Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#533415 Δεν είναι δικό μου, μου το έστειλε συνάδελφος.
Απλά είναι μεγάλη κοροϊδία.
18€ για βγάλσιμο τροχών.
Μπροστινών, για τους πίσω άλλα τόσα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#533416
Andreasdik έγραψε:Δεν είναι δικό μου, μου το έστειλε συνάδελφος.
Απλά είναι μεγάλη κοροϊδία.
18€ για βγάλσιμο τροχών.
Μπροστινών,


και λιγα τους παιρνουν.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#533477 Μεγάλη ξεφτίλα. :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#533688 Καρεντα= απαράδεκτοι, μιλουσα εχθες με φιλο που δεν το εχει με τα αμαξια αλλα εχει ένα Α4 του 2003 2λιτρο, τον εχου ξεσκισει, ποτε το A/C θελει κομπρεσσερ!!! ποτε του μενει ξαφνικα και του λενε ότι ηθελε ρεσταρτ, για λαδια και ξυδια κ.λ.π….. τωρα του ξαναεμεινε το κλιματιστικο, του ειπαν χωρις λεφτα ότι ειχε κατι αλλα το κρατησαν 2-3 μερες!!! μαλλον βρισκουν και τα κανουν βεβαια...
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#534634 Καλησπερα παιδιά!Πλησιαζω τα χιλιόμετρα για το πρώτο service (15000) σε micra dci...επειδή θα κάνω service σε αντιπροσωπεία και δεν έχω ιδέα τι χρεώνουν ξέρετε ποσο περίπου θα στοιχίσει;είναι το ίδιο μοτερ με Renault Clio,σε περίπτωση που υπάρχει κάποιος κάτοχος Clio..


< >
Άβαταρ μέλους
By nikos
#534644
manoliossss έγραψε:Καλησπερα παιδιά!Πλησιαζω τα χιλιόμετρα για το πρώτο service (15000) σε micra dci...επειδή θα κάνω service σε αντιπροσωπεία και δεν έχω ιδέα τι χρεώνουν ξέρετε ποσο περίπου θα στοιχίσει;είναι το ίδιο μοτερ με Renault Clio,σε περίπτωση που υπάρχει κάποιος κάτοχος Clio..


< >
Παρε τηλ σε 2 3
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#534649
manoliossss έγραψε:Καλησπερα παιδιά!Πλησιαζω τα χιλιόμετρα για το πρώτο service (15000) σε micra dci...επειδή θα κάνω service σε αντιπροσωπεία και δεν έχω ιδέα τι χρεώνουν ξέρετε ποσο περίπου θα στοιχίσει;είναι το ίδιο μοτερ με Renault Clio,σε περίπτωση που υπάρχει κάποιος κάτοχος Clio..


< >
Έλα όμως που το Clio έχει πρώτο σέρβις στα 30.000χλμ :-)
Λογικά αλλαγή λαδιών και φίλτρου θέλεις, θεωρώ γύρω στα 60€ είναι λογικό κόστος γιατί θέλει καλά λάδια 5w-30.

< >
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#534651
belgarion έγραψε:
manoliossss έγραψε:Καλησπερα παιδιά!Πλησιαζω τα χιλιόμετρα για το πρώτο service (15000) σε micra dci...επειδή θα κάνω service σε αντιπροσωπεία και δεν έχω ιδέα τι χρεώνουν ξέρετε ποσο περίπου θα στοιχίσει;είναι το ίδιο μοτερ με Renault Clio,σε περίπτωση που υπάρχει κάποιος κάτοχος Clio..


< >
Έλα όμως που το Clio έχει πρώτο σέρβις στα 30.000χλμ :-)
Λογικά αλλαγή λαδιών και φίλτρου θέλεις, θεωρώ γύρω στα 60€ είναι λογικό κόστος γιατί θέλει καλά λάδια 5w-30.

< >


Και σε μένα στα 30.000 γραφει αλλά δεν θα το αφήσω τοσο..ανα 15000 έχω σκοπό να κάνω...αν είναι τοσο με μια απόκλιση +10-15€ είναι σούπερ!


< >
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#534653
manoliossss έγραψε:
belgarion έγραψε:
manoliossss έγραψε:Καλησπερα παιδιά!Πλησιαζω τα χιλιόμετρα για το πρώτο service (15000) σε micra dci...επειδή θα κάνω service σε αντιπροσωπεία και δεν έχω ιδέα τι χρεώνουν ξέρετε ποσο περίπου θα στοιχίσει;είναι το ίδιο μοτερ με Renault Clio,σε περίπτωση που υπάρχει κάποιος κάτοχος Clio..


< >
Έλα όμως που το Clio έχει πρώτο σέρβις στα 30.000χλμ :-)
Λογικά αλλαγή λαδιών και φίλτρου θέλεις, θεωρώ γύρω στα 60€ είναι λογικό κόστος γιατί θέλει καλά λάδια 5w-30.

< >


Και σε μένα στα 30.000 γραφει αλλά δεν θα το αφήσω τοσο..ανα 15000 έχω σκοπό να κάνω...αν είναι τοσο με μια απόκλιση +10-15€ είναι σούπερ!


< >
Βασικά βρήκα παλιότερη δικιά μου δημοσίευση και είδα ότι στα 75.000χλμ είχα δώσει 65€ σε αντιπροσωπεία Ρενο. Και εγώ κάθε 15.000χλμ τα αλλάζω πάντως.

< >
Άβαταρ μέλους
By Eliaskat
#534735 18 ευρω για εμπρος τροχους και αλλα τοσα για πισω ?

36 ευρω μονο για να σου βγαλουν τους τροχους ?
Δηλαδη ποσο χρεωνουν την εργατοωρα ?

Παναγια μου....
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#534837 Μόλις πηρα τηλέφωνο στη Nissan Θεοχαράκη Θεσσαλονίκη και μου είπαν για πρώτο service (15000)σε micra k14 dci 155€!λαδια φίλτρο λαδιού πετρελαίου και καμπίνας..νομίζω ότι είναι παρά πολλά...


< >
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#534843 Για δες το manual.
Νομίζω πετρελαίου θέλει ανα 30χιλ. και είναι και πανάκριβο.

edit: Πάρε και σε άλλες αντιπροσωπείες, όπως σου είπαν, κάθε μια λέει τα δικά της.
Τελευταία επεξεργασία από Andreasdik και 14 Σεπ 2018, 14:06, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#534844
Andreasdik έγραψε:Για δες το manual.
Νομίζω πετρελαίου θέλει ανα 30χιλ. και είναι και πανάκριβο.


Ανα 30 λέει στο βιβλίο απλά εγώ προσωπικά θέλω να το κάνω ανα 15...θα πάρω και άλλους εκτός Θεσσαλονίκης να ρωτήσω τιμές..


< >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#534845 Πάνε άλλαξε τα λάδια και φίλτρα μόνος σου εκτός επίσημου συνεργείου αντιπροσωπείας (βάζοντας φυσικά τα σωστά ανταλλακτικά) και βλέπεις τι θα κάνεις όταν έρθει η ώρα του επίσημου σέρβις.