Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#787139 Στα νιάτα μου τα άλλαζα εγώ τα τακάκια για να ξέρω τι έχω βάλει και πως..
Στο Aygo τα πήρα εγώ και τα πήγα στον μακαρίτη πλέον Πλεξιδα, και μου τα άλλαξε.
Στο biturbo στον διαχρονικό μηχανικό μου Γρήγορη, και στο juke, στον εξουσιοδοτημενο εκεί στη Βρηλισσου.
Δεν μου εχει τυχει τέτοια παπαρια στα φρένα...

.
Τελευταία επεξεργασία από 224v και 09 Οκτ 2022, 09:59, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By g8777
#787140 Η συντριπτική πλειοψηφία Νικολάε δεν δίνει ούτε ένα ιπτάμενο φακ για το τί είδους δουλειές σου λέει ο μάστορας ότι πρέπει να γίνουν. Υπακούουν ευλαβικά.

Άντε να τεθεί το δίλημμα " ορίτζιναλ γρύλος παραθύρου ή ιμιτασιον στα μισά λεφτά;".
Ε, οταν έχεις πληρώσει ήδη 9 ορίτζιναλ,λες δε γμται.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#787143 Βρε εδώ λέμε ο άλλος έβαλε το τακάκι ανάποδα, δεν έφτανε να συνδέσει το καλώδιο του αισθητήρα και απλά το έκοψε. Ποιά oem ανταλλακτικά τώρα και τι να λέμε. :omg:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#787145 Μάστορα κάνουν θόρυβο τα φρένα, πόσα θέλει να φτιαχτεί;

Βλέπει ο μάστορας ότι θέλει τακάκια του δίνει τιμή φτηνότερου ανταλλακτικου της πλάκας.

Ο πελάτης παίζει να ζητήσει κι έκπτωση από πάνω.


Ο σωστός μάστορας θα απαντούσε θέλει τακάκια, μπορώ να σου βαλω φτηνή σειρά τόσο, μεσαία τόσο και κορυφαία τόσο, όσο καλύτερη τόσο καλύτερο φρένο, αντοχή και διάρκεια, διάλεξε και πάρε.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#787152 Δεν παίζει ρόλο μόνο η ποιότητα των ανταλλακτικών.
Αν αλλάξεις τακάκια πχ, πρέπει να κάνεις και έναν γενικότερο έλεγχο, να καθαρίσεις, να λιπάνεις κτλ.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#787189
saxon_747 έγραψε:Παίρνω το αμάξι, σε 10' πίσω. Μύριζαν τα τακάκια, τρέμουλο στο τιμόνι.

Ώπα ρε μεγάλε , ο Μάκινεν είσαι ; :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#787280
mousatos έγραψε:
saxon_747 έγραψε:Παίρνω το αμάξι, σε 10' πίσω. Μύριζαν τα τακάκια, τρέμουλο στο τιμόνι.

Ώπα ρε μεγάλε , ο Μάκινεν είσαι ; :lipsealed:
Όχι βέβαια, αν ήμουν ο Μακινεν θα οδηγούσα Grand Vitara?
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#787285
saxon_747 έγραψε:
mousatos έγραψε:
saxon_747 έγραψε:Παίρνω το αμάξι, σε 10' πίσω. Μύριζαν τα τακάκια, τρέμουλο στο τιμόνι.

Ώπα ρε μεγάλε , ο Μάκινεν είσαι ; :lipsealed:
Όχι βέβαια, αν ήμουν ο Μακινεν θα οδηγούσα Grand Vitara?


Ποσα αμαξια εχεις ωρε Σαξονα? Εταιρικα, κανονικα, για το βουνο, για τη θαλασσα, εχω χασει το λογαριασμο :omg:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#787289 Ο Σάξονας είναι εν μέρει πράκτορας των αριστερών μέσα στο μεγάλο κεφάλαιο. Αλλά είναι και εν μέρει προσιτός προς τις πλατιές λαϊκές μάζες. Έχει διττό ρόλο αλλά η κύρια ιδιότητα είναι η πρώτη.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#787292
George_Prix έγραψε:
saxon_747 έγραψε:
mousatos έγραψε:
saxon_747 έγραψε:Παίρνω το αμάξι, σε 10' πίσω. Μύριζαν τα τακάκια, τρέμουλο στο τιμόνι.

Ώπα ρε μεγάλε , ο Μάκινεν είσαι ; :lipsealed:
Όχι βέβαια, αν ήμουν ο Μακινεν θα οδηγούσα Grand Vitara?


Ποσα αμαξια εχεις ωρε Σαξονα? Εταιρικα, κανονικα, για το βουνο, για τη θαλασσα, εχω χασει το λογαριασμο :omg:


Το GV το είχα πριν το i30 βρε.

Giuseppe Busso έγραψε:Ο Σάξονας είναι εν μέρει πράκτορας των αριστερών μέσα στο μεγάλο κεφάλαιο. Αλλά είναι και εν μέρει προσιτός προς τις πλατιές λαϊκές μάζες. Έχει διττό ρόλο αλλά η κύρια ιδιότητα είναι η πρώτη.


Πολεμάω το σύστημα εκ των έσω. :iconcool: :lol:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#787301
saxon_747 έγραψε: αν ήμουν ο Μακινεν θα οδηγούσα Grand Vitara?

GV ότι πρέπει για παντηλίκια σε χωματόδρομο. :innocent:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#787351
g8777 έγραψε:Άντε να τεθεί το δίλημμα " ορίτζιναλ γρύλος παραθύρου ή ιμιτασιον στα μισά λεφτά;".
Ε, οταν έχεις πληρώσει ήδη 9 ορίτζιναλ,λες δε γμται.


Δεν έχουν κάνει όλοι το ίδιο λάθος, να πάρουν VW δηλαδή! :rtfm: :x

Έχουμε πάρει και χειρότερα... :lol: