Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#689996 οχι στον ιδιο,σε καποιο ''car control'' κτεο στην Π.Ραλλη.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#690016
Govus έγραψε:Όχι, στο Focus αναφερόμουν.
Πήγα κι ήρθα χωρίς πρόβλημα χθες, όλα καλά και με τον έλεγχο.
Ευτυχώς που είχα κλείσει και ραντεβού :lol: ... Ένας μικρός χαμούλης γινόταν, παρά το προχωρημένο της ώρας.
Μου έδωσαν και δώρο μπροστινούς καθαριστήρες της Wurth :) .


Είχα μείνει στην παράταση των 90 ημερών. 10/1 έπρεπε να περάσει, να το προχωρήσω;
Άβαταρ μέλους
By Marios
#690021 Η auteco το είχε 55 και πέρυσι που δεν έδινε δώρο καθαριστηρες.
Στο car control Πέτρου Ράλλη έχω πάει αρκετές φορές, αρκετά αυτοκίνητα, χρεώνουν φέτος 52€ από 48 που ήταν μέχρι πέρυσι νομίζω.
Σε όλα τα ικτεο για γνωστούς και φίλους, μπορούν να ανοίξουν καρτέλα πελάτη, και το κόστος να πέσει γύρω στα 8-10€.
Άβαταρ μέλους
By Govus
#690067
panos2171 έγραψε:
Govus έγραψε:Όχι, στο Focus αναφερόμουν.
Πήγα κι ήρθα χωρίς πρόβλημα χθες, όλα καλά και με τον έλεγχο.
Ευτυχώς που είχα κλείσει και ραντεβού :lol: ... Ένας μικρός χαμούλης γινόταν, παρά το προχωρημένο της ώρας.
Μου έδωσαν και δώρο μπροστινούς καθαριστήρες της Wurth :) .

Είχα μείνει στην παράταση των 90 ημερών. 10/1 έπρεπε να περάσει, να το προχωρήσω;

Δεν χάνεις τίποτα αν πάρεις ένα τηλέφωνο.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted User 2
#690072 Εγώ πηγαίνω στο ΚΤΕΟ Κηφισίας στο δαχτυλίδι του Μεγάρου ΟΤΕ.
40euro το αυτοκίνητο, 16euro το δίκυκλο λόγω εταιρικής συνεργασίας. Φυσικά δεν έχει δώρα, δεν έχει τίποτα.
Ένα πλαστικό φάκελο και γεια σας... :lol:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#690073
Storm έγραψε:Εγώ πηγαίνω στο ΚΤΕΟ Κηφισίας στο δαχτυλίδι του Μεγάρου ΟΤΕ.
40euro το αυτοκίνητο, 16euro το δίκυκλο λόγω εταιρικής συνεργασίας. Φυσικά δεν έχει δώρα, δεν έχει τίποτα.
Ένα πλαστικό φάκελο και γεια σας... :lol:

Κι εγω εκει παω το σκουτερ αλλα πληρωνω τιμη καταλογου, το αμαξι παει στην Καλαματα γιατι ειναι Αυγουστο η εποχη του.

Καθε φορα τους βαζω την μεγαλη σκαλα στα φωτα και δεν μου εχουν πει τιποτα ουτε την κατεβαζουν στα μεσαια.... :lol:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#690074 Κι εγώ εκεί πήγα την μηχανή, ήταν 5€ φθηνότεροι την τελευταία φορά. Το αμάξι το πήγε η γυναίκα μου κάπου στο Μοσχάτο ή στου Ρέντη, πάλι ήταν οι φθηνότεροι τότε, 45€ αν θυμάμαι. Πάντα στον φθηνότερο πάμε, μιας και δεν υπάρχει λόγος να προτιμηθεί κάποιος άλλος, αφού όλοι είναι εγγυημένο πως θα στο περάσουν.
Πιο διασκεδαστικό είναι στην μηχανή, που και καλά μετράνε τον θόρυβο, αλλά πάντα βάζουν ΑΚΡΙΒΩΣ την τιμή που λέει στην άδεια κυκλοφορίας!
:lol:
Μιλάμε, τα ΙΚΤΕΟ στην Ελλάδα είναι ανέκδοτο από τα λίγα, τα κρατικά έκαναν καλύτερη δουλειά, γιατί έκοβαν κάποιους τουλάχιστον, τα ΙΚΤΕΟ δεν κόβουν κανέναν.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted User 2
#690075 Κάποτε είχαμε τα δημόσια ΚΤΕΟ που περιμέναμε από τις 5 το πρωί από έξω και προσευχόμασταν να μην συμβεί κάτι (π.χ. απεργία ή στάση εργασίας), τώρα έχουμε τα ιδιωτικά ΚΤΕΟ που όλα γίνονται μπαμ-μπαμ αλλά χωρίς ουσιαστικά να ελέγχουν κάτι ή να κόβουν κάτι.

