Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#205749 απλουστερα συνδεει καποιος το κοκκινο στους θετικους πολους (δεν εχει σημασια η σειρα) και ΜΕΤΑ συνδεει το μαυρο στους αρνητικους πολους η στο σασσι. με αντιστροφη σειρα τα βγαζουμε. Στο Μαζερατι που το κανω πολυ συχνα λογω κατατεθειμενων πινακιδων, αυτα λεει το manual.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#206215
Anonymous Founder έγραψε:Για το κινέζικο, μπορώ να ψάξω και να σου πω από πού το είχα αγοράσει, αλλά μπορεί και να μην υπάρχει πια το μαγαζί ή το κιτ! :lol:

Ποιο διαλέγουμε τώρα; :s_wacko (με τελωνείο τι παίζει; :ninja: )
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#206330 Scotch, όλα τα πρώτα είναι ουσιαστικά το ίδιο κιτάκι, βλέπω με χαρά πως έχει φθηνύνει πολύ! Οπότε, επειδή αν χαλάσει κάτι θα είναι το ηχειάκι ή (εξαιρετικά σπάνια ο controller) και η αντικατάστασή τους είναι πανεύκολη αφού θα είναι μέσα στο χώρο αποσκευών και εύκολα προσβάσιμοι, μπορείς να πάρεις το φθηνότερο, και να πάρεις κι ένα ακόμη κομμάτι για ανταλλακτικά. Με τόσο γελοίο κόστος, δεν θα έχεις να φοβάσαι αν πάθει κάτι, θα έχεις ανταλλακτικά μπόλικα. Κι εγώ το ίδιο είχα κάνει, αγόρασα ένα κιτάκι επιπλέον όταν είδα πως το ηχειάκι είναι ευαίσθητο, αλλά το πλήρωσα 15€ νομίζω!
:lol:
Κάποια κιτάκια έχουν οθόνη βλέπω (το δικό μου είναι από τα απλά με ηχειάκι), αλλά σκέψου αν όντως την χρειάζεσαι, κάνει σαφώς πιο πολύπλοκη την εγκατάσταση. Το ηχειάκι έχει βέβαια το κακό να μην ακούγεται αν έχεις δυνατά την μουσική ή γενικώς έχει θόρυβο στο αυτοκίνητο. Από ένταση πάντως, είναι αρκετά δυνατό.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#206413
Scotch έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Για το κινέζικο, μπορώ να ψάξω και να σου πω από πού το είχα αγοράσει, αλλά μπορεί και να μην υπάρχει πια το μαγαζί ή το κιτ!

Ποιο διαλέγουμε τώρα; :s_wacko (με τελωνείο τι παίζει; :ninja: )

http://www.gadgetopolis.gr/aytokinito/s ... ing-sensor

Το πήρα σήμερα, αύριο το βάζω. Θα ανεβάσω φωτο...

...>.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#206453 @ Anonymous Founder: Σ' ευχαριστώ πολύ. Θα χτυπήσω 2-3 να βρίσκονται (να κεράσω ένα; :s_biggrin ). Σκέφτομαι μήπως βάλω το ένα μπροστά, δεν ξέρω όμως πού θα βρω διακόπτη.... νομίζω το lexus δεν έχει πρόβλεψη για μπροστά (όπως η bmw σου) ώστε να έχει και oem διακόπτη.

@ saxon_747: Καλορίζικα!
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#206673 Ευχαριστώ. Τελικά τα περάσαμε αλλά δεν θυμήθηκα να βγάλω φώτο... Καμμιά ωρίτσα θέλει αρκεί να μελετήσεις από πριν τα σημεία που θα περάσουν τα καλώδια και που θα γίνουν οι τρύπες.

...>.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#206692 Εγώ παράγγειλα 3 τεμάχια να βρίσκονται και τώρα τα περιμένω. Ελπίζω μέχρι να έρθουν να μην έχω φάει τον προφυλακτήρα πουθενά (αν και γενικά έχει τις γωνίες του και δεν είναι δύσκολο στο παρκάρισμα).
Μπροστά τα ίδια έχεις βάλει HF;

< >
Άβαταρ μέλους
By GTS
#206887
mjacob έγραψε:Δεν είχε στάνταρντ τη κάμερα οπισθοπορείας το Lexus?

Το 2007 δεν υπηρχαν αυτα τα πραγματα και ουτε αισθητηρες ειχαν στην Αμερικανικη αγορα (σχεδον κανενα αμαξι).
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#206900
GTS έγραψε:
mjacob έγραψε:Δεν είχε στάνταρντ τη κάμερα οπισθοπορείας το Lexus?

Το 2007 δεν υπηρχαν αυτα τα πραγματα και ουτε αισθητηρες ειχαν στην Αμερικανικη αγορα (σχεδον κανενα αμαξι).

Στάνταρντ την είχαν οι πλουσιότερες εκδόσεις (νομίζω από τότε που πρωτοκυκλοφόρησε). Π.χ. αυτό, που είναι του 2006, έχει.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#206935
GTS έγραψε:
mjacob έγραψε:Δεν είχε στάνταρντ τη κάμερα οπισθοπορείας το Lexus?

Το 2007 δεν υπηρχαν αυτα τα πραγματα και ουτε αισθητηρες ειχαν στην Αμερικανικη αγορα (σχεδον κανενα αμαξι).


Ο παρακάτω κουβάς είχε το 2002..

Εικόνα