Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#9437
antonis-team έγραψε:Οι γνωρίζοντες αποφαίνονται. Οι υπόλοιποι ενθρονίζεστε Βασίλη!, είναι αξίωμα και ωμή πραγματικότητα.
Antonis-team.

:s_crazy
Άβαταρ μέλους
By ELTASSOS
#9865 χθες, σαβατο, περασα ΚΤΕΟ στον Αγ.Στεφανο. Ρωτησα για αυτοκολλητο και μου ειπαν οτι το βαζουν για να βλεπει ευκολα ο οδηγος ποτε ειναι το επομενο αν και τωρα σου στελνουν μηνυμα και τηλεφωνο οποτε δεν ξεχνιεσαι. Σε τροχονομικο ελεγχο ΜΟΝΟ το χαρτι ΚΤΕΟ το Α4 με τις λεπτομερειες μετραει. Αν δεν το εχεις η δεν το προσκομισεις κανενα αυτοκολλητο δεν σε σωζει.
Άβαταρ μέλους
By antonis-team
#10794 Τασούλη μου, της Φιλαδέλφειας είναι πολύ εξυπηρετικοί!. Εκεί στέλνω. Συνεπείς στα ραντεβού τους. Ως που να πιεις ένα καφέ καθάρισες, και γράφουν και ολόκληρη έκθεση.
Αντώνης.
Άβαταρ μέλους
By NIGA
#11693 To γέλιο ή το κλάμα ανάλογα πέφτει όταν πας σε αυτούς τους ευγενικούς νεαρούς υπαλλήλους κανένα παλιό αυτοκίνητο. Όταν πέρασα το Μίνι το έπαιζε άνετος αλλά στο τέλος μου λέει ντροπαλά:

- Να σας ρωτήσω κάτι; πώς μπαίνει η όπισθεν;
Άβαταρ μέλους
By bill33
#12235
NIGA έγραψε:To γέλιο ή το κλάμα ανάλογα πέφτει όταν πας σε αυτούς τους ευγενικούς νεαρούς υπαλλήλους κανένα παλιό αυτοκίνητο. Όταν πέρασα το Μίνι το έπαιζε άνετος αλλά στο τέλος μου λέει ντροπαλά:

- Να σας ρωτήσω κάτι; πώς μπαίνει η όπισθεν;

Και άλλοι ,οχι τόσο νεαροί, την πατάνε:σουζουκι βιτάρα που εχουμε στην δουλεια .Θελω να ελεγξω λάδια νερά κλπ και ψάχνω πως ανοίγει το καπό.ΜΕτά απο ένα 15λεπτο το βρήκα στο ιντερνετ,το κουμπί ειναι στο ντουλαπάκι στην πλευρά του συνοδηγού. :s_crazy :s_omg :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By touring the m3 1.6
#12310 Πρακτικότατο κι εύχρηστο..... :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#12391 Μου θυμίσατε όταν άφησα παλιά Mercedes με λεβιέ στο τιμόνι σε παρκαδόρο στο Ιθάκη (καλό εστιατόριο νότιου προαστίου Αθήνας). Πήγε αμέσως και φώναξε τον γηραιότερο/αρχηγό τους!
Άβαταρ μέλους
By gakost
#12643 Αν και off topic Με το ΚΤΕΟ σχετικό με την τροπή του θέματος. Προς mod: μήπως να ανοίξει κάποιο θέμα για "παραξενιές" μοντέλων;

Σε εξετάσεις για δίπλωμα σε χώρα που εφαρμόζεται σύστημα σαν της Αγγλίας, έτυχε σε συνάδερφο μου. Η εξέταση με το αυτοκίνητο του συναδέρφου - υποψηφίου οδηγού Toyota MR2 W30 (κεντρομήχανο). Μετά από το πρακτικό κομμάτι και αφού πέρασε προχώρησε σε μηχανολογικές ερωτήσεις, βγαίνει έξω πάει μπροστά περιμένοντας να ανοίξει το καπώ και ρωτάει τον συνάδερφο μου : Δείξε μου σε παρακαλώ πως ελέγχεις τα λάδια. Μόλις πήρε την απάντηση ότι στέκεται σε λάθος σημείο και η μηχανή είναι πίσω κλπ δαγκώθηκε και δεν έκανε άλλες ερωτήσεις.... φυσικά πέρασε.
Άβαταρ μέλους
By antonis-team
#12847 Επαναλαμβάνω πιο κόσμια…….
Όλα τα ΚΤΕΟ είναι ον λαιν.
Χρησιμοποιούν φωτώ ον λαιν.
Όλα μετρούν τα ιδία πλέον.
Όλα κολάν σφραγίδα για την ευκολία του έλεγχου της τροχαίας. Και δίνουν και χαρτί με διευκρινίσεις.
Τα ΙΧΚΤΕΟ, δεν έχουν περιθώρια αυτοσχεδιασμού.
Τα μηχανήματα που έχουν αγοράσει από τον ελληνογάλλο, φίλο του Λαλιώτη που ‘πούλησε’ πολλούς από εμάς, φτιάχνοντας έναν φωτογραφικό νόμο, είναι ίδια!.
Έτσι πιάσαμε διαφορετικές φιλίες………. Ουδέν σχόλιο.

EDIT: Αφαιρέθηκαν off topic/ακατάληπτα σχόλια. Αντώνη συγκρατήσου.[mod]

antonis-team
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#28985 KTEO στη δυτική Αττική ή στα δυτικά προάστεια; Πόσο πάει το "μαλλί" πλέον; (μαζί με κάρτα καυσαερίων πάντα)
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#29005 40E έδωσα τελευταία φορά στο ΚΤΕΟ πάνω στην Αττική οδό στην έξοδο Ασπροπύργου μαζί με κάρτα αν θυμάμαι καλά.
Άβαταρ μέλους
By touring the m3 1.6
#29168 Το ίδιο στον Πήγασο...Χασιάς/Καματερό...
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#29188
NickTG έγραψε:40E έδωσα τελευταία φορά στο ΚΤΕΟ πάνω στην Αττική οδό στην έξοδο Ασπροπύργου μαζί με κάρτα αν θυμάμαι καλά.


:s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#29338 Εγώ ήξερα ότι η απόδειξη ΚΤΕΟ μετράει και για κάρτα καυσαερίων ισχύος ενός έτους. Δεν ισχύει για όλα τα ΚΤΕΟ;

Tapatalk & XT1068
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#29400 Ξέχασα να ρωτήσω, το πρόστιμο πόσο είναι; :lol: