Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By kandinsky
#673335
EDDIE_147 έγραψε:
kandinsky έγραψε:Ευχαριστώ.
Το APK το είχα χρησιμοποιήσει από ελληνική ιστοσελίδα, όταν ακόμα δεν προσφερόταν καν το ΑΑ και δούλευε άψογα. Μάλιστα, ανανεώνονταν οι εκδόσεις τακτικά.
https://auto.myzone.gr

Επομένως, καταλαβαίνω ότι κάποια αλλαγή στην πολιτική της Google έβαλε μεν στο Play την εφαρμογή, αλλά με τα προβλήματα του assistant.
Γιατί πριν δεν είχε αυτό το θέμα.
Σκέφτηκα μήπως έφταιγε το ότι αναβάθμισα σε Android 10, αν και νομίζω ότι είχε ήδη προκύψει το θέμα.


Στο είχε προτείνει κάποια αντιπροσωπεία το site αυτό;
#τσιφτη
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Όχι, όταν είδα ότι δεν μπορούσα να εγκαταστήσω την εφαρμογή κανονικά, το γκούγκλαρα και ήρθε αυτό.
Στην αντιπροσωπεία είχαν πει απλά "δουλεύει το Android Auto κανονικά".
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#673365 Τα κινητά που έχουν έκδοση Android 10 έχουν πλέον built in το ΑΑ.
Το θέμα με τη φωνητική αναγνώριση στην ελληνική γλώσσα έχει να κάνει αποκλειστικά και μόνο με την αναβάθμιση που έκανε η Google στον Assistant της.

Έννοια σου και παρατηρώ το θέμα. Το έχω αναφέρει και εδώ στο φόρουμ εδώ και μήνες. Επίσης δεν είμαι ο μόνος αλλά έχουμε σχολιάσει αρνητικά τη Google στο Play για το εν λόγω θέμα και ζητάμε να φέρει το συντομότερο δυνατόν την ελληνική γλώσσα στην Google Assistant.

Ήδη η Apple στη δική της βοηθό, τη Siri, προσέλαβε Έλληνες για να έρθει και εκεί η ελληνική γλώσσα. Δεν γίνεται να μείνει η Google πίσω αν το κάνει και η Apple.
Άβαταρ μέλους
By kandinsky
#673924 Αν το γνώριζα, δεν θα αναβάθμιζα σε 10.
Τεσπα, ελπίζω ως το τέλος της καραντίνας να το έχουν φτιάξει, ήταν πολύ βολικό.
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#680050 Παίδες καλησπέρα. Φίλος εγκατέστησε CosmoteTV στο σύστημα του αυτοκινήτου του ( το οποίο σύστημα το αγόρασε μεταχείρω και δεν το έχει τροποποιήσει ο ίδιος διότι δεν ξέρει, οπότε τυχόν μετατροπή θα έγινε από τον προηγούμενο κάτοχο ) και του βγάζει το εξής σφάλμα. Ποστάρω και πληροφορίες του λειτουργικού. Γνωρίζει κάποιος τι συμβαίνει και πως μπορούμε να το διορθώσουμε;

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα


< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#680058 Στο λέει, έχει γίνει routed το λειτουργικό. Πολλά κινέζικα είναι έτσι. Πρέπει να το κλειδώσει, αλλιώς δεν πρόκειται να παίξει.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#680059 Αυτό, αν δουλευε πριν κανονικά μάλλον ενεργοποίησαν κάποιον έλεγχο στην εφαρμογή για αυτόν τον λόγο.
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#680072
Anonymous Founder έγραψε:Στο λέει, έχει γίνει routed το λειτουργικό. Πολλά κινέζικα είναι έτσι. Πρέπει να το κλειδώσει, αλλιώς δεν πρόκειται να παίξει.
Πως το κάνει αυτό; Ο άνθρωπος είναι σε νησί και δεν έχει γνώσεις επί του θέματος


< >
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#680151 oh god...

απ΄ ότι κατάλαβα, αγοράστηκε το ice από κάποιον που το είχε κάνει root, ο άλλος εγκατέστησε το cosmote tv κι αυτό δε παίζει.
το ζητούμενο είναι να κάνει unroot...
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#680156 Κάτι τέτοιο ναι, απλά προσωπική εμπειρία δεν έχω και σίγουρα ούτε και εκείνος. Οπότε το ερώτημα είναι πως/που το κάνουμε


< >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#680169 Δεν θα έμπλεκα εξ αποστάσεως με unrooting κλπ σε άγνωστες συσκευές.
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#680171
drdino έγραψε:Δεν θα έμπλεκα εξ αποστάσεως με unrooting κλπ σε άγνωστες συσκευές.


Έχω να ασχοληθώ με android χρόνια, καθαρή εγκατάσταση λειτουργικού από την αρχή δεν το κάνει unroot? (όπως με τα jailbreak στα iOS?)
Άβαταρ μέλους
By drdino
#680173 Έχω να ασχοληθώ με rooting κι unrooting πολλά χρόνια, αν είναι τόσο εύκολο όσο απλό φλασαρισμα image καλώς, αλλά δεν θα θέλει και κλείδωμα bootloader κι ίσως άλλον; Αν έχεις όρεξη, ψάξε με το μοντέλο στο xda, εγώ επειδή πάντα ελλοχεύει ο κίνδυνος για τούβλιασμα θα άφηνα τον άλλον να ξεμπλέξει αν θελει.