Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#281106
Deleted User 1 έγραψε:τώρα έχω άλλο χρώμα το παρπριζ, άλλο τα μπροστινά, άλλο τα πίσω, άλλο την ηλιοροφή. Ευτυχώς δε φαίνεται άσχημο.


Είσαι σίγουρος; :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#281111 Ναι δεν καταλαβαίνεις διαφορά. Περισσότερο με ενοχλεί επειδή το ξέρω παρά επειδή το βλέπω.
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#281143
xenos έγραψε:
Deleted User 1 έγραψε:τώρα έχω άλλο χρώμα το παρπριζ, άλλο τα μπροστινά, άλλο τα πίσω, άλλο την ηλιοροφή. Ευτυχώς δε φαίνεται άσχημο.


Είσαι σίγουρος; :lipsealed:

Αν εξαιρέσεις την ηλιοροφή (για την οποία δεν ξέρω αν μπορούσε να επιλεχθεί η μεμβράνη που μπήκε ή στα μπροστά ή στα πίσω τζάμια) σε όλους έτσι δεν είναι;
Άβαταρ μέλους
By xenos
#281145 Γιατί να είναι σε όλους έτσι; :hmmm: Εγώ πχ δεν είχα σκούρα κρύσταλλα πίσω, οπότε είναι όλα ίδια.
Άβαταρ μέλους
By skous
#281282 Εγω επχω τα πισω μια σκάλα πριν τα εντελώς σκούρα και τα μπροστά στην "χαμηλη" κλίμακα. Ουσιαστικά ήθελα πίσω να περνάει ελάχιστο φως αλλά στα μπροστά να μην έχω θέμα οδήγησης σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού


< >
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#281319
Deleted User 1 έγραψε:Ναι δεν καταλαβαίνεις διαφορά. Περισσότερο με ενοχλεί επειδή το ξέρω παρά επειδή το βλέπω.


Ιδέα σου είναι. Ξεκόλλα :lol:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#281339
skous έγραψε:Εγω επχω τα πισω μια σκάλα πριν τα εντελώς σκούρα και τα μπροστά στην "χαμηλη" κλίμακα. Ουσιαστικά ήθελα πίσω να περνάει ελάχιστο φως αλλά στα μπροστά να μην έχω θέμα οδήγησης σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού


< >

Αρκεί να μην έχεις ηλεκτροχρωματικο καθρέπτη
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#283070 Χτες ημουν στο πλυντηριο για να ριξω ενα καθαρισμα. Ειδα οτι βαζουν 3M και αυτοι και ρωτησα απο απορια για τιμη.

230...

Ο Πατρινος ειπε 150...

Αργοτερα στο σπιτι ενος φιλου, βρηκα εναν που εχει βαλει 3Μ και μου ειπε οτι ενω εχει βαλει το 2ο πιο σκουρο (το οποιο φαινοταν πολυ σκουρο) τον ενοχλει αρκετα το βραδυ κυριως σε περιπτωσεις μανουβρων - παρκαρισματος.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#283101 Εγώ πάντως είμαι super με πρώτη σκάλα στα μπροστινά και μεσαία στα υπόλοιπα (η madico έχει 5 διαβαθμίσεις). Ούτε το χέρι καίγεται στο παράθυρο, ούτε το παραμικρό πρόβλημα ορατότητας έχω και υποψιάζομαι ότι έχει ευνοηθεί και το a/c γιατί ενώ συνήθως το δουλεύω στους 23°, τώρα το χω πάει στους 24°.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#283217 Καο εγω στους 24.5 το βαζω και δουλευει μπαμ απο τα πρωτα δευτερολεπτα.
Τις προάλλες ταξιδεψα 2 ωρες με ενα γκολφ, παει το αριστερο χερι... Καηκε.

<
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#283411
kostis20 έγραψε:Δεν υπάρχει πρόβλημα με το καθρέπτη.

< >

Με ενοχλούν τα φώτα των πίσω. Είχα βάλει αρκετά σκοτεινή σε αμάξι με συμβατικό καθρέπτη και ήμουνα πολύ ικανοποιημένος.

Με βάση την πολύ θετική εμπειρία, όταν φόρεσα πάλι μεμβράνες σε αμάξι με ηλεκτρικο καθρέπτη, δυσπιστία ότι ήταν λάθος. Η μεμβράνη έκανε την ίδια δουλειά αλλά ο καθρέπτης ενεργοποιείται πατάτα όταν τον χτυπήσει απευθείας φως από τον πίσω και σκοτεινιάζει. Το τελικό αποτέλεσμα είναι αρκετή μαυρίλα όταν κοιτάς μέσα από τον καθρέπτη