Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#405095 Τουμπανο εγινε ο Πεζουρακος με τα φιμε! Armolan εβαλα τελικα. Αμερικανικα, δεν τα ηξερα αλλα ο μαστορης λεει ειναι καλα και αν κατι με χαλασει παω και μου βαζει 3Μ χωρις καμια διαφορα απο μερους μου. 120 εουρος.

20% τα μπροστα, 30% τα πισω και η τζαμοπορτα.

Εικόνα

<+
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#405104 Ωραίος!

Στην carglass ο μάστορας ή αλλού;

Για το lexus η llumar θέλει 259 για την clear (UV 99,9%) και 194 (σειρά "προστασία από τη ζέστη", με χαμηλότερο δείκτη UV) :hmmm:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#405107 Στην Glassdrive στη Λ. Ηρακλειου. Πηγα εκει γιατι εχω κανονισει να αλλαξω και το παρμπριζ του Audi σ αυτους για να βαλω τον καθρεφτη με τον αισθητηρα φωτος. Συν του οτι ειναι ανοιχτα Σαββατο, αντιθετα με Carglass που θελουν 5 τερμινα να σου κλεισουν ραντεβου.



<+
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#405357 Καλα ο καθενας ζηταει οσα του λειπουν. Για αποδειξη ας μη μιλησω καλυτερα. Μονο οι μεγαλες αλυσιδες. Πρεπει να εχει 500% κερδος αυτη η μπιζνα.

<+
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#405360
Scotch έγραψε:Και "κοστίζουν" οι ίδιες μεμβράνες 120 παραπάνω για το lexus; :s_devil

Αρχική τιμή 339 για την 1; (από εδώ)


Νομιζω οτι αυτες που εβαλα ειναι η προστασια απο την ζεστη που εχουν αρχικη τιμη 229.

Γενικα το site ειναι λιγο οτι να ναι.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#406425
bibendum έγραψε:Νομιζω οτι αυτες που εβαλα ειναι η προστασια απο την ζεστη που εχουν αρχικη τιμη 229.

184 € και 24 άτοκες, το καλύτερο που μπορεί να κάνει. Αρχική τιμή για το lexus, επίσης 229 ...
Αθήνα τις έβαλες; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By dactilidis.john
#406451 Έχεις κάπου Specs αυτής της σειράς γιατι και εμένα εκεί που τα έβαλες μου μιλησαν για Comfort και για Esprit αλλά εφαγα τον κόσμο και δεν βρήκα πουθενά τεχνικά χαρακτηριστικά αυτών των μοντέλων. Βρήκα μόνο Comfort στη μάρκα FormulaOne που από οτι καταλαβαίνω είναι θυγατρική της Llumar αλλά το πιο ανοιχτό που έχει είναι μονο 53% VLT . Γενικά δεν βρήκα πειστικά στοιχεία.

.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#406453 δεν βρηκα καπου.

Εκει ειδα οτι η UV light εχουν 39% sun protection. Οι επομενες πιο σκουρες ειναι οι titanium και εχουν 49% αλλα δεν ηθελα να γινει τοσο σκουρο το τζαμι.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#406502 Είναι λίγο χάος οι μεμβράνες ή μου φαίνεται; Άσε που δεν είσαι σίγουρος αν αυτό που θα αγοράσεις είναι κι αυτό που θα βάλεις τελικά :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#406508 οταν πηγα το δικο μου εφτιαχναν ενα gla νωριτερα. ρωτησα 3 ανθρωπους του μαγαζιου και μου ειπαν 3 διαφορετικα πραγματα :s_tongue

εσυ τελικα ποιες θα βαλεις;

< >