Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#415149 Φιλος εχει το φορεστερ του 2006 με τον 2λιτρο κινητηρα και τα 158 αλογα. θελει αμορτισερ 130+ χιλ χλμ., μου ειπε οτι δεν υπαρχουν αφτερ μαρκετ, και τα δικα του κανουν αρκετα χρηματα. ετσι ειναι?? υπαρχουν αλλες επιλογες??
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#415153 Έτσι είναι γιατί τα πίσω αμορτισέρ έχουν ένα self-leveling σύστημα και κανείς άλλος δεν ασχολείται. Γνωστό πρόβλημα δυστυχώς και ακριβό.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#415155
Anonymous Founder έγραψε:Έτσι είναι γιατί τα πίσω αμορτισέρ έχουν ένα self-leveling σύστημα και κανείς άλλος δεν ασχολείται. Γνωστό πρόβλημα δυστυχώς και ακριβό.


Ευχαριστω!!! καταλαβα... τα μπροστινα εχουν λυση φτηνοτερη??? η και αυτα μαμα πρεπει να παρει??
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#415198 Υπάρχουν λύσεις αντικατάστασης με κανονικά χάνοντας βέβαια την αυτορύθμιση. Ρώτα σε σχετικό φόρουμ/ανθρώπους.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#424186 α) Έχει κάποιος συμφορουμίτη γνωστό για αγορά και τοποθέτηση αμορτισέρ;
Αν όχι, β) Φωκά εμπιστευόμαστε;
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#424192 Φωκά στον Άλιμο που έβαλα τα λάστιχα, θα πήγαινα. Στο τσακ δεν έβαλα εκεί τα δικά μου αμορτισερ, κυρίως λόγω της απόστασης.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#432460 τα kayaba τα έβαλα μία φορά στην Εύα, κράτησαν 40.000 χλμ και μετά τα πέταξα. Ειδικά αν φορτώνεις το αμάξι ή κινείσαι σε καταπληκτικούς ελληνικους δρόμους δεν κρατάνε καθόλου (τουλάχιστον αυτή ηταν η εμπειρία μου).

Είναι πολύ καλά οσο είναι καινούργια αλλά δε :s_no

Τα πιο καλά αφτερμαρκετ που έβαλα ποτέ ήταν τα κόνι τα κόκκινα, αλλά ειναι πιο ακριβά, τουλάχιστον σε μένα
Άβαταρ μέλους
By g8777
#432995 Μετα απο συζητηση με το τεχνικο επιτελειο μου (Μαστρο Βασιλης) και τη συσταση για Monroe, προχωρησα στην αγορα

http://www.rellasamortiser.gr/el/vw-polo-2002-2008/1041-vw-polo-sachs-2002-2008-300032-290887.html?cid=478


:s_airkiss :s_airkiss :s_airkiss :s_airkiss


Δια, απο Δευτερα οποτε θες. ΟΠΟΤΕ ΘΕΣ. :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#433000 Ο πλερωνων λεμαι. :rtfm:

Εσενα δεν σου δοκιμασα κουστουμακι ετσι; :hmmm: Εισαι και εσυ σε σειρα προτεραιοτητας. :twisted: :twisted: :twisted:

Μαρκοβαγγο τι χαμπαρια; Τσουλαει ακομα το ψοφιμι;; :shifty: