Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#818488 Αναμένω το τιμολόγιο για να δω αναλυτικά τις χρεώσεις, αλλά αν θυμάμαι καλά τα μάκτρα είχαν 55€, το φίλτρο 90€, 65€ η εργασία και τα υπόλοιπα τα υγρά φρένων, το αντιψυκτικό και ο ΦΠΑ.

Τα μάκτρα τα άλλαζα και μόνος μου, το φίλτρο πολύ δύσκολα εκεί που είναι.

Θα πάρω αύριο στον Σπανό να δω τι χρεώνει για αυτά. Σε σχέση με πρόπερσι πάντως, η διαφορά είναι τεράστια.


< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#818497
Scotch έγραψε:Αναμένω το τιμολόγιο για να δω αναλυτικά τις χρεώσεις, αλλά αν θυμάμαι καλά τα μάκτρα είχαν 55€, το φίλτρο 90€, 65€ η εργασία και τα υπόλοιπα τα υγρά φρένων, το αντιψυκτικό και ο ΦΠΑ.

Τα μάκτρα τα άλλαζα και μόνος μου, το φίλτρο πολύ δύσκολα εκεί που είναι.

Θα πάρω αύριο στον Σπανό να δω τι χρεώνει για αυτά. Σε σχέση με πρόπερσι πάντως, η διαφορά είναι τεράστια.

Αμφιβάλλω ο Σπανός να είναι φθηνότερος πάντως, αλλά δεν χάνεις κάτι.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#818498 Κι εγώ πιστεύω θα είναι πιο ακριβός, αλλά είμαι περίεργος πόσο πιο ακριβός. Την προηγούμενη φορά ήταν 115 vs 170 (αν θυμάμαι καλά), για τα ίδια.


< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#818503 Πάρε τηλέφωνο ξανά τους πρώτους και πες τους παιδιά, μου φαίνονται ακριβά, να φέρω τα ανταλλακτικά εγώ να πέσει λίγο το κόστος; Εγώ αυτό κάνω και ποτέ δεν μου είπαν κάτι.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#818511
Anonymous Founder έγραψε:Πάρε τηλέφωνο ξανά τους πρώτους και πες τους παιδιά, μου φαίνονται ακριβά, να φέρω τα ανταλλακτικά εγώ να πέσει λίγο το κόστος; Εγώ αυτό κάνω και ποτέ δεν μου είπαν κάτι.
Μα πήγα, σήμερα το πρωί. Έγινε το service. Στο τηλέφωνο που ρώτησα όταν έκλεισα το ραντεβού αν το κόστος παραμένει στα ίδια επίπεδα με την προηγούμενη φορά που είχα πάει μου απάντησαν "λίγο έχουν τσιμπήσει οι τιμές, αλλά κάνουμε ό,τι μπορούμε". Κακώς έμεινα εκεί, το ξέρω, αλλά το λίγο είναι 10 άντε 20% πάνω, όχι τα διπλά και βάλε.
Αν έχει ανέβει τόσο το κόστος των υλικών και η εργασία να το καταλάβω. Αν όχι, κρίμα γιατί όλα τα παιδιά είναι συμπαθητικά και προσεκτικά στη δουλειά τους. Τέσπα, σε δύο χρόνια, αν το έχω ακόμη, βλέπουμε.


< >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#818533 Κάνε υπομονή, πλήρωνε ο,τι σου ζητάνε και κανόνισε το επόμενο σέρβις σε 4 χρόνια και μια μέρα από σήμερα.

:s_roses
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#820457 1€ ~ 25CZK

Περιληπτικά:

Τιμές χωρίς ΦΠΑ (ανταλλακτικά)

Λάδια κιβωτίου: 194€
Λάδια κινητήρα: 109€
Φίλτρο λαδιού κινητήρα: 12€
Φίλτρο καμπίνας: 25,4€
Φίλτρο λαδιού κιβωτίου: 67€
Φρέον: 63€

Φορτίσανε μπαταρία, καθαρίσανε το πιτσιλιστήρι του πίσω υαλοκαθαριστήρα που δεν έριχνε νερό. Το AC μου φαινόταν λίγο πεσμένο προς το τέλος του καλοκαιριού πέρσι και τους είπα να το κοιτάξουνε

Γκραντ τόταλ 732 ευρωπουλάκια
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#820463 0w20 σε RS ????????????!!!!!! δεν παν καλά.
-------------------------------------------------------------------------
Designed to meet the
specifications of the RENAULT, DACIA and ALPINE engines.

ALPINE , τες πα .