Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By Morx
#167149 Πηγα σε Κτεο στην Ορεστιαδα, συνοδεια μια συγγενη μου για να περασει το παπακι της.

Ελεγξαν τα ΠΑΝΤΑ.
Φωτα, φλας, ειδαν τα ελαστικα... εβαλαν το μαρκουτσι για ρυπους, φρενα μπρος πισω στο φρενομετρο. Αρ πλαισιου και κινητηρα, καθρεπτες.

Στη Λαρισα για μηχανη περισυ... ΚΛΑΙΝ ΜΑΙΝ
Μονο καυσαερια και , για aftermarket εξατμισεις ουτε που τους ενοιαζε μου ειπε ο τεχνικος... καθρεπτες να χεις και απλα φυγε με τροπο.

Σε κοβω για προβλεπε απο αυτα που γραφεις μην σκας.
Παππους με Town mate 20ετιας+ συμμαζεμενο και προσεγμενο με μοναδικη παραφωνια μια motorsport γιατι η μαμα προφανως ειχε εξαϋλωθει... περασε ΑΝΕΤΟΣ. Τον ρωτησα απο που ηρθε (αποριας αξιο, 73 χρονων) και μου ειπε απο Αμόριο ο-0
Άβαταρ μέλους
By Orestis.D
#167311 Ερωτηση, επειδη θα γινει χαμος με οσους δεν εχουν περασει ΚΤΕΟ, κι εγω ειμαι να περασω μεσα στον Οκτωβρη (10 Οκτωβριου η αγορα και κλεινω 4ετια). Μπορω να παω Νοεμβρη και να γλιτωσω την κινηση χωρις επιβαρυνση ή θα φαω προστιμο?
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#167316 Εγώ τώρα να ρωτησω, τί μπορώ να κάνω με το δικό μου που δεν μπόρεσα να κατεβω φέτος να το περάσω?
Άβαταρ μέλους
By koubeast
#167317 Νομίζω -+ 1 εβδομάδα απο τις 10 Οκτωβρη μπορείς να πας χωρίς πρόστιμο.
Άβαταρ μέλους
By The Ace
#167318 Δεν έχει αλλάξει κάτι από όσο ξέρω, άρα ισχύει αυτό που ίσχυε πάντα

Τα κανονικά πρόστιμα έχουν ως εξής:
Έλεγχος ΚΤΕΟ

Τύπος οχήματος Έως 30 ημέρες Από 30 ημέρες έως 6 μήνες Άνω των 6 μηνών
Επιβατικά 16,00 33,00 65,00
Φορτηγά (< 3,5 τόνων) 20,00 39,00 78,00
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#167320
Orestis.D έγραψε:Ερωτηση, επειδη θα γινει χαμος με οσους δεν εχουν περασει ΚΤΕΟ, κι εγω ειμαι να περασω μεσα στον Οκτωβρη (10 Οκτωβριου η αγορα και κλεινω 4ετια). Μπορω να παω Νοεμβρη και να γλιτωσω την κινηση χωρις επιβαρυνση ή θα φαω προστιμο?

Νομίζω έχεις 7 ημερολογιακές ημέρες προθεσμία για να μην έχεις πρόστιμο.
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#167323
The Ace έγραψε:Δεν έχει αλλάξει κάτι από όσο ξέρω, άρα ισχύει αυτό που ίσχυε πάντα

Τα κανονικά πρόστιμα έχουν ως εξής:
Έλεγχος ΚΤΕΟ

Τύπος οχήματος Έως 30 ημέρες Από 30 ημέρες έως 6 μήνες Άνω των 6 μηνών
Επιβατικά 16,00 33,00 65,00
Φορτηγά (< 3,5 τόνων) 20,00 39,00 78,00


Νομίζω ότι μέχρι 30/11/15 τα πρόστιμα μειώνονται στο μισό.
Ανάλογα με τις ημέρες καθυστέρησης, αλλάζουν και οι καταληκτικές ημερομηνίες που ισχύει η μείωση των προστίμων.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#167325
Orestis.D έγραψε:Ερωτηση, επειδη θα γινει χαμος με οσους δεν εχουν περασει ΚΤΕΟ, κι εγω ειμαι να περασω μεσα στον Οκτωβρη (10 Οκτωβριου η αγορα και κλεινω 4ετια). Μπορω να παω Νοεμβρη και να γλιτωσω την κινηση χωρις επιβαρυνση ή θα φαω προστιμο?



Κλείνεις ραντεβού και είσαι κύριος.
Άβαταρ μέλους
By nEK
#167351 Εγω εχω ενα αγροτικο που εχει να περασει απο τα μεσα της ...προηγουμενης δεκαετιας!
Δεν εχει πινακιδες ομως απο περυσι και ισως να μην ξαναφορεσει. Πληρωνω προστιμο ? :svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By Govus
#167355
Morx έγραψε:Πηγα σε Κτεο στην Ορεστιαδα, συνοδεια μια συγγενη μου για να περασει το παπακι της.
Ελεγξαν τα ΠΑΝΤΑ.
Φωτα, φλας, ειδαν τα ελαστικα... εβαλαν το μαρκουτσι για ρυπους, φρενα μπρος πισω στο φρενομετρο. Αρ πλαισιου και κινητηρα, καθρεπτες.

Δύο φορές που έχω πάει το Liberty σε ιδιωτικό ΚΤΕΟ (το '13 και φέτος) επίσης τα πάντα έλεγξαν...
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#203596 Και το χρωματακι που θα φορεθεί φέτος στα αυτοκόλλητα κτεο, ειναι το πρασινο!
Bayern7, φετος δεν περνας ΚΤΕΟ !!!

.
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#203729 omg. φέτος περνάω κτεο...... ffffffffffuuuuuuuuuu
Άβαταρ μέλους
By 224v
#204433 περασα τχθες το απογευμα το JUKE κτεο στο δακτυλιδι του ΟΤΕ. ενα πενηνταρικο μαζυ με την Καρτα καυσαεριων. (ηταν η πρωτη του φορα = εκλεισε 4 χρονια με 46000χλμ.