Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#571143 Κοιτάζω τις τιμές και τις παροχές πχ 6 άτοκες δόσεις του Χοιμέ , τέτοια στην Θεσσαλονίκη δύσκολα τα βρίσκεις εκτός αν δεν κοιτάω καλά :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#571229 Και, τελικά, Goodyear, καθώς τα Falken (για τα οποία όντως είχα ψηθεί!) δεν ήταν διαθέσιμα κι ο χρόνος μου είναι περιορισμένος. 220 ευρώ με εγγύηση 12 μήνες (αν τα τρυπησω ή τα σκίσω ξέρω γω) κι αν θέλει κάποιος, κάνει και άτοκες δόσεις ο συγκεκριμένος.
Καμιά 30αρια χιλιόμετρα που έκανα μου φάνηκαν πολύ καλά και σαφώς πιο ήσυχα από τα προηγούμενα.

Ο λαστιχας ήταν φιλικός, εξυπηρετικός και πολύ αναλυτικός. Θα τον έχω στα υπόψη και για το μέλλον.
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#572978 Ένα κεφάλαιο αλλάζει από σπόρ λάστιχα είπα να πάω σε κάτι Touring μιας και το μόνο ακραίο που κάνω είναι να οδηγώ τελικιασμένος :lol: .
Bridgestone T005 225-45 R17 , 91W παραγγέλθηκαν σήμερα, επιστροφή εκεί που ξεκίνησα πριν 10 χρόνια σε Μέρκ. Κόστος με τοποθέτηση 360€ (πανάκριβα θαρρώ :lipsealed: ). Υπομονή λίγες μέρες ώστε να τα τοποθετήσω. Ήθελαν να με χρεώσουν και 2€ για να βάλω άζωτο και τους είπα προτιμώ κανονικό αέρα :rtfm: έτσι κι αλλιώς ο αέρας έχει 70% άζωτο αν δεν απατώμαι γιατί να το πληρώσω :lol: :s_wacko
Η εναλλακτική μου ήταν Hankook evo S1 αλλά εξαντλήθηκαν τα αποθέματα :rant: :rant: :rant: ήταν και φθηνότερα.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#572994
Thomas_C200K έγραψε: έτσι κι αλλιώς ο αέρας έχει 70% άζωτο αν δεν απατώμαι γιατί να το πληρώσω


Είσαι μια μικρή θεότητα
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#573004
JimClark έγραψε:
Thomas_C200K έγραψε: έτσι κι αλλιώς ο αέρας έχει 70% άζωτο αν δεν απατώμαι γιατί να το πληρώσω


Είσαι μια μικρή θεότητα

:inlove: :inlove: :inlove:
Άβαταρ μέλους
By timkoul
#574656
Thomas_C200K έγραψε:Ένα κεφάλαιο αλλάζει από σπόρ λάστιχα είπα να πάω σε κάτι Touring μιας και το μόνο ακραίο που κάνω είναι να οδηγώ τελικιασμένος :lol: .
Bridgestone T005 225-45 R17 , 91W παραγγέλθηκαν σήμερα, επιστροφή εκεί που ξεκίνησα πριν 10 χρόνια σε Μέρκ. Κόστος με τοποθέτηση 360€ (πανάκριβα θαρρώ :lipsealed: ). Υπομονή λίγες μέρες ώστε να τα τοποθετήσω. Ήθελαν να με χρεώσουν και 2€ για να βάλω άζωτο και τους είπα προτιμώ κανονικό αέρα :rtfm: έτσι κι αλλιώς ο αέρας έχει 70% άζωτο αν δεν απατώμαι γιατί να το πληρώσω :lol: :s_wacko
Η εναλλακτική μου ήταν Hankook evo S1 αλλά εξαντλήθηκαν τα αποθέματα :rant: :rant: :rant: ήταν και φθηνότερα.


Το ιδιο κι εγω σε Civic 1.8 MY2009. Απο S001 σε Τ005, 225/45/17 παντα. Ο χρονος θα δειξει, παντως το S001 ηταν πολυ ωραιο.
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#574736
timkoul έγραψε:
Thomas_C200K έγραψε:Ένα κεφάλαιο αλλάζει από σπόρ λάστιχα είπα να πάω σε κάτι Touring μιας και το μόνο ακραίο που κάνω είναι να οδηγώ τελικιασμένος :lol: .
Bridgestone T005 225-45 R17 , 91W παραγγέλθηκαν σήμερα, επιστροφή εκεί που ξεκίνησα πριν 10 χρόνια σε Μέρκ. Κόστος με τοποθέτηση 360€ (πανάκριβα θαρρώ :lipsealed: ). Υπομονή λίγες μέρες ώστε να τα τοποθετήσω. Ήθελαν να με χρεώσουν και 2€ για να βάλω άζωτο και τους είπα προτιμώ κανονικό αέρα :rtfm: έτσι κι αλλιώς ο αέρας έχει 70% άζωτο αν δεν απατώμαι γιατί να το πληρώσω :lol: :s_wacko
Η εναλλακτική μου ήταν Hankook evo S1 αλλά εξαντλήθηκαν τα αποθέματα :rant: :rant: :rant: ήταν και φθηνότερα.


