεν το ηξερα οτι υπαρχουν εδω και τετοια τοπικ..αν και γραφω αλλου για αυτα σε αλλα φορουμ,μετα χαρας να γραψω και εδω..φοβαμαι 2 πραγματα ,ομως..μην τυχον και χασεις τον υπνο σου και εκει και απαντας 2 φορες σε οτι λεω οπως εδω..η' μην τυχον και συμφωνησουμε σε κατι και στεναχωρηθεις :lol: :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By alex
#698776
thanasisr16 έγραψε:Σε διάσταση 225/40/18 μέχρι πρότινος η michelin δεν έφερνε το ps4s αλλά μόνο το απλό ps4,εδώ και λίγο καιρό βλέπω ότι το έχει κανονικά στο σάιτ της αλλά σε σελίδες καταστημάτων ελαστικών δεν βρίσκω πουθενά στην διάσταση μου το ps4s,τώρα φοράω pirelli pz4 και στην επόμενη αλλαγή σκέφτομαι να πάω προς Γαλλία μεριά, έχεις κανεις ιδέα για τα ps4s γενικά σαν ελαστικό?


https://www.tyrereviews.com/Tyre/Michel ... rt-4-S.htm
Άβαταρ μέλους
By thanasisr16
#698810
alex έγραψε:
thanasisr16 έγραψε:Σε διάσταση 225/40/18 μέχρι πρότινος η michelin δεν έφερνε το ps4s αλλά μόνο το απλό ps4,εδώ και λίγο καιρό βλέπω ότι το έχει κανονικά στο σάιτ της αλλά σε σελίδες καταστημάτων ελαστικών δεν βρίσκω πουθενά στην διάσταση μου το ps4s,τώρα φοράω pirelli pz4 και στην επόμενη αλλαγή σκέφτομαι να πάω προς Γαλλία μεριά, έχεις κανεις ιδέα για τα ps4s γενικά σαν ελαστικό?


https://www.tyrereviews.com/Tyre/Michel ... rt-4-S.htm

https://www.michelin.gr/auto/tyres/michelin-pilot-sport-4-s?gclid=Cj0KCQjw3duCBhCAARIsAJeFyPWvDw1WE1JlBq4yYI-RAZ6WcUnxdT7GO_hdtKt9hG_YKZ5Cz5ii2jQaAujHEALw_wcB&gclsrc=aw.ds