Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#264561 Θα ρωτήσω τώρα και για 3Μ και για Λούμαρ. Επίσης έχω ξεχάσει να ρωτήσω γι΄αυτό:

Επίσης σε αμάξι με ηλεκτροχρωματικό εσωτερικό καθρέφτη βάζουμε πίσω μεμβράνη?


Επειδή ήδη μου φαίνεται ότι ήδη σκουραίνει αρκετά ο καθρέφτης ώρες ώρες, μήπως παραγίνει η φάση.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#264576
Deleted User 1 έγραψε:Θα ρωτήσω τώρα και για 3Μ και για Λούμαρ. Επίσης έχω ξεχάσει να ρωτήσω γι΄αυτό:

Επίσης σε αμάξι με ηλεκτροχρωματικό εσωτερικό καθρέφτη βάζουμε πίσω μεμβράνη?


Επειδή ήδη μου φαίνεται ότι ήδη σκουραίνει αρκετά ο καθρέφτης ώρες ώρες, μήπως παραγίνει η φάση.

Εγω δεν έχω πρόβλημα.Φυσικά και θα βάλεις μεμβράνη και στο πίσω παρμπριζ,το πολύ πολύ να δουλευει λιγότερο ο καθρέπτης.
Αυτές τις γυάλινες οροφές που δεν ανοίγουν δε τις συμπάθησα ποτέ πάντως.Το θεωρώ μειονέκτημα ειδικά στην Ελλαδα. Είναι και τεράστιες....
Πολύ ωραίες ήταν οι μεγάλες ανοιγόμενες των Ε &C klas που έκοβαν και αρκετό φώς...
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#264583 Η πίσω μεμβράνη με κόφτει και για ένα ακόμα λόγο. Έχω δει κάτι κάθετα σύρματα που υποψιάζομαι ότι είναι η κεραία του navi. Είναι κι αυτό ένα ζήτημα, εάν και κατά πόσο θα επηρεαστεί το σήμα.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#264589 Εμένα εκεί έχει τη κεραία του radio.Δεν παρατήρησα διαφορά.
Είναι τελείως άκυρο να μη βάλεις στο πίσω παρμπριζ πάντως.
Αν δε σου αρέσει αφαιρούνται μετά δεν είναι μόνιμες.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#264596
Deleted User 1 έγραψε:Η πίσω μεμβράνη με κόφτει και για ένα ακόμα λόγο. Έχω δει κάτι κάθετα σύρματα που υποψιάζομαι ότι είναι η κεραία του navi. Είναι κι αυτό ένα ζήτημα, εάν και κατά πόσο θα επηρεαστεί το σήμα.

Βαλε μονο στα πλαινα παραθυρα με τα πισω ποιο σκουρα και μπρος ποιο ανοιχτα και ασε τα αλλα. Αργοτερα βλεπεις για πισω. Για οροφη δεν χρειαζεται γιατι εχεις την κουρτινα απο μεσα.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#264605 Αν βάλω θα βάλω παντού τα ίδια. Μην το κάνω 3χρωμία το αμάξι. Και μάλιστα θα βάλω σχετικά ανοιχτά, δε θέλω να μαι σα μπράβος.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#264610 Η μοδα ειναι τα πισω να ειναι σκουρα. Κοιτα φωτο απο διαφορα αμαξια. Πραγμάτι αν ειναι πολυ σκουρα και τα 4 δεν θα ειναι ωραιο.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#264611
Deleted User 1 έγραψε:Η πίσω μεμβράνη με κόφτει και για ένα ακόμα λόγο. Έχω δει κάτι κάθετα σύρματα που υποψιάζομαι ότι είναι η κεραία του navi. Είναι κι αυτό ένα ζήτημα, εάν και κατά πόσο θα επηρεαστεί το σήμα.


Aυτή είναι η δεύτερη κεραία για το ραδιόφωνο (diversity antenna).
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#264622 Λες η "κομμωση" να είναι από επιλογή? :protest:

Aυτή είναι η δεύτερη κεραία για το ραδιόφωνο (diversity antenna).

Άρα του gps δεν είναι κάπου που να επηρεάζεται?
Τελευταία επεξεργασία από Deleted user 1 και 07 Ιουν 2016, 16:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By skous
#264623
Deleted User 1 έγραψε:Αν βάλω θα βάλω παντού τα ίδια. Μην το κάνω 3χρωμία το αμάξι. Και μάλιστα θα βάλω σχετικά ανοιχτά, δε θέλω να μαι σα μπράβος.


Αν εχεις παιδια βοηθαει πολύ το πιο μαυρο πισω παντως.


< >
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#264626 Το clio 4 που εχω,έχει σκούρα φιμε πίσω τζάμια απο το εργοστάσιο και ελάχιστα φιμε μπροστά.Δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο /είναι νόμιμο να γίνουν και τα μπροστά τόσο φιμε όσο τα πίσω

.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#264627 Δόξα το θεό δεν έχω από δαύτα αλλά και να είχα η μόνη περίπτωση να έχω πολύ σκούρα πίσω, θα ήταν αν είχε παραγγελθεί με μαμίσια φιμέ το αμάξι. Αλλιώς το βρίσκω λίγο άκυρο να έχεις το εντελώς transparent παρμπριζ, λιγο πιο σκούρα μπροστινά και κατράμι πίσω. 3 τόνοι δηλαδή.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#264729 παντως σε αυτοκινητα φιλων με φιμε που οδηγησα βραδυ,εχει ενα θεματακι.Δεν βλεπεις την τυφλα σου,ειδικα σε οπισθεν,σε διασταυρωσεις λοξες κλπ. Μιλαω για οχι πρωτο σταδιο φιμε,αλλα πιο σκουρες.
Ειναι και ο λογος που δεν εχω βαλει. Το καλοκαιρι ομως ειναι θαυματουργες.Μπαινεις μεσα και δεν καιει τιποτα.Απλα ειναι ζεστο. Στο δικο μου που ηταν παρκαρισμενο διπλα δεν επιανες τιποτα.