Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#449781 χα, τώρα θυμήθηκα που έκανε τα ίδια με τα ηχεία η w203 που είχαμε... πάω σε φίλο που ασχολείται με τέτοιες μπούρδες και του λέω "έχεις καμια ιδέα?" γιατί φοβόμουν ότι ήταν το command και που να αλλάζεις κλπ
και ρίχνει ο θεούλης σπρέι επαφών στο ποτενσιόμετρο της έντασης... βαριόμουν να του εξηγήσω...

Δεν ξέρω τι έφταιγε γιατί πουλήθηκε όπως ήταν...
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#450681 Θέλει ο πατέρας μου να αλλάξει ένα Pioneer ραδιοcd που έχει στο Superb. Δεν θέλει πολλά, ράδιο και cd, εγώ προσθέτω να παίζει mp3, να έχει usb καλύτερα για να του βάλω ένα stickάκι, blue tooth δεν χρειάζεται. Τιμή μέχρι €100 παρακαλώ. Τι προτείνετε;
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#459538 Ξέρουμε κάποια εταιρεία Bizzar?
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#459605 Στου πατέρα έβαλα Pioneer ραδιοcd-usb, δεν θέλει κάτι άλλο. Κοιτούσα ενα Bizzar Android 2 DIN, γι'αυτό ρώτησα. Το αντίστοιχο σε Pioneer για το δικό μου, φτάνει το χιλιάρικο.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#459652 Α, συγνώμη δεν το κατάλαβα.
Δύσκολο πάντως να πετύχεις εύκολα κάποιον εδώ να έχει βάλει αυτό που ψάχνεις...
Θέλει πολύ ψάξιμο για να βρεις πληροφορίες.
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#463865 Στο Android HU μου μπορείς να συνδέσεις tpms.

Λέω να πάρω αυτό:

https://www.realmediashop.de/USB-TPMS-t ... ia-Car-DVD

Θα κάνω δουλειά ή θα πετάξω 100 ευρώ?

Φαίνεται plug and play, τα καπάκια των βαλβίδων δε ξέρω πόσο μεγάλα είναι και κατά πόσο είναι τελικά αξιόπιστο.

Απόψεις?

< >
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#463935 Δεν έχει tpms!? Μήπως ξεκλειδώνει σαν λειτουργία? :hmmm:

Αν σου κλέψουν τις τάπες?
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#463937
MIXOStsi έγραψε:Δεν έχει tpms!? Μήπως ξεκλειδώνει σαν λειτουργία? :hmmm:

Αν σου κλέψουν τις τάπες?


Δεν έχει εργοστασιακά, όχι.

Οι τάπες κλειδώνουν και ασφαλίζουν με ένα μικρό κλειδάκι οπότε δε μπορούν να κλαπούν. Χρειάζεται ένα ειδικό εργαλείο.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#463941 Χρησιμοποιούν τους αισθητήρες του ABS, γι αυτό ρώτησα αν υπάρχει έστω κρυμμένο...

Προσωπικά δεν μ' αρέσει σαν λύση.
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#463945
MIXOStsi έγραψε:Χρησιμοποιούν τους αισθητήρες του ABS, γι αυτό ρώτησα αν υπάρχει έστω κρυμμένο...

Προσωπικά δεν μ' αρέσει σαν λύση.


Ναι κι εμένα δε μου αρέσει τόσο, απλά το σκέφτομαι για να μπορώ να βλέπω τις πιέσεις άμεσα και πιο εύκολα. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By vagmag
#515877 Τι επιλογές υπάρχουν για να έχουμε Bluetooth σε φορτηγό MAN ?

Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#516253 Είναι 2DIN ή όχι; Αν είναι ή έστω στο περίπου, κάποιος τσάκαλος εγκαταστάτης θα βρει τρόπο να βάλει μια πηγή με Bluetooth. H ΜΑΝ δεν έχει τέτοια πηγή άραγε;
Άβαταρ μέλους
By Obelix
#516292 Με ένα τέτοιο βάζεις ότι θέλεις :
https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre ... 1395106902

Αν είναι 24volt το εργοστασιακό θα χρειαστεί κι ένα μετατροπέα από 24 σε 12 volt.

< Note >