Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By Mad_Max_Geo
#14881 Το θεμα αυτο πρεπει να υπαρχει πιστευω για να μαθαινει ο καθενας για τα νομιμα ορια φιμε κλπ.

Το θεμα μου ομως δεν εχει να κανει με τζαμια αλλα με φαναρια. Σκεφτομαι στο focus μου, να βαλω κιτρινες μεμβρανες στους προβολεις ομιχλης, επειδη θελω κιτρινο φως, αλλα οι κατακιτρινες λαμπες ειναι πανακριβες (οπως επισης και για προστασια στα φαναρια), και να βαλω διαφανη ειτε μια ελαφρια γκρι μεμβρανη στα μπροστα φαναρια, στα πισω και παει λεγοντας.

Ο τυπος εδω περα που σκεφτομαι να παρω την ταινια, δε λεει κατι πως χανω φως (οπως επισης και αλλοι πωλητες ισχυριζονταν γραπτος οτι δε πεφτει η δυναμη των φωτων).

http://www.ebay.com/itm/261513467235?var=560391146197

Ισχυει κατι τετοιο? Εχει βαλει κανεις? Απο οτι εχω καταλαβει, δεν ειναι και τοσο δυσκολη η εγκατασταση τους απανω σε φαναρια!
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#15471
htanso21 έγραψε:Παναθεμα σε κακγουρα !


+oo

:s_thumbsup

Aμάν ρε Mad Max..
Άβαταρ μέλους
By xeno
#16411 δες αυτές.
http://www.ebay.fr/itm/Genuine-Osram-H4 ... K:MEWAX:IT
κοίταξε επίσης στο άλλο forum στο "Βελτίωση στα φώτα;" o kotetsi έβαλε κίτρινες στους προβολείς ομίχλης και είναι ευχαριστημένος.
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#87401 Car wrapping Timelapse
Άβαταρ μέλους
By nafpaktos
#111079 Λοιπον θελω να βαλω φιμε σε κορσακι και σε τιγκουαν,για πειτε τι τιμες θεωρουνται λογικες για μια καλη σχετικα μεμβρανη.φιλος εβαλε πριν δυο χρονια με 80 ευρω και ειναι μια χαρα αλλα αναρωτιεμαι αν ειναι καλη η ποιοτητα και αν θα κρατησουν καποια χρονια η σε 2 3 χρονια θα τα κλαιει.
Άβαταρ μέλους
By soch
#111623 Και γω θέλω να βάλω φιμέ μεμβράνες στα πίσω τζάμια τώρα που καλοκαιριάζει και θα κάθεται ο μικρός συχνά πίσω. Έχουμε κάποια πρόταση ή τιμές;
Άβαταρ μέλους
By The Ace
#111671 Καθώς έκανα πολύ πρόσφατα έρευνα αγοράς, έλεγχο τιμών (και νομιμότητας :innocent: ), οι διάφορες προσφορές με 70 και 80 ευρώ να ξέρετε ότι είναι σχεδόν όλες παράτυπες (για τα μπροστινά πλαϊνά). Επίσης οι περισσότερες είναι είτε με no-name μάρκες (κινέζικες), είτε με γνωστά μεν ονόματα αλλά παλιές/καταργημένες σειρές (δηλαδή ότι είχε ξεμείνει και ξεστοκάρουν).

Από την άλλη, αυτή τη στιγμή οι τρεις γνωστοί μεγάλοι (Llumar, 3M, Madico) τρέχουν προσφορές για όλες τις σειρές τους, με τιμές περίπου στα 170-180€ Llumar, περίπου 10€ λιγότερα η 3Μ, και άλλα 10-20€ λιγότερα η Madico. Οι τιμές είναι για sedan (γι'αυτό έψαξα εγώ), οπότε φανταστείτε ανάλογες προσαρμογές προς τα πάνω/κάτω, αναλόγως μέγεθος αυτοκινήτου. Όλοι προσφέρουν τα απολύτως νόμιμα (όχι pare-brise, 70% στα μπροστινά πλαϊνα και ότι θέτε στα πίσω), και δίνουν εγγύηση για αρκετά χρόνια. Εγώ προσωπικά έβαλα στη Car-glass τις Madico με την προσφορά τους, τις είχα και στο RX8 και ήμουν ευχαριστημένος.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#111715 Πανε 5 χρόνια που χω βαλει στο Φιεστα, Llumar με 150 ευρω το τερμα μαυρο στα πισω τζαμια και uv 99% μπροστά. Οι πίσω ειναι μια χαρα... Οι μπροστα ομως εχουν αποκτησει κατι ωραιες γραντζουνιες απο τον μηχανισμο των παραθυρων που καποια στιγμή μου χε ερθει να τις βγαλω... + οτι μπροστα δεν ειδα και καποια διαφορά... Λογικο βεβαια...
Ηθελα να βαλω και στο QQ αλλα οι "επιχορηγησεις" τελειωσαν...

.
Άβαταρ μέλους
By famas
#111719 Κι εγώ αυτή τη στιγμη περνάω στο φόκους μεμβράνες. Ξεκίνησα για 70% μπροστά, αλλά κατέληξα σε 50% μπροστά και πίσω. 7 χρόνια στο προηγούμενο φόκους με 50% μπροστά και πίσω δεν είχα πρόβλημα με τυχον ελεγχους.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#111720 Το πήρα κι εγώ. Στα δύο πίσω έβαλα τα τέρμα μαύρα και στα υπόλοιπα τα μεσαία. Έδειξε πολύ ωραίο...
Overall ευχαριστημένος...
Άβαταρ μέλους
By xenos
#111783 Kαι εγώ κανονίζω για άυριο αλλά την πιο ανοιχτή (50) γιατί στο μάζντα είχα βάλει 35άρα κ χειμώνα, νύχτα με δυσκόλευε. Με βροχή άνοιγα και παράθυρο! :rant:
Άβαταρ μέλους
By famas
#111930 Εγω παντως εκει που πέρασα τα δικα μου φιμε, ο μαστορης μου ελεγε οτι του ερχονταν συνεχως ταξιτζηδες που εβαζαν 70ρες στα μπροστινα τζαμια οδηγού κ συνοδηγού γιατι οι αστυνομικοί τους κυνηγούσαν συνεχώς, αλλά μονο στο αεροδρόμιο.