Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#407850 Από τρεις εβδομάδες πριν έως μία εβδομάδα μετά.
Άβαταρ μέλους
By elvet
#407851
Scotch έγραψε:Από τρεις εβδομάδες πριν έως μία εβδομάδα μετά.

Ευχαριστώ!!!
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#407852 Παρακαλώ.
Άβαταρ μέλους
By gakost
#407994 Δεν υπάρχει προθεμία για το πριν, μπορείς να περνάς ΚΤΕΟ και κάθε μέρα.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#408012 Από εδώ.

Συχνότητα Τεχνικού Ελέγχου
1. Ο πρώτος έλεγχος για τα καινούργια Ε.Ι.Χ. και Φορτηγά με μικτό βάρος μέχρι 3,5 τόνους, διενεργείται σε τέσσερα (4) χρόνια (με περιθώριο ± 1 εβδομάδα) μετά την έκδοση της πρώτης άδειας κυκλοφορίας, με εξαίρεση το Νομό Αττικής όπου γίνεται σύμφωνα με το πρόγραμμα πρόσκλησης που ανακοινώνεται από την Δ/νση Οδικής Ασφάλειας και Περιβάλλοντος του Υ.Μ.Ε.
Οι επόμενοι έλεγχοι, των οχημάτων αυτών, είναι κάθε δύο χρόνια (με περιθώριο τρεις ( 3 ) εβδομάδες πριν ή μία ( 1 ) εβδομάδα μετά από την ημερομηνία που αναγράφει το δελτίο τεχνικού ελέγχου ).

Τώρα στην πράξη τι γίνεται, δεν το γνωρίζω :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#408027 Σκωτσέζε, στο πριν ξέρω κι εγώ οτι στο περνάνε χωρίς θέμα. Θέλω να περάσω την ΕΥΑ νωρίς φέτος για να την πάρω πάνω
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#408055 Λογικό μου ακούγεται, λεφτά πιο γρήγορα θα πάρουν. Ίσως για λόγους προγραμματισμού το είχαν προβλέψει αρχικά (δεν είχαν φανταστεί ότι θα βαράνε μύγες στα ΚΤΕΟ :lol: ).
Κι εγώ ανεβαίνω 11 μέρες πριν λήξει, γι αυτό και το είχα ψάξει.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#414756 Έχει καεί η μία λάμπα πορείας στο smart. Αν πάω να περάσω ΚΤΕΟ θα με κόψουν ή απλά θα μου κάνουν σύσταση να την αλλάξω; :ninja:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#414758
Scotch έγραψε:Έχει καεί η μία λάμπα πορείας στο smart. Αν πάω να περάσω ΚΤΕΟ θα με κόψουν ή απλά θα μου κάνουν σύσταση να την αλλάξω; :ninja:

Πορειας ειναι η "μεγαλη" σκαλα. :ninja: Η "μεσαια" ειναι διασταυρωσης. :s_smile
Αν λοιπον αυτο εννοεις θα σου κανουν συσταση
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#414761 Νίκο έχεις δίκιο, διασταύρωσης εννοούσα.

Τους πήρα πριν λίγο. Περνάει κανονικά, δεν υπάρχει πρόβλημα :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#414765 Καινούριο είναι αυτό; Τότε γιατί ελέγχουν τα φώτα αν είναι όλα εντάξει, αν φωτίζουν σωστά, κλπ κλπ.
:help:
Μήπως δεν θέλουν να χάσουν έναν πελάτη; :vava:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#414770 Το πιο πιθανό αυτό είναι. Ειδικά στη συγκεκριμένη περίπτωση που ισοδυναμεί με 3 πελάτες :lol:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#414772 Fail