Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#660191 Έως 1 μήνα εκπρόθεσμο, το πρόστιμο είναι 16€. Έως 6 μήνες, 33€. Μετά το 6μηνο, 65€.
Άβαταρ μέλους
By italakias
#660818 Με πηραν σημερα απο ΚΤΕΟ.
Πρεπει να το περασω στις 11 του μηνα και εχω περιθ ριο μεχρι τις 18 χωρις προστιμο.
Αρα μιλαμε μια βδομαδα.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#660825 Και εμένα με κάλεσαν,τους ρώτησα μέχρι πότε χωρίς πρόστιμο και είπε μέχρι Δευτέρα 7 Σεπτέμβρη.
Άβαταρ μέλους
By DAP
#674914 Απο ο,τι ξερω τα ΚΤΕΟ πρεπει να'ναι κλειστα (;).Το συμπεραινω απο τα αποτυχημενα τηλεφωνηματα μου.... Αν ειναι να περασω ΚΤΕΟ αυτες τις μερες τι κανω;
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#674916 Κλειστά είναι-προς το παρόν- μέχρι τις 30 Νοεμβρίου.
Διάβασα για 45 μέρες παράταση σε αυτά που λήγουν μέχρι τις 30/11.
Στις 27 του μήνα λήγει το δικό μου.
Άβαταρ μέλους
By Morx
#674925 Αν και πανε σχεδον 2 χρονια, ερχεται η ωρα του ΚΤΕΟ, επονται ΚΤΕΟ αλλων 2 οχηματων (Ιουνιος '21 / Αυγουστος '21)

Η αδεια κυκλοφοριας του 1ου ιδιοκτητη.

Εικόνα

Το ΚΤΕΟ λιγο πριν τη μεταβιβαση (που λογικα υπαρχει κι αλλο ενα)
Δειτε σταθμη θορυβου @ rpm, κυβισμο (προφανως και τον τυπο κινητηρα!)

Εικόνα

Και φυσικα η αδεια κυκλοφοριας που διορθωθηκε με τη σωστη εγκριση τυπου προτου μεταβιβαστει σε 'μενα.

Εικόνα

Μιλαμε για υπηρεσια, οπου ΕΛΕΓΧΟΥΝ...
Ελεγξαν ενα GSR600 πιο φασαριοζικο, με περισσοτερους ρυπους, ΑΛΛΟ κωδικο κινητηρα... και το βρηκαν ως ενα Bandit 650 που ειναι μια χαρα! :iconcool:

Στο ηθικο κομμάτι τωρα, πως τους τραβας το αυτακι;
Γιατι ακομα και υποχρεωτικος να μην ηταν ο τεχνικος ελεγχος, αν μη τι αλλο πληρωνεις για μια υπηρεσια και παιζουν το πουλακι τους.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#679043 Παίδες έχω αμάξι που το ΚΤΕΟ του λήγει 12 Δεκέμβρη.
Αν δεν κάνω λάθος είναι κλειστά. Τι κάνω σε αυτή την περίπτωση;
Αναμένω μέχρι να ανοίξουν; Υποθέτω δεν υπάρχει πρόστιμο.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#679046 Έχει προβλεφθεί στο ΦΕΚ:
Η παράταση των σαράντα πέντε (45) ημερολογιακών ημερών που έχει δοθεί με τις (β), (γ) και (δ) σχετικές εγκυκλίους επεκτείνεται κατά είκοσι πέντε (25) ημερολογιακές ημέρες. Επίσης, όπου στις ανωτέρω εγκυκλίους αναφέρεται ως καταληκτική ημερομηνία η Δευτέρα 30-11-2020, αυτή μετατίθεται τη Δευτέρα 7-12-2020.
:s_yes
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#679055 Χθες μου ήρθε SMS από την Auteco. Εικόνα

Με βολεύει γιατί θα πάει κτεο μετά το σέρβις που έχω προγραμματίσει για μετά τα