Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#429153
21 quadra έγραψε:
JimClark έγραψε:Ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις. Απλά η φασαρία κόστος που έχω ακούσει (μόνο Αθήνα) για κατέβασμα κρεμαγιέρας + την ταλαιπωρία + + +, αγγίζει τα 70 80% της τιμής που έχω για μανήσια ανακατασκευασμένη...

Να ήταν στο 30 40 % της τιμής, πάει κ έρχεται...


Aν έχεις πρόσβαση σε εργοστασιακά ανακατασκευασμένη προχώρα, είναι μικρή η διαφορά για να υποστείς την ταλαιπωρία.


Αν δωσει την δικη του για ανακατασκευη θα του αφαιρεσουν κατι στην τιμη...??
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#429165 Αν αγοραστεί από εμπορικό κατάστημα νομίζω όχι, αν αγοραστεί από μαγαζί που κάνει μόνο τους τις ανακατασκευές μπορεί, τα ανακατασκευασμένα ανταλλακτικά προέρχονται από τα συνεργεία τα οποία τα μαζεύουν και 2-3 φορές τον χρόνοα περνάνε οι σχετικοί με το επάγγελμα και τα μαζεύουν σαν σαβούρα, μπιλιοφόροι, κρεμαγιέρες, αμορτισέρ, ότι ανακατασκευάζεται δεν πετιέται, το να αγοράσει κάτι σωστά ανακλατασκευασμένο από εργοστάσιο ανακατασκευών είναι ΟΚ αρκεί να σου το λένε και να μην σου το πασάρουν για καινούργιο και με την τιμή του καινούργιου.

Για να αντιληφθούμε και το μέγεθος του rebild παγκοσμίως

http://www.remanufacturing.org.uk/pdf/story/3p71.pdf

https://www.google.gr/search?q=remanufa ... jHXrT5rKgL
Άβαταρ μέλους
By xenos
#432836 Θέλω ένα επαναφορτιζόμενο κατσαβίδι για δουλειές εντός σπιτιού. Να πάρω κανένα τέτοιο ή θα κλάσει λέτε; Θα έχει δύναμη; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#432842 όχι το Λιντλ φερνει τα PARKSIDE
αυτά τα 3,6 βολτ δεν είναι αρκετα δυνατα,προτιμησε κατι στα 12 βολτ.Περιμενε να βγαλει το Λιντλ κανα 12βολτο,τα βγαζει πολύ φθηνα.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#432847
xenos έγραψε:Θέλω ένα επαναφορτιζόμενο κατσαβίδι για δουλειές εντός σπιτιού. Να πάρω κανένα τέτοιο ή θα κλάσει λέτε; Θα έχει δύναμη; :hmmm:

Για πολύ βασικά πράματα είναι απλά οκ. Έχω ένα αντίστοιχο μοντέλο της ίδιας εταιρίας. Το δικό μου θέμα είναι ότι αν μείνει καιρό αχρησιμοποίητο, θέλει φόρτιση. Αυτό που βρήκες εσύ, λογικά θα κρατάει.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#432856 Θέλω να έχει και δύναμη. Παλεύω με μια ξύλινη ζαρντινιέρα τώρα και με έχει σκίσει με το απλό κατσαβίδι. :vava:
parkside είχα δει να έχει ένα μικρό, σαν αυτό που έβαλα. Βγάζει και μεγάλο; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#432867
xenos έγραψε:Θέλω να έχει και δύναμη. Παλεύω με μια ξύλινη ζαρντινιέρα τώρα και με έχει σκίσει με το απλό κατσαβίδι. :vava:
parkside είχα δει να έχει ένα μικρό, σαν αυτό που έβαλα. Βγάζει και μεγάλο; :hmmm:


Ναι... :s_yes
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#432897
xenos έγραψε:Θέλω να έχει και δύναμη. Παλεύω με μια ξύλινη ζαρντινιέρα τώρα και με έχει σκίσει με το απλό κατσαβίδι. :vava:
parkside είχα δει να έχει ένα μικρό, σαν αυτό που έβαλα. Βγάζει και μεγάλο; :hmmm:



περιμενε να βγαλει αυτό.

https://www.hotukdeals.com/deals/parksi ... 99-2602016

εκτος εάν δεν θελεις να περιμενεις,aυτο ή κατι αντιστοιχο σε άλλη μαρκα
http://www.skroutz.gr/s/6004875/Einhell ... 2-2Li.html
Άβαταρ μέλους
By xenos
#433153 ε τότε θα δανειστώ ένα προς το παρόν να κάνω τη δουλειά μου και το χτυπάω όταν το δω.
Θενκς! :)
Άβαταρ μέλους
By xenos
#437265 Έβγαλε το λιντλ 12v ένα με 44ευρώ. Αυτό είναι που λέμε; Αξίζει τα $$$ του; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#437387 Έχουμε στη δουλειά ένα 14ν που το είχε βγάλει με 50. Πολύ καλό, για το 12άρι δεν ξέρω.

Φαντάζομαι θα ξαναβγάλει και το 14άρι κάποια στιγμή. :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#437419
xenos έγραψε:Έβγαλε το λιντλ 12v ένα με 44ευρώ. Αυτό είναι που λέμε; Αξίζει τα $$$ του; :hmmm:


βαλε φωτο,γιατι στις τρέχουσες προσφορες δεν βλεπω κατι.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#437789 Λοιπον, στο σαιτ δεν το εχει. Το ειχε μονο στο φυλλαδιο. Πηγα πριν λιγο κ το τσιμπησα. Ειχε μονο 2, ειναι 16v με μπατ. Λιθιου.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By elvet
#437816
xenos έγραψε:Λοιπον, στο σαιτ δεν το εχει. Το ειχε μονο στο φυλλαδιο. Πηγα πριν λιγο κ το τσιμπησα. Ειχε μονο 2, ειναι 16v με μπατ. Λιθιου.
Εικόνα

Αυτό παίρνει ανταλλακτικές μυτούλες; τις έχει μέσα ή αγοράζονται χωριστά;