Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#29431
Scotch έγραψε:Εγώ ήξερα ότι η απόδειξη ΚΤΕΟ μετράει και για κάρτα καυσαερίων ισχύος ενός έτους. Δεν ισχύει για όλα τα ΚΤΕΟ;

Tapatalk & XT1068



Σε ένα χαρτί ήταν.
Απλά το γράφω ξεχωριστά να φανεί πως ισχύει και για καυσαέρια.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#46078 Ξερουμε πόσο είναι το πρόστιμο για εκπροσθεσμο έλεγχο?
Άβαταρ μέλους
By bill33
#46081 Ποσο εκπροθεσμο;συνηθως στις σελιδες τους γραφουν τα προστιμα.

ταπαταπαλκ!
Άβαταρ μέλους
By 224v
#50760 Περασα το 2.24v ΚΤΕΟ. πληρωσα προστιμο γιατι ειχα χασει ενα ΚΤΕΟ. Εξηγουμαι, ειχα κατεβασει πινακιδες το 2009 για το 2010. το 2010 τις πηρα γιατο 2011, και το 2011 δεκεμβριο τις ξαναεδωσα μεχρι σημερα. ενιαμεσα το 2010 επρεπε να περασει ΚΤΕΟ. τελος παντων το προστιμο ηταν 70 ευρω. Ευτυχως περασε χωρις προβληματα τωρα οποτε ειμαι Ο.Κ. για 2 χρονια.. (δεν ξερω αν θα συνεχισω να το εχω σε κυκλοφορια εξαρταται απο την νομοθεσια..
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#57931 Και το χρωμα που θα φορεθει φετος.... θα ειναι ροζ!! (Ιδιο με του 2009).
Άβαταρ μέλους
By elvet
#65709 Προλάβετε!!!!
Η Ρένα Δούρου ανοίγει ξανά τα δημόσια ΚΤΕΟ
http://www.tovima.gr/society/article/?aid=669444
Οχι μόνο είναι σίγουρη οτι θα έχουν κέρδη, αλλά θα χρηματοδοτήσει με αυτά και κοινωνική πολιτική!!
Μέσα στον παραλογισμό, στο άρθρο αναφέρεται οτι οι εργαζόμενοι των δημοσίων ΚΤΕΟ που έχουν κλείσει πληρώνονται κανονικά.
Αντε να δούμε με τί ποσά θα χρηματοδοτηθεί η κοινωνική πολιτική, σε φακελάκι ή επανέλεγχο;
Άβαταρ μέλους
By DAP
#65713
elvet έγραψε:Προλάβετε!!!!
Η Ρένα Δούρου ανοίγει ξανά τα δημόσια ΚΤΕΟ
http://www.tovima.gr/society/article/?aid=669444
Οχι μόνο είναι σίγουρη οτι θα έχουν κέρδη, αλλά θα χρηματοδοτήσει με αυτά και κοινωνική πολιτική!!
Μέσα στον παραλογισμό, στο άρθρο αναφέρεται οτι οι εργαζόμενοι των δημοσίων ΚΤΕΟ που έχουν κλείσει πληρώνονται κανονικά.
Αντε να δούμε με τί ποσά θα χρηματοδοτηθεί η κοινωνική πολιτική, σε φακελάκι ή επανέλεγχο;


Εεεεε ρε Ελλαδαρα....Ποτέ δεν θα πεθανεις.......
Άβαταρ μέλους
By Morx
#66314
kostis20 έγραψε:
Χρήστος Λάππας έγραψε:Σήμερα πήγα το 325 στην Βάρη (για χτες ήταν το ραντεβού, αλλά το ξέχασα :s_blush ).

Έδωσα €55 για το ΚΤΕΟ (επόμενος έλεγχος σε 2 χρόνια) και κάρτα καυσαερίων (ανανέωση σε ένα).

Ταλαιπωρία 0, αναμονή λιγότερη από δεκάλεπτο. Το αυτοκίνητο πέρασε χωρίς παρατηρήσεις φυσικά, παρόλο που είχε πάνω 7 μήνες βρώμα.

Νομίζω οτι τα autovision κάνουν τον πιο εκτενή έλεγχο ή τουλάχιστον στον δίνουν γραπτώς.
Βάρος σου μέτρησαν?Τα αμορτισερ που βρισκονται?


Εδω ειμαι, για 'σενα!! :lol:

Καινουριες δισκοπλακες εμπρος με αλλαγμενα και τα 4 ζευγαρια τακακια που εχουν μπολικο ψωμι ακομα με 10000χλμ στην πλατη τους: Αποδοση 51%
Τα αμορτισερ 70%/72% εμπρος και 64%/57% πισω.... περιττο να πω οτι ειναι καινουρια ενω στον προηγουμενο τεχνικο ελεγχο προ 2ετιας με τα εργοστασιακα πρωτης τοποθετησης και 200000χλμ περιπου ξεπατωματος, μετρηθηκαν περιπου στο 80%....

Το μονο στο οποιο επεσαν εντος, ηταν το χειροφρενο που ανεκαθεν ηταν τεμπελικο ως προς το δαγκωμα και τα φωτα που εχουν χαμηλη ισχυ.


:s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By elteo
#66808 Πέρασα 4ετια το 2013 και είναι φέτος να πάω πάλι. Μέχρι πότε δεν είμαι εκπρόθεσμος;

<
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#66815 Νομίζω μια εβδομάδα μετά την ημερομηνία κατά την οποία συμπληρώνεται η διετία.

Tapatalk & XT1068
Άβαταρ μέλους
By elteo
#66816 Ευχαριστώ Σκουτσέζε που έλεγε και ο Ζηκος.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#66823 λολ

Tapatalk & XT1068
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#75240 Σήμερα πέρασε ο father το Bora ΚΤΕΟ. €55 και όλα ήταν -σχεδόν- τέλεια παρά τα 250.000χλμ που έχει διανύσει μέχρι στιγμής, καθώς η συντήρηση του γίνεται με θρησκευτική ευλάβεια.

Το "σχεδόν" ήταν επειδή τον προέτρεψαν να κάνει ζυγοστάθμιση. Μόλις πριν από ενάμιση μήνα περίπου έβαλα καινούργια χιονολάστιχα και υποτίθεται ότι έκαναν ζυγοστάθμιση εκεί.
Άβαταρ μέλους
By nEK
#75258 Παλιο αυτοκινητο που εχει να περασει ΚΤΕΟ απο τα μεσα της δεκαετιας, της προηγουμενης και δεν εχει πινακιδες απο περσυ. Μπορει να πουληθει-μεταβιβαστει? χρειαζεται ΚΤΕΟ?
Αν παει προς αποσυρση/scrap?