Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#613903 Όλα ταίριαξαν σωστά (είχα ένα άγχος μην πήρα λάθος δισκόπλακες :lipsealed: ) εκτός από το φίλτρο βενζίνης, όπου ο μάστορας είπε ότι πήρα πιο μικρό (για polo/ibiza). Στη συσκευασία λέει για golf βέβαια, αλλά ότι πεί ο μάστορας (είναι γνωστός).

Όταν έκανα την αγορά, είχα προσθέσει και την ασφαλή παραγγελία όπου σου δίνει με 3 ευρώ, έξτρα 100 μέρες για να επιστρέψεις το αντικείμενο αν δεν έχει χρησιμοποιηθεί/τοποθετηθεί χωρίς να το αιτιολογήσεις κλπ.

Ανοίγω ένα ticket να το επιστρέψω μαζί με το δοχείο παραφλου γιατί δεν χρειάστηκε, και μου λένε στείλε μας φωτογραφία από το αντικείμενο και δώσε μας το VIN για να δούμε αν ταιριάζει εμείς. :dizzy:

Προφανώς δεν υπάρχει περίπτωση να τους στείλω VIN , και δεν καταλαβαίνω γιατί να μου ζητήσουν να κάνουν τον έλεγχο , όταν στους όρους λέει ότι δεν έχω καμία υποχρέωση να τους εξηγήσω γιατί δεν το θέλω το ανταλλακτικό.


ΥΓ: Μου απάντησαν σε μειλ 11:30 το βράδυ Παρασκευής :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By sukeyes
#613949 Όπως ακριβώς το λες... δεν έχεις καμία υποχρέωση να εξηγήσεις οτιδήποτε... αφού έτσι ακριβώς το "πλασάρουνε"!!!
Μη μασάς... ζήτα το return label... και βουρ για το ταχυδρομείο...
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#614275 Ζητήσανε πάλι vin και ένα σωρό άλλες λεπτομέριες για να γίνει σωστά η όποια μελλοντική αγορά, τους είπα δεν τα δίνω, οπότε μου έστειλαν δελτίο για να τα στείλω πίσω μπας και ξεμπερδέψουν ποτέ μαζί μου. :lol:
Άβαταρ μέλους
By lazarefa
#614518 Από χθες μέχρι σήμερα έχω στείλει 3 φορές email στο autodoc.gr για να μου δώσουν κάποιες διευκρινίσεις για ένα ανταλλακτικό που ψάχνω (σετ πολλαπλής εξαγωγής - καταλύτη) και μέχρι τώρα καμία αντίδραση παρά τα όσα διατείνονται στο σάιτ τους.
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#616635 To antallaktikaonline έχει black Friday.
Δισκοπλακες μπροστά με τακάκια μπρος πίσω, ολα brembo βγαίνουν 164 €.

Το θέμα είναι πως είμαι σίγουρος οτι ταιριάζουν?
Έχει ενα σωρό κωδικους.

< >
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#616657 Απανταω μονος μου.
Εστειλα VIN σε onparts και antallaktikaonline και μου εστειλαν τα γνησια part numbers, οποτε εγινε παραγγελια.
145 ολα μαζι, δισκοπλακες μπροστα και τακακια μπρος πισω, σειρα brembo.
Άβαταρ μέλους
By g47
#691351 Τα καταστηματα ανταλλακτικων αγοραζουν κι ολας?
Εχω αρκετα τα οποια θα μπορουσα να ξεφορτωθω.
Άβαταρ μέλους
By citastak
#733273 Καλησπέρα, το fiat panda μας (169, 2009, 1200κ.εκ., αυτόματο), έμεινε, μάλλον από αντλία καυσίμου. Αυτό εκτιμώ δλδ. . Κάναμε μια διαδρομή 20χλμ, σταματήσαμε για 5 λεπτά, και δεν ξαναπήρε. Μετά από 3 ώρες πήρε αμέσως μπροστά.

Κοιτάζω να αγοράσω από το internet αντλία, αλλά μπερδεύομαι. Τα antallaktikaonline έχει πολλές μάρκες, από 50 ευρώ ως και 120 ευρώ (Bosch) οι οποίες γράφει ότι κάνουν για το μοντέλο μου, αλλά βλέπω διαφορές στα specs τουσ. Πχ η μια δουλεύει με 4 bar η άλλη με 5 bar.
Τί να επιλέξω και από που;
Άβαταρ μέλους
By citastak
#733419 Ευχαριστώ.
https://onparts.gr/fiat/panda-2003/1300 ... a-kafsimon
Βρίσκω, αλλά και εδώ δεν ξέρω ποιά να διαλέξω. Άσε που νομίζω έχουν κάνει λάθος - δεν υπάρχει 1300 Panda...