Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#598087
mousatos έγραψε:Στο ενδιάμεσο προέκυψε ένα αποτυχημένο brexit. Μετά από 2000 μίλια?? , μάλλον θα το πήγαινα αλλού.


To brexit κατέστρεψε τις φούσκες;

Σκωτσέζε, δεν μπορεί να δεις ιδίοις όμμασι τι παίζει;
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#598088 Πρώτα το κατέβασαν και αφού έβαλαν άλλο στη θέση του μου ανακοίνωσαν το πρόβλημα. Τώρα μάλλον δύσκολο να δω (το έχω αφήσει στο συνεργείο, μιας και το πρόστιμο είναι 2000£ και 3 πόντοι στο δίπλωμα). Δεν ξέρω πόσο αντικειμενικό και ξεκάθαρο είναι το πρόβλημα ή απλά το... εφηύραν.

< >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#598098
Scotch έγραψε:Πρώτα το κατέβασαν και αφού έβαλαν άλλο στη θέση του μου ανακοίνωσαν το πρόβλημα. Τώρα μάλλον δύσκολο να δω (το έχω αφήσει στο συνεργείο, μιας και το πρόστιμο είναι 2000£ και 3 πόντοι στο δίπλωμα). Δεν ξέρω πόσο αντικειμενικό και ξεκάθαρο είναι το πρόβλημα ή απλά το... εφηύραν.

< >
Έχει λήξει το mot σου δηλαδή;
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#598252 Παρελήφθη το όχημα...
Τελικά με χαμηλότερο κόστος, μιας και η αρχική εκτίμηση αφορούσε και κάποιον βραχίονα της ανάρτησης. Το εξάρτημα στην τελευταία φωτογραφία αντικαταστάθηκε μόνο στην δεξιά πλευρά, μιας και αυτό στην αριστερή ήταν μια χαρά. Πήρα και τα παλιά (και τα 3 κομμένα... τώρα αν τα έκοψαν μετά δεν το ξέρω).
Η πρώτη φωτογραφία είναι η απόδειξη... (δεν δίνουν κάτι άλλο, λέει...).

ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

< >
Άβαταρ μέλους
By dimik
#598257 Μόλις γύρισα κι εγώ από συνεργείο.

Ιμάντας δυναμό 35 ευρώ , τεντωτηρας ιμαντα 78 ευρώ, εργατικά 50 ευρώ.

Ευτυχώς δεν ήταν η τροχαλία που έκανε θόρυβο τελικά γιατί πήγαινε 290 συν εργατικά.

320i

< >
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#598828 Γατάκια....τι ειναι αυτα....
Μόλις πήρα το 5008 απο την βιεννέζικη αντιπροσωπεία , για το σερβις του ενός έπους ...εεεε έτους
Τι κάνανε ; Αλλάξανε λάδια φίλτρο, το πλυνανε....(.....) το ξεμάτιασανε.... άντε να περάσανε και κανα update αλλά δεν το κοίταξα να σιγουρευτώ.....

Κόστος; Φιλικά.... 320€

Η πλάκα ειναι οτι το ειχα Ελλάδα πριν δυο βδομαδες και σκεφτομουνα να το κάνω εκεί αλλά λέω άστο πρώτη χρόνια , εγγύηση κτλ, να τους εχω απο κοντά....
Τελευταία επεξεργασία από KiloMeater και 07 Αύγ 2019, 16:43, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By mirage
#598829 H εγγύηση δεν χάνεται καθότι εντός ΕΕ. 320 ευρώ για μισθούς Αυστρίας δε μου φαίνεται εξωφρενικό. Άλλωστε κι εσυ μισθό Αυστρίας μαλλον παίρνεις οποτε δεν καταλαβαίνω την όλη φάση.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#598830 εκεί το περίμενα έτσι και αλλιώς οπότε δεν εξεπλάγην

Αλλά οκ άμα σου φαίνεται αλλαγή λαδιών 300+ οκ, εμένα δε μου φαίνεται ανεξαρτήτως του ποσα η που τα βγάζει ο καθένας
Άβαταρ μέλους
By mirage
#598833 Κάτσε ρε μεγάλε δλδ ο υπάλληλος του συνεργείου δεν πρέπει να πληρωθεί; Στην τελικη το πας κάπου αλλού με λίγο λιγότερα ή κανεις τον κόπο να φέρεις δικά σου ανταλλακτικά με μικρότερο, σχετικά, κόστος αγοράς.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#598834
KiloMeater έγραψε:Γατάκια....τι ειναι αυτα....
Μόλις πήρα το 5008 απο την βιεννέζικη αντιπροσωπεία , για το σερβις του ενός έπους ...εεεε έτους
Τι κάνανε ; Αλλάξανε λάδια φίλτρο, το πλυνανε....(.....) το ξεμάτιασανε.... άντε να περάσανε και κανα update αλλά δεν το κοίταξα να σιγουρευτώ.....

Κόστος; Φιλικά.... 320€

Η πλάκα ειναι οτι το ειχα Ελλάδα πριν δυο βδομαδες και σκεφτομουνα να το κάνω εκεί αλλά λέω άστο πρώτη χρόνια , εγγύηση κτλ, να τους εχω απο κοντά....


Ρίξε και μια ανάλυση των 320 ευρώ. Η peugeot στην Αγγλία έχει το μικρό σερβις (=λάδι, φίλτρο, καφέδες κλπ) στις 200 λίρες, χρεώνουν δε 16-17 λίρες το 0-30 το λίτρο.