Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#595278
bill33 έγραψε:
dimviii έγραψε:θελω να παρω αρκετα ανταλλακτικα για το panda 1,2 8v της :inlove:
θα χρειαστουν αμορτισερ,δισκοπλακες,σετ συμπλεκτη,μαλλον ψυγειο ερκοντισιον, ψαλιδια εμπρος και μπιελακια ζαμφορ και κατι αλλα ψιλικοκο.
Σε ποιο ονλαιν μαγαζι να παρω τιμες,για να μην εχουμε λιγουρες? εχω διαβασει διαφορα εδω μεσα που δεν μου αρεσαν.
πηρα προσφορα απο κανονικο μαγαζι φιαταδικο,αλλα ειναι αρκετα ακριβοτερος,στο συνολο πανω απο 200 ευρω ακριβοτερος σε σχεση με το ανταλακτικα ονλαιν πχ.

https://www.onparts.gr/ ?
+1. Είναι στο τέλος της γέφυρας του Μοσχάτου δεξιά όπως κατεβαίνεις

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#595281
Νίκος Παππάς έγραψε:
bill33 έγραψε:
dimviii έγραψε:θελω να παρω αρκετα ανταλλακτικα για το panda 1,2 8v της :inlove:
θα χρειαστουν αμορτισερ,δισκοπλακες,σετ συμπλεκτη,μαλλον ψυγειο ερκοντισιον, ψαλιδια εμπρος και μπιελακια ζαμφορ και κατι αλλα ψιλικοκο.
Σε ποιο ονλαιν μαγαζι να παρω τιμες,για να μην εχουμε λιγουρες? εχω διαβασει διαφορα εδω μεσα που δεν μου αρεσαν.
πηρα προσφορα απο κανονικο μαγαζι φιαταδικο,αλλα ειναι αρκετα ακριβοτερος,στο συνολο πανω απο 200 ευρω ακριβοτερος σε σχεση με το ανταλακτικα ονλαιν πχ.

https://www.onparts.gr/ ?
+1. Είναι στο τέλος της γέφυρας του Μοσχάτου δεξιά όπως κατεβαίνεις

Από το Mi A1.


ευχαριστω παιδια! αν ξερεις και καποιος αλλος καποιο αξιοπιστο μαγαζι να παρω τιμες,ας το γραψει. :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#595283
dimviii έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:
bill33 έγραψε:
dimviii έγραψε:θελω να παρω αρκετα ανταλλακτικα για το panda 1,2 8v της :inlove:
θα χρειαστουν αμορτισερ,δισκοπλακες,σετ συμπλεκτη,μαλλον ψυγειο ερκοντισιον, ψαλιδια εμπρος και μπιελακια ζαμφορ και κατι αλλα ψιλικοκο.
Σε ποιο ονλαιν μαγαζι να παρω τιμες,για να μην εχουμε λιγουρες? εχω διαβασει διαφορα εδω μεσα που δεν μου αρεσαν.
πηρα προσφορα απο κανονικο μαγαζι φιαταδικο,αλλα ειναι αρκετα ακριβοτερος,στο συνολο πανω απο 200 ευρω ακριβοτερος σε σχεση με το ανταλακτικα ονλαιν πχ.

https://www.onparts.gr/ ?
+1. Είναι στο τέλος της γέφυρας του Μοσχάτου δεξιά όπως κατεβαίνεις

Από το Mi A1.


ευχαριστω παιδια! αν ξερεις και καποιος αλλος καποιο αξιοπιστο μαγαζι να παρω τιμες,ας το γραψει. :thumbsup:


https://www.g-market.gr/

:shifty: :shifty: :shifty: :shifty:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#595290
g8777 έγραψε:
https://www.g-market.gr/

:shifty: :shifty: :shifty: :shifty:


δεν θελω ανταλλακτικα για το αλυσοπριονο,για το panda εγραψα :rtfm: :shifty:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#595291 σετ αμπραγιαζ valeo,σετ εμπρος δισκοπλακες zimmerman,σετ εμπρος τακακια valeo,σετ εμπρος ψαλιδια,μπιελακια ζαμφορ εμπρος,σετ αμορτισερ bilstein ολα μαζι 350 ευρω.


ελα μωρη φιαταρα!! :inlove:
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#608626 Έφτιαξα ένα πακετάκι στο antallaktikaonline, με αυτά που πιστεύω ότι σίγουρα θα αλλαχθούν (κανά 300αρι*) και το μπουμπούνησα τη Δευτέρα.

Μέχρι σήμερα δεν υπήρξε κάποια ειδοποίηση για το τι γίνεται, πέρα από το αρχικό επιβεβαιωτικό email.
11:18 τους στέλνω e-mail, 11:24 με πήραν τηλέφωνο :dizzy: :omg:

Περιμένουν το courier να την παραλάβει, και υπήρχε θέμα μόνο με ένα δοχείο και το αλλάξανε με ένα ακριβότερο αλλά το κάλυψαν αυτοί (κανένα 2 ευρω μαξ φαντάζομαι).

