Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By thednick
#465039 Αν έχουμε χάσει το χαρτί από το προηγούμενο ΚΤΕΟ τι κάνουμε? Αν το πάω στο ίδιο που είχα περάσει την τελευταία φορά θα το βρούνε ή είναι πιο περίπλοκη διαδικασία?
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#465062
thednick έγραψε:Αν έχουμε χάσει το χαρτί από το προηγούμενο ΚΤΕΟ τι κάνουμε?


Δε σου βάλανε σφραγίδα πίσω στην πινακίδα;
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#465121 To αυτοκόλλητο στην πίσω πινακίδα ΔΕΝ αντικαθιστά το χαρτί του ελέγχου.
Άβαταρ μέλους
By thednick
#471211 Για την ιστορία, τελικά το πήγα στο ίδιο που είχα περάσει την τελευταία φορά, τους είπα οτι το έχασα (το τσέκαραν στον υπολογιστή) και προχώρησαν κανονικά. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! :)
Άβαταρ μέλους
By Morx
#471249 Σιχα παντα την απορια, εαν φυγει το αυτοκολλητο και δεν μεριμνησω, τρωω προστιμο;
ΜΙΣΩ τα αυτοκολλητα και τα πλαισια στην πινακιδα και θελω να το βγαλω. Το πορτοκαλι ειδικα μου καιει τα ματια!!
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#472119 Φέτος θα φορεθεί το.... μπλε όπως και το 2010.
Και γω πάντα είχα αυτή την απορία. Δεν μ αρέσει καθόλου τ αυτοκόλλητο ΚΤΕΟ πίσω. Τελικά το συνήθισα.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By 224v
#472182
Focusman91 έγραψε:Φέτος θα φορεθεί το.... μπλε όπως και το 2010.
Και γω πάντα είχα αυτή την απορία. Δεν μ αρέσει καθόλου τ αυτοκόλλητο ΚΤΕΟ πίσω. Τελικά το συνήθισα.

< Note >


μολις περασα το JUKE Σημερα με 62 150χλμ 6ετια. χωρις προβλημα φυσικα παμε για το 2020... μπλε λοιπον
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#501083 Πέρασα το MX5 ΚΤΕΟ σήμερα. Παραδόξως, αν και πριν 2 χρόνια είχε δευτερεύουσες ελλείψεις, σήμερα πέρασε απροβλημάτιστα , αν και δεν έχει πειραχτεί τίποτα. Βέβαια την σύγκλιση παίζει να την πήραν από το επόμενο αυτοκίνητο, μάλλον γιατί το ξέχασαν και ελπίζω όχι γιατί είχε θέμα το δικό μου. Κατά τα άλλα είδα ομορφιές πάλι, 2 άτομα να ανεβαίνουν στην πλάκα της σύγκλισης για να περάσει ένα Vectra, 6 άτομα να ανεβαίνουν σε ένα Nissan Cabstar για να περάσει τον έλεγχο ( μάλλον το γεγονός ότι ήταν χωρίς φορτίο δημιουργούσε κάποιο θέμα) και φυσικά ο έλεγχος είναι ένα 5λεπτό και κάνα τέταρτο αναμονή

< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#501150 Εγώ αναρωτιέμαι αν κόβεται κανείς πλέον... Έτσι είναι όμως, ελεύθερη αγορά έχουμε, θα πάμε εκεί που μας προσφέρουν περισσότερα!
:shifty:
Πλέον, έχουν γίνει και τα κρατικά αντίστοιχα καφενεία με τα ιδιωτικά και περνάνε τα πάντα...
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#501217 Εγώ όπως είδες δεν έγραψα σε ποιό ΚΤΕΟ πήγα. Πιστεύω και εγώ ότι χρειάζεται πραγματικά προσπάθεια για να κοπεί αμάξι σε οποιοδήποτε από τα δύο

< >
Άβαταρ μέλους
By otso
#501390 Τι πιστευετε οτι προξενει περισσοτερα ατυχηματα ;
το περασμα απο κτεο;
το κινητο;
Ο τροπος που περνουμε διπλωματα ;
ΤΟ λαδωμα στο διπλωμα δεν ειναι κανονας πλεον ειναι κανονας ομως στα επαγγελματικα και στους ανω των 65.
ΑΥτοκινητα ιχ πιστευω δεν υπαρχουν πια τα χρεπια που υπηρχαν παλια και οτι ειναι ελαχιστα ασε που οποιοδηποτε προβλημα εχουν τωρα το βαζει σε σειφ μοντ ο εγκεφαλος η το σβηνει.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#501426
otso έγραψε:Τι πιστευετε οτι προξενει περισσοτερα ατυχηματα ;
το περασμα απο κτεο;
το κινητο;
Ο τροπος που περνουμε διπλωματα ;
ΤΟ λαδωμα στο διπλωμα δεν ειναι κανονας πλεον ειναι κανονας ομως στα επαγγελματικα και στους ανω των 65.
ΑΥτοκινητα ιχ πιστευω δεν υπαρχουν πια τα χρεπια που υπηρχαν παλια και οτι ειναι ελαχιστα ασε που οποιοδηποτε προβλημα εχουν τωρα το βαζει σε σειφ μοντ ο εγκεφαλος η το σβηνει.
Τα ατυχήματα πάνω από όλα προκύπτουν από τον παράγοντα άνθρωπο, είτε μιλάμε για αφηρημαδα είτε για ανικανότητα είτε για υπερβολική αυτοπεποίθηση. Από εκεί και πέρα η βελτίωση των δρόμων και των αυτοκινήτων έχει μειώσει τις συνέπειες τους. Σε ότι αφορά την κατάσταση των οχημάτων ναι μεν γενικά είναι καλύτερα αλλά πολλοί πλέον έχουν κόψει κάθε είδους συντήρηση και επισκευές γίνονται μόνο όταν φεν πάει άλλο.

< >
Άβαταρ μέλους
By 224v
#501468 Ποια βλαβη.... στο οχημα πιστευεται ότι θα προκαλεσει ατύχημα η δυστύχημα?? Εγω πιστευω ότι η κατασταση φρενων, τα παλια ελαστικα, και τα αμορτισέρ... Ισως και τα συνεμπλοκ στα ψαλιδια και τα στηρίγματα στην αναρτηση μην σπασει κανενα ετσι στο χυμα... Αυτά λοιπον τα βλεπουν στον λακο όταν το βαζουν. Δεν πιστευω ότι θα αφησουν ένα οχημα να φυγει με εμφανη φθορα σε αυτά τα σημεια... κομμενα ακρομπαρα κ.λ.π. τα καυσαερια πες ότι δεν τα ψαχνουν πολύ γιατι είναι θεμα εγκεφαλου που θα εβγαζε λαμπακι η μπουζι, και γενικα θα ειχε πρόβλημα ισχυος ... Τα φωτα θα επρεπε να τα ψαχνουν... και να ζητανε ρυθμιση...