Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#403566 Και εγω 1η φορα τις ακουω.
Άβαταρ μέλους
By dactilidis.john
#403573
panos2171 έγραψε:Βλέπω ότι στην carglass πλέον βάζουν WINCOS, πρώτη φορά τις ακούω, καλές είναι ή μπα;

Η καλυτερη σειρά της Madico έτσι λέγεται. Μοντελο ειναι, οχι μάρκα. Στην προσφορα που τρεχει τωρα τις βαζουν μονο στα μπροστα τζάμια γιατί μόνο αυτές έχουν (νόμιμη) απόχρωση. Αν θες Wincos παντου επειδή ειναι πιο ακριβή αλλάζει η τιμή.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#403596 Μίλησα μαζί τους και μου το επιβεβαίωσαν. Στα παράθυρα βάζουν wincos 75% ενώ στα υπόλοιπα δικής μου επιλογής από MADICO. Με την έκπτωση (εκτός του παρμπρίζ) βγαίνει συνολικά 81€ για το MX5.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#403643
panos2171 έγραψε:Μίλησα μαζί τους και μου το επιβεβαίωσαν. Στα παράθυρα βάζουν wincos 75% ενώ στα υπόλοιπα δικής μου επιλογής από MADICO. Με την έκπτωση (εκτός του παρμπρίζ) βγαίνει συνολικά 81€ για το MX5.


85€ ειχα δωσει για 3Μ cs στο μξ.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#403649 Μαντικο μου ειχαν πει 100€ για το 116, οποτε ισως λιγο τσιμπημενο αν σκεφτεις οτι εχεις 2 παραθυρα κ 1 μικρουλι πισω. Αν εισαι αθηνα ψαξτο λιγο. Αν εισαι επαρχια, εξαρταται τι επιλογες εχεις.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#403669 Επαρχία είμαι και γενικά δεν υπάρχουν επιλογές, μόνο Θεσσαλονίκη αν υπάρχει κάτι. Το θετικό με την carglass είναι ότι δίνει εφ όρου ζωής εγγύηση, δεν ξέρω αν όλοι το κάνουν αυτό.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#403770
theo13 έγραψε:
bibendum έγραψε:ειχες κλεισει ραντεβου πολλες μερες πριν;

< >


Όχι αυθημερόν τις έβαλα. Πήγα το πρωί και μου έδωσαν ραντεβού για τις 5 το απόγευμα.


Titanium εβαλες;
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#403826
xenos έγραψε:Μαντικο μου ειχαν πει 100€ για το 116, οποτε ισως λιγο τσιμπημενο αν σκεφτεις οτι εχεις 2 παραθυρα κ 1 μικρουλι πισω. Αν εισαι αθηνα ψαξτο λιγο. Αν εισαι επαρχια, εξαρταται τι επιλογες εχεις.

Στα 80-90€ σε δύο που ρώτησα Θεσσαλονίκη και γενικά όλοι πάνω κάτω εκεί κυμαίνονται.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By xenos
#403875 Εγω στα ιδια χρηματα θα εβαζα 3Μ/llumar κατα προτιμηση. Απο εκει και περα πας στπυς υπολοιπους, ΑΛΛΑ παιζει πολυ μεγαλο ρολο ποιος (ποσο καλα) τις βαζει.
Άβαταρ μέλους
By theo13
#404414
bibendum έγραψε:
theo13 έγραψε:
bibendum έγραψε:ειχες κλεισει ραντεβου πολλες μερες πριν;

< >


Όχι αυθημερόν τις έβαλα. Πήγα το πρωί και μου έδωσαν ραντεβού για τις 5 το απόγευμα.


Titanium εβαλες;


comfort
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#404572 Έβαλα τις Madico πριν από λίγο διάστημα στην Carglass στον Δενδροπόταμο. Λόγω λάθους μου έβαλαν Wincos μόνο μπροστά, αν και είχα ζητήσει να μπουν Wincos παντου. Μετά προσπαθούσαν να τα "μπαλώσουν" λέγοντας πως Wincos δεν είναι ο τύπος, αλλά η σκουρότητα... :thumbsdown:

Παρά το λάθος αυτό πάντως, η τοποθέτηση ήταν εξαιρετική, ενώ και το τελικό αποτέλεσμα ξεπέρασε τις προσδοκίες μου. Αν ξαναβάλω πάλι σε αυτούς θα πήγαινα.
Απορώ γιατί τόσα χρόνια δεν έβαζα φιμέ και στα προηγούμενα αυτοκίνητα που πέρασαν από τα χέρια μου.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#404579 Την ιδια ακριβως απορια εχω κι εγω εδω κι ενα χρονο που εβαλα στο Audi. Σαββατο πρωι εχω ραντεβου να βαλω στο Πεζω και πολυ αργησα. Ακομα και με τον περιεργο καιρο των τελευταιων ημερων με ενοχλουν αφάνταστα πια τα απλα τζαμια.

<+