Για να δούμε τι θα έρθει, τη προηγούμενη φορά πριν 3-4 χρόνια που είχα πάρει ήταν οκ η παραγγελία, αλλά θυμάμαι ο Στέφανος είχε θέματα μια φορά με λάθος ανταλλακτικά.


* Όλα τα φίλτρα, 4λτ λάδια, υγρό φρένων, τακάκια/δίσκοι μπρος πίσω και ένα δοχείο για τα ψυκτικά
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#608627 Την επόμενη φορά να τσεκάρεις και το onparts.gr. Θεωρείται πιο αξιόπιστο. Εννοείται, μας ενημερώνεις για την εξέλιξη. Κι εγώ αν και είχα ταλαιπωρηθεί από το antalaktikaonline γιατί δεν είχαν σε στοκ κάτι που είχα ζητήσει, όταν το άλλαξα, μου έστειλαν τα πάντα σωστά και σε πολύ καλές τιμές εννοείται.
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#608629 Τον είχα κοιτάξει τον on, αλλά ήταν ένα 15% πιο ακριβός σε αυτά που ήθελα. Επίσης φίλος που δούλευε σε εταιρεία ενοικιάσεων και έπαιρνε ανταλλακτικά από αυτόν, μου είχε αναφέρει αντίστοιχα θέματα με προϊόντα που έλεγε ότι είχε σε στοκ, αλλά δεν ήταν.
Πήγα με κριτήριο την πρώτη μου επαφή με αυτούς που ήταν οκ. Η νεκροψία θα δείξει, αλλά μου έκανε τρομερή εντύπωση το πόσο γρήγορα ανταποκρίθηκαν στο email.
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#608634 Εικόνα

Αυτά που πήρα 200 (δισκόπλακες + τακάκια μπρος πίσω, όλα ΑΤΕ που είναι τα εργοστασιακά) , η Καρέντα τα δίνει 655.

Τα λάδια με το φίλτρο τους τα πήρα 50, τα δίνει 100 κλπ.
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#608639 Oou. Το δέχομαι, αν και φαντάζομαι για τα δικά τους μεγέθη θα είναι συνηθισμένο νούμερο.
Άβαταρ μέλους
By tonyf23
#608658 Εδώ και αρκετό καιρό ψωνίζω ανταλλακτικά από το Onparts.gr. Το θεωρώ αξιόπιστο και με καλές τιμές. Έκανα 2 παραγγελίες για σέρβις λαδιών για τα 2 αυτοκίνητα μας και στις δύο περιπτώσεις ενώ στάλθηκε email ότι η παραγγελία μου είναι έτοιμη για παραλαβή, δεν υπήρχε κάποια ενημέρωση ότι 1 ανταλλακτικό ήταν σε έλλειψη και το αντικατεστησαν με άλλο δικής τους επιλογή. Ακόμα και όταν πήγα να παραλάβω δεν μου είπαν κάτι για την αλλαγή πάρα μόνο όταν ρώτησα εγώ ότι δεν είναι αυτό το ανταλλακτικό που παράγγειλα. Για εμένα αυτό είναι φάουλ που δεν δικαιολογείται από σωστούς επαγγελματίες. Δέχομαι ότι μπορεί να έχουν έλλειψη αλλά σε αυτή την περίπτωση ενημερώνεις τον πελάτη για να έχει αυτός την τελική απόφαση.

< Note 4 >
Άβαταρ μέλους
By sakis_m
#608695 Απ'το Onparts ψωνίζω τα τελευταία 4 χρόνια. Δυο φορές δεν είχαν το ανταλλακτικό που είχα παραγγείλει, και τις δύο με πήραν τηλέφωνο πριν φύγει η παραγγελία για να συνεννοηθούμε ποίο απ'τα αντίστοιχα ή όχι θα ήθελα.

Tradewind για λαδια
Rellasamortiser για αμορτισέρ

Ικανοποιημένος και απ‘τους τρεις σε φάση που έχω σταματήσει να κοιτάω αλλού.
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#610826 11/10 ήρθε το email με τα δελτία αποστολής, σήμερα κατέφθασαν 3(!) ευμεγέθη πακέτα ανταλλακτικά. Τα κοίταξα όλα και ταιριάζουν ακριβώς στους κωδικούς που πήρα.

Είχα ξεχάσει να βάλω μπουζί στην παραγγελία, αυτά τα πήρα από τον on, ενώ τα έδειχνε άμεσα διαθέσιμα μου τα έφερε μετά από 4-5 μέρες (νταξ, δεν με πείραξε κιόλας, απλά το αναφέρω).

Με τις υγείες μας το 350αρι και ας ελπίσουμε να μείνουμε σε αυτό :ninja: .