Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#483618 Ψάχνω εδώ και κάνα 2μηνο να βρω μάστορα για κάτι δουλειές στο Audi. Μου πρότεινε ο Μάνος (Καμπάς) ένα δικό του που πήγαινε το Α6 και πέρασα σήμερα μία βόλτα να κόψω κίνηση και να πάρω προσφορά. Αναλυτικά:

1) Αλλαγή 4 ψαλιδιών/2 μπαράκια ζαμφόρ-2 σινεμπλόκ ζαμφόρ/2 μπαλάκια, πρεσάρισμα 4 σινεμπλόκ: 130€
2) Αλλαγή μία φούσκα ημιαξονίου: 40€ ανταλλακτικό συν εργασία
3) Αλλαγή φίλτρο βενζίνης: 40€
4) Αλλαγή βαλβολίνες πίσω διαφορικού: 30€ 1λτ βαλβολίνη μαζί με εργασία
5) Αλλαγή σκάστρας: 15€

Σύνολο 255€ + ΦΠΑ

Μου φάνηκε τίμιο το ποσό και έκλεισα ραντεβού για Τετάρτη. Τι λέτε? Λογικά χρήματα δεν ακούγονται?
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#483633 λογικα ειναι.
Τα 40 ευρω στο φιλτρο βενζινης αφορουν και το ανταλλακτικο φανταζομαι ε?
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#483638 Όχι το φίλτρο το χω αγορασμένο. Μόνο εργασία είναι τα 40€ αλλά έχει κάμποση δουλειά. Πρέπει να βγει όλο το πίσω κάθισμα κτλ.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#483642 πολλα ειναι τοτε.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#483700 Στεφαν, στο κορσα πριν 2 μερες:

-αλλαγη λαδιων κ φιλτρου λ.
-αλλαγη βαλβολινες σασμαν
-καθαρισμα στα ταμπουρα
-αλλαγη τρομπας βενζινης (βγαλσιμο καθισματος κλπ)
-γενικο τσεκ

Εργατικα: 42€
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#483712 Το θέμα είναι ότι δεν έχω βρει και κάναν άλλο που να μου χει πει λιγότερα ή να μου έχει εμπνεύσει περισσότερη εμπιστοσύνη. Όποτε σύμφωνα με αυτά που λέτε άντε να τον παζερέψω λίγο παραπάνω να κόψει 20-30€, έτσι για το γαμωτο.
Άβαταρ μέλους
By Adriver
#483745 Επισκευή διαρροής λαδιού στο καθρέπτη μηχανής 570 €, συν περίπου 150€ για προηγούμενη αλλαγή τεντωτήρα που δεν έλυσε το πρόβλημα, σύνολο 720€ για την αξιοπιστία Toyota!
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#483752 το κοστισε 570 ευρω?
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#483761 ειναι εξωφρενικο το κοστος για αυτο που εχεις βαλει.
Άβαταρ μέλους
By Adriver
#483789 Για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω τι σχέση έχει το "seal" που δείχνει το file. Έπρεπε να βγάλουν το καπάκι που λένε "καθρέπτη μηχανής", να το καθαρίσουν, να βάλουν φλατζόκολλα και να το ξανακολλήσουν, κι έπρεπε να βγούν διάφορα πράγματα. Χρέωσαν περίπου 7 ώρες εργατικά (αντιπροσωπία) και κανα-200άρι πήγε σε φλάντζες και λάδια.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#483794 7 ωρες εργατικα? σε εξουσιοδοτημενο πηγες?
200 ευρω λαδια/φλατζες? :dizzy:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#485081
Deleted User 1 έγραψε:Ψάχνω εδώ και κάνα 2μηνο να βρω μάστορα για κάτι δουλειές στο Audi. Μου πρότεινε ο Μάνος (Καμπάς) ένα δικό του που πήγαινε το Α6 και πέρασα σήμερα μία βόλτα να κόψω κίνηση και να πάρω προσφορά. Αναλυτικά:

1) Αλλαγή 4 ψαλιδιών/2 μπαράκια ζαμφόρ-2 σινεμπλόκ ζαμφόρ/2 μπαλάκια, πρεσάρισμα 4 σινεμπλόκ: 130€
2) Αλλαγή μία φούσκα ημιαξονίου: 40€ ανταλλακτικό συν εργασία
3) Αλλαγή φίλτρο βενζίνης: 40€
4) Αλλαγή βαλβολίνες πίσω διαφορικού: 30€ 1λτ βαλβολίνη μαζί με εργασία
5) Αλλαγή σκάστρας: 15€

Σύνολο 255€ + ΦΠΑ

Μου φάνηκε τίμιο το ποσό και έκλεισα ραντεβού για Τετάρτη. Τι λέτε? Λογικά χρήματα δεν ακούγονται?

Γίνανε οι δουλίτσες. Γλιτώσαμε και τα 40€ της φούσκας η οποία ήθελε μόνο σφίξιμο τελικά. Προς τιμήν του ο μάστορης το επεσήμανε και δεν το έκανε αβαβα να τσεπώσει τα φράγκα. Γενικά άψογος.

Ξενέρωσα με τη ζωή μου με την αλλαγή του φίλτρου βενζίνης. Χάθηκε κάνα 20αρι λίτρα καύσιμο. :rant: Το πήγα με 520χλμ υπόλοιπο και το πήρα με 270. :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#485095 Μακάρι να ξερα. Είχα διαβάσει ότι χάνεται αρκετό καύσιμο αλλά μιλάμε για πολύ βενζίνη τσαμπα. Πόνεσε η ψυχούλα μου.