Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#477826 Εννοει αυτα τα συρματοσχοινα
https://m.ebay.co.uk/itm/AUDI-A3-8P-03- ... SwMkJaYTNN
Που ειναι νομίζω και το πιθανοτερο.

< >
Άβαταρ μέλους
By bill33
#477829 Υδραυλικός είναι ο τρόπος απομόνωσης του συμπλέκτη.Για την επιλογή των σχέσεων υπάρχουν ντίζες .
Φαίνονται στην φωτό
Εικόνα


και φυσικά στην φωτό απο πάνω που είναι και ο μοχλός. :)
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#478639 Αλλάζοντας προχθές το φίλτρο κάτι πήρε το μάτι μου σα δάκρυσμα λαδιού. Κατέβηκα σήμερα να το δω με φως και παίζει το παρακάτω. Να ασχοληθώ περαιτέρω ή όχι? Παίζει να έχει μείνει έτσι από όταν άνοιξε το μοτέρ για την ανακατασκευή? Δε φαίνεται και πολύ φρέσκο πάντως.

Εικόνα

Εικόνα

< >
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#478645 Ναι στο ψευτοκάπακο είναι. Θα δω μήπως πάρω κάνα degreaser και το καθαρίσω λίγο σε πρώτη φάση.
Άβαταρ μέλους
By citastak
#479288
Deleted User 1 έγραψε:Ναι στο ψευτοκάπακο είναι. Θα δω μήπως πάρω κάνα degreaser και το καθαρίσω λίγο σε πρώτη φάση.


μη πάρεις degreaser. Με ένα all purpose car cleaner σε ένα πανάκι θα κάνεις δουλειά.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#479297 :s_thumbsup

Σκεφτόμουν degreaser και οδοντόβουρτσα γιατί δεν χωράει κάτι άλλο εκεί αλλά ΟΚ. Αν έχεις κάνα link για δοκιμασμένο all purpose καλοθεχούμενο.
Άβαταρ μέλους
By citastak
#479299 Δυστυχώς, εγώ χρησιμοποιώ ένα που μου πρότειναν το οποίο δεν είναι επώνυμο. Βέβαια, μόνο για μηχανικά μέρη, ζάντες, κτλ.
Αλλά έχω ακούσει καλά λογια για Meguiars το οποίο μου είχε φανεί πολύ ακριβό βέβαια.
Δοκίμασε και πινέλο αντί για οδοντόβουρτσα. Κάνει θαύματα!
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#479316 Πολύ εξειδικευμένο μου ακουγεται αυτό και κάτι μου λέει ότι δε θα βρω εάν ψάξω στα ντουλάπια του σπιτιού, άντε και σε κάνα Πράκτικερ. :lol:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#479325 Ας το ξαναβγάλει. Το θέμα είναι να έχουμε ένα μέτρο σύγκρισης για να καταλαβαίνουμε αν είναι ανησυχητικό ή όχι. Πάντως λάδια άλλαξα αρχές Σεπτεμβρίου και έχω κάψει κάνα 500ml σε περίπου 6-7.000χλμ. Φυσιολογική κατανάλωση δηλαδή. Δε νομίζω ότι έχει απώλειες από το σημείο. :hmmm: