Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#413737
Anonymous Founder έγραψε:
drdino έγραψε:Παίζει να έχασε απότομα, αλλά παίζει και σιγά σιγά να έπεσε σε τέτοιο επίπεδο που να μην κομπλάρει τον συμπιεστή για λόγους ασφαλείας. Το carly δεν δείχνει πίεση;

Δεν το κοίταξα με το Carly. Έχει κάτι που μπορεί να με βοηθήσει να βγάλω άκρη; :sorry:
Λαμπάκια κλπ δεν έχει βγάλει πάντως... Αυτό με το interlock του συμπιεστή, δεν το είχα σκεφτεί καθόλου, ευχαριστώ πολύ!
:thumbsup:
Θα του ρίξω μια ματιά μόλις γυρίσω σπίτι.
Ψάχνω κάτι συγκεκριμένο;


Για το carly δεν ξέρω συγκεκριμένα, απλά δες αν έχει κάποιο identifier για refrigerant pressure. Στο δικό μου (peugeot) υπάρχει τόσο στο διαγνωστικό όσο και σε μια dedicated εφαρμογή στο android. Λαμπάκια δεν θα σου βγάλει, μόνο ίσως κάποιο manufacturer specific κωδικό σφάλματος (είτε από τo hvac είτε από την ecm) για χαμηλή πίεση.

Ανάλογα με τον τύπο του συμπιεστή μπορείς να δεις αν εμπλέκεται πάντως. Είναι ορατός στο μηχανοστάσιο ή χωμένος;
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#413745 Χωμένος κάτω από τα ηλίθια πλαστικά της BMW υποθέτω... :lol:
Δεν είχα χρόνο να το κοιτάξω, γιατί χάλασε την ώρα που πήγαινα να την φορτώσω , μιας και είχαμε βόλτα μέχρι Ωρωπό το ΣΚ και έλεγα να πάω με την BMW για να χαρώ λίγο οδήγηση... Τελικά @@ χάρηκα, άσε που τελικά ευτυχώς που πήρα το Golf γιατί έπρεπε να μεταφέρω και κόσμο κάποιες στιγμές και χρειάζονται τελικά κάποιες φορές περισσότερες πόρτες από 3!
:lol:
Ευχαριστώ πολύ, θα του ρίξω μια ματιά και θα επανέλθω με περισσότερα! :metalo:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#413752
Anonymous Founder έγραψε:, άσε που τελικά ευτυχώς που πήρα το Golf γιατί έπρεπε να μεταφέρω και κόσμο κάποιες στιγμές και χρειάζονται τελικά κάποιες φορές περισσότερες πόρτες από 3!


να το.... το πεταει σιγουλια σιγουλια, το οκταβια πετρελαιο στεισο.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#413754 Ποτέ! :x :ninja:
Δέχομαι και συγχαρητήρια, πλέον η κατανάλωση στο Golf παίζει κοντά στα 10 λίτρα/100. :metalo:
Μπορεί να είναι τα νέα αυτοκίνητα πιο οικονομικά, εγώ πάντως τους βγάζω τον χειρότερό τους εαυτό!
:lol:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#413759
Anonymous Founder έγραψε:Ποτέ! :x :ninja:
Δέχομαι και συγχαρητήρια, πλέον η κατανάλωση στο Golf παίζει κοντά στα 10 λίτρα/100. :metalo:
Μπορεί να είναι τα νέα αυτοκίνητα πιο οικονομικά, εγώ πάντως τους βγάζω τον χειρότερό τους εαυτό!
:lol:


το οκταβια παιζει στα 6.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#413769
Anonymous Founder έγραψε:Με εμένα οδηγό σίγουρα όχι.


όταν θα παντρευτείς και θα κανεις και κουτσουβελα θα πεσεις και κατω από 5.
Σαν να σε βλεπω να γυρνας από Ιωάννινα και να ποσταρεις μεση 1,5 λιτρο κατω από μπιμπεντουμ.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#413775
Anonymous Founder έγραψε:Όχι ρε, θα οδηγεί η γυναίκα με τα παιδιά μέσα! Γιατί να οδηγώ εγώ και να τρώω και την γκρίνια;

Θα σου πάρει ΚΑΙ το τιμόνι;
Αχ βρε ., αχ!



Από το Redmi Note 4
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#413777
Νίκος Παππάς έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Όχι ρε, θα οδηγεί η γυναίκα με τα παιδιά μέσα! Γιατί να οδηγώ εγώ και να τρώω και την γκρίνια;

Θα σου πάρει ΚΑΙ το τιμόνι;
Αχ βρε ., αχ!



Από το Redmi Note 4


ένα ένα τα ξερναει, αλλα τα μπαρμπαδελια τα εχουν προβλεψει όλα.
η τουκατι θα γινει προκαταβολή για suv πετρελαιο( της :inlove: :inlove: :inlove: θα είναι αυτό)
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#413779 Μπα, η Ντουκατι την γλυτώνει τουλάχιστον μέχρι την εγκυμοσύνη.


Από το Redmi Note 4
Άβαταρ μέλους
By Kon5
#413959
Anonymous Founder έγραψε:Το Σάββατο ο κλιματισμός της BMW σταμάτησε να λειτουργεί! :rant:
Η :inlove: μου είπε πως είχε παρατηρήσει πως δεν έβγαζε αρκετή δροσιά τις τελευταίες μέρες, αλλά το Σάββατο δεν έβγαζε καθόλου!

Θα στο κάνει βίδες :shifty: :whistlink: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#413961 Χθες μου είπε η :inlove: πως πήγε και το δοκίμασε και λειτουργεί βγάζοντας κρύο αέρα και άκουσε και το "κλακ" του συμπλέκτη του κομπρεσέρ. Παίζει να θέλει απλώς συμπλήρωμα το φρέον.
Θα το πάω σε ένα τοπικό να το δει και βλέπουμε...
:hmmm:
Η :inlove: είναι άψογη οδηγός! :s_blush