Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#690278 Μπεκ χλωμό στον THP, πολλαπλασιαστές πιο πιθανό, πόσα χλμ έχεις kilo; Μπουζί έχεις αλλάξει ποτέ;
Άβαταρ μέλους
By drdino
#690283 Μπουζί->Πολλαπλασιαστές->Αντλία υψηλής τα πιο πιθανά στον THP αν συνεχίσει να στο κάνει.

Τι θα έκανα εγώ: swap τους πολλαπλασιαστές τώρα μεταξύ τους ώστε αν συμβεί ξανά να δεις αν άλλαξε θέση το πρόβλημα ή όχι (πχ τον 2 στον 1, τον 4 στον 3). Αν συμβεί ξανά, αλλάζεις τα μπουζί (βάλε τα ILZKBR7A-8G από NGK) και βλέπεις. Σημείωση: κύλινδρος 1 = αυτός που είναι πιο κοντά στην μεριά του κιβωτίου στα γαλλικά, δλδ προς το μεριά του οδηγού.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#690284 ευχαριστω, πολυ συγκεκριμενο tip!

ομως σκεφτομαι αν αξιζει να το σκαλισω... αφου εχω 5 χρονια εγγυηση , αμα το ξανακανει θα παω και θα το φτιαξουν, το μονο που μου ειπαν ειναι απλα να ειναι active το προβλημα
Άβαταρ μέλους
By drdino
#690285 A sorry, αν έχεις εγγύηση εννοείται ότι δεν ασχολείσαι.

Μου μυρίζει λίγο μούφα βέβαια η φάση του 80ικου επειδή το σφάλμα δεν είναι "active", μάλλον ήθελαν να σε ξεφορτωθούν... Μπορείς να είσαι λίγο δημιουργικός με την αλήθεια, με άφησε το αμάξι, ήρθε η οδική, ορίστε μια φωτογραφία από τα σφάλματα που έδειξε το εργαλείο του μάστορα.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#690286 εμενα παλι εδω με τα αυστριακα εργασιακα ηθη, μου φανηκε και λιγο
'Τζαμπα' δουλεια , με βαση φιλοτιμο κτλ, δεν υπαρχει
αν το προβλεπει η διαδικασια θα το κανουν αλλιως.... ατυχησες...
Άβαταρ μέλους
By drdino
#690288 Η Αυστρία βλέπω έχει 2 χρόνια, μήπως τα +3 είναι επέκταση; Αν ναι, τότε οντως χρεώνουν την εξέταση.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#690309
drdino έγραψε:Η Αυστρία βλέπω έχει 2 χρόνια, μήπως τα +3 είναι επέκταση; Αν ναι, τότε οντως χρεώνουν την εξέταση.


ναι 2+3 ειμαι
Άβαταρ μέλους
By mirage
#690310 Χρεώνουν ακομα και αν βρούνε τελικα πρόβλημα; Γιατι τα σφάλματα εχουν καταγραφεί.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#690312
mirage έγραψε:Χρεώνουν ακομα και αν βρούνε τελικα πρόβλημα; Γιατι τα σφάλματα εχουν καταγραφεί.


ε οχι , τι εγγυηση θα ειναι μετα;
τον ρωτησα και ετσι μου ειπε τουλαχιστον
Άβαταρ μέλους
By GTS
#690314 Αφού το πρόβλημα έχει καταγράφει. Τους τηλεφωνάς και τους λες να αλλάξουν ότι δεν δουλεύει σωστά. Αλλοιώς πας σε άλλον ντηλερ.


< >
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#690315
GTS έγραψε:Αφού το πρόβλημα έχει καταγράφει. Τους τηλεφωνάς και τους λες να αλλάξουν ότι δεν δουλεύει σωστά. Αλλοιώς πας σε άλλον ντηλερ.


καταρχας αυτοι ειναι πολυ κοντα μου και εχουμε καλη σχεση, ειναι φιλικοι κτλ , μην τους πουλησω...
επεiτα δεν αρνηθηκαν τιποτα, απλα μου λενε μην το σκαλισουμε τη στιγμη που δε βγαζει κατι λαθος
αμα παρουσιασει κατι το παω και το φτιαχνουνε, δεν ειπαν οχι
Ενταξει και εγω δεν τρωγομαι να τρεχω στα συνεργεια αμα δεν υπαρχει λογος

το αφησα το log δεν τα εσβησα, για παν ενδεχομενο ;-)
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#690343 Δεν έχω καταλάβει ποτέ κρατάει το log
Πάντα; Υπό ποιες συνθήκες;
Στο διαγωνιστικό της αντιπροσωπείας γιατί δεν έδειξε κάτι;