Το ιδιο κι εγω σε Civic 1.8 MY2009. Απο S001 σε Τ005, 225/45/17 παντα. Ο χρονος θα δειξει, παντως το S001 ηταν πολυ ωραιο.

Για πες εντυπώσεις, καλοφόρετα :inlove:
Τα έβαλα την Δευτέρα αλλά χλμ δεν κάνω, 10χλμ/μερα. Το ΣΚ περιμένω για κανά καφέ. Το μόνο που έχω δει ειναι η μειωμένη κατανάλωση
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#574787 Αν με 345€ αγοράζεις το S001, γιατί να δώσεις περισσότερα για το Τ005;
http://www.xoimes.gr/elastiko/bridgestone/s001/95/58369
Επειδή θα κρατήσουν για περισσότερα χιλιόμετρα;
Πάντως φθηνά μου φαίνονται και τα μεν και τα δε, χωρίς φυσικά να λέω πως δεν υπάρχουν και φθηνότερα, αλλά μετά πας και σε δεύτερες μάρκες όπως η Hankook ή και άλλες ακόμη φθηνότερες.
Άβαταρ μέλους
By timkoul
#574820 Σωστη η απορια σου, εγω αλλαξα περισσοτερο για να δω και κατι αλλο. Γενικα αλλαζω, δεν θυμαμαι να εχω βαλει ποτε το ιδιο λαστιχο 2 φορες σερι. Παντως απο τα S001 εμεινα πολυ ευχαριστημενος, εκαναν αυτα που ηθελα, αντεξαν πολυ στο χρονο, δεν ξεραθηκαν οπως τα Michelin που ειχε το αυτοκινητο απο καινουριο, και ειχαν μια αντοχη στην πιεση, κατι που επισης τα Michelin δεν ειχαν. Εντυπωσεις απο Τ005 δεν εχω εκτεταμενες. Πηγαινε-ελα στη δουλεια κι ενα ταξιδι με την οικογενεια στα Ιωαννινα εχουμε κανει. Μεχρι τωρα εχω δει οτι σε βροχη ειναι μια χαρα, σε στεγνο φαινονται οκ μεχρι τωρα και φρεναρουν πολυ καλα και σε στεγνο και σε βρεγμενο. Δεν τα εχω πιεσει στο στεγνο παρα πολυ ομως και δεν νομιζω να εχω την ευκαιρια συντομα, σπανια ειμαι μονος μου σε καταλληλο δρομο για τετοια δουλεια. Το πιο βασικο για μενα ειναι να αντεξουν στο χρονο και να μην ξεραθουν συντομα.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#576239 ρε σεις σας εχει πιασει ποτε λαστιχο απο οδοντογλυφιδα? :lol:
Ναι εγινε και αυτο,σπασμενη οδοντογλυφιδα,καρφωθηκε αναμεσα πελμα και πλαινο,και το τρυπησε.Και το τρυπησε καλα,εχανε ολο τον αερα σε 6-8 ωρες!
ο βουλκανιζατερας επαθε πλακα,αυτο δεν το εχω ξαναδει μου λεει. :lol:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#576240 Από τιτάνιο ήταν η άτιμη;
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#576241 ρε συ την ειδα που την εβγαζε μεσα απο το ελαστικο τραβωντας τη με ενα μυτοτσιμπιδο.
Παιζει να μην το πιστευα εαν δεν το εβλεπα.Την εχω κρατησει,ηταν μαλιστα κομμενη στη μεση,δλδ μιση οδοντογλυφιδα.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#576245
dimviii έγραψε:ρε σεις σας εχει πιασει ποτε λαστιχο απο οδοντογλυφιδα? :lol:
Ναι εγινε και αυτο,σπασμενη οδοντογλυφιδα,καρφωθηκε αναμεσα πελμα και πλαινο,και το τρυπησε.Και το τρυπησε καλα,εχανε ολο τον αερα σε 6-8 ωρες!
ο βουλκανιζατερας επαθε πλακα,αυτο δεν το εχω ξαναδει μου λεει. :lol:


:lol: :lol: Η οδοντογλυφίδα του σούπερμαν! :superman: :superman: :lol: :lol:

Αυτό να θέλεις να το ξανακάνεις, δεν παίζει να γίνει... :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#576246 Πρωτόγνωρο αλλά όχι αδύνατο, λογικά έπεσες στην περίπτωση που όλα εναρμονιστηκαν ( γωνία εισόδου, σημείο, ταχύτητα, jdm οδοντογλυφίδα κλπ)