Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#759369 Πολύ όμορφη, αν και νομίζω πως χάνει πολύ στο φουλ μαύρο. Μια διχρωμία θα την έκανε καλύτερη. Γενικά βέβαια, εμένα μου αρέσουν οι ζάντες στο χρώμα του αλουμινίου, παρά σε σκούρα χρώματα. Με γεια!
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#759471
BARHonda έγραψε:Μόλις αφίχθησαν οι 19αρες Interlagos για τα θερινά ελαστικά

Εικόνα


Πανέμορφη!! Με το καλό να μπει επάνω!

RMX3363
Άβαταρ μέλους
By Serf
#761542 Χθες το πρωί (05:00) έχουμε φορτώσει το αυτοκίνητο και πάμε να ξεκινήσουμε για τετραήμερο όταν το αυτοκίνητο μας ενημερώνει για χαμηλή πίεση του πίσω δεξιά ελαστικού. Οπτικά δεν φαινόταν κάτι, οπότε σταματάμε στο πρώτο βενζινάδικο που συναντάμε. Πίεση 27psi αντί 44psi στα υπόλοιπα. Φουσκώνουμε και ξεκινάμε να δούμε κατά πόσο θα πέσει πάλι η πίεση... Στα 3-4 χλμ η πίεση πέφτει πάλι 1-2psi... Οπότε google maps κι εύρεση του πιο κοντινού 24ωρης λειτουργίας βουλκανιζατέρ. Βρίσκουμε ένα στο Ρέντη και πάμε. Βίδα στο λάστιχο η διάγνωση. Και η λύση που δόθηκε: κορδόνι γιατί μπάλωμα, κατά δήλωση του ειδικού, δεν μπαίνει σε λάστιχο με αφρό εσωτερικά. Ισχύει αυτό;
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#761603
Serf έγραψε:Χθες το πρωί (05:00) έχουμε φορτώσει το αυτοκίνητο και πάμε να ξεκινήσουμε για τετραήμερο όταν το αυτοκίνητο μας ενημερώνει για χαμηλή πίεση του πίσω δεξιά ελαστικού. Οπτικά δεν φαινόταν κάτι, οπότε σταματάμε στο πρώτο βενζινάδικο που συναντάμε. Πίεση 27psi αντί 44psi στα υπόλοιπα. Φουσκώνουμε και ξεκινάμε να δούμε κατά πόσο θα πέσει πάλι η πίεση... Στα 3-4 χλμ η πίεση πέφτει πάλι 1-2psi... Οπότε google maps κι εύρεση του πιο κοντινού 24ωρης λειτουργίας βουλκανιζατέρ. Βρίσκουμε ένα στο Ρέντη και πάμε. Βίδα στο λάστιχο η διάγνωση. Και η λύση που δόθηκε: κορδόνι γιατί μπάλωμα, κατά δήλωση του ειδικού, δεν μπαίνει σε λάστιχο με αφρό εσωτερικά. Ισχύει αυτό;


Αν έβαλες μπουκαλάκι με αφρό, τότε έχει και δεν έχει δίκιο ο μάστορας. Το εσωτερικό μπάλωμα θέλει καθαρό λάστιχο, γιατί αλλιώς ξεκολλάει. Θα μπορούσε όμως να στο τροχίσει επιφανειακά, για να φύγει η μούργα από το σπρέι.

Όντως 44 PSI λέει ο κατασκευαστής; Τι λάστιχα είναι;