Ειδικά τα μεταχειρισμένα αυτοκίνητα των μαντράδων/εμποριών και τα leasing που βγαίνουν προς πώληση μάλλον περνάνε ΚΤΕΟ χωρίς να τα πηγαίνουν για έλεγχο. Ίσα-ίσα να υπάρχει το χαρτί για να μπορεί να γίνει μεταβίβαση.

Ένας πωλητής στην AutoMarin μου είχε πει ότι το iKTEO Ηνίοχος "ανήκει" στον Μαρινάτο. Για αυτό όλα περνούν ΚΤΕΟ από εκεί. Δεν ξέρω αν είναι αλήθεια.

Η χώρα μας είναι αξιοθαύμαστη σε κάτι τέτοια!... :lol:
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#690093
Storm έγραψε:Ειδικά τα μεταχειρισμένα αυτοκίνητα των μαντράδων/εμποριών και τα leasing που βγαίνουν προς πώληση μάλλον περνάνε ΚΤΕΟ χωρίς να τα πηγαίνουν για έλεγχο.

Αυτό δεν μπορεί να γίνει γιατί βγαίνουν φωτογραφίες (ή και βίντεο? ) κατά τον έλεγχο.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted User 2
#690151 Σωστό και αυτό. Είχα ξεχάσει τις κάμερες και την φωτογράφηση. Οπότε μάλλον όλα περνούν από τις γραμμές ελέγχου στα ΚΤΕΟ.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#690205
Anonymous Founder έγραψε:Πιο διασκεδαστικό είναι στην μηχανή, που και καλά μετράνε τον θόρυβο, αλλά πάντα βάζουν ΑΚΡΙΒΩΣ την τιμή που λέει στην άδεια κυκλοφορίας!
:lol:


Δεν αποκλείεται στις στροφές που γίνεται η μέτρηση να είναι ίδια η τιμή.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#690217
Anonymous Founder έγραψε:Ίδια τιμή και να τις μαμά και τις Termignoni; :lol:

Αλιμονο αν κοτζαμ Termignoni δεν μπορει να ματσαρει τις τιμες του εργοστασιου :iconcool: :innocent:
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#690229
Anonymous Founder έγραψε:Ίδια τιμή και να τις μαμά και τις Termignoni; :lol:


Μιλάω πάντα για τις στροφές που είναι η μέτρηση!
Τι γίνεται από εκεί και πάνω είναι άλλο θέμα! :s_tongue
Άσε που δεν αποκλείεται οι Ιταλοί να κάνουν τη μέτρηση απευθείας με τις Termignoni πάνω! :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By Morx
#690257
NickTG έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Ίδια τιμή και να τις μαμά και τις Termignoni; :lol:


Μιλάω πάντα για τις στροφές που είναι η μέτρηση!
Τι γίνεται από εκεί και πάνω είναι άλλο θέμα! :s_tongue
Άσε που δεν αποκλείεται οι Ιταλοί να κάνουν τη μέτρηση απευθείας με τις Termignoni πάνω! :s_tongue


Μερικες σελιδες πριν, απλα ριξε μια ματια και θα σου λυθουν οι αποριες.... μιλαμε για επικα σκηνικα!! :metalo:

viewtopic.php?p=674925#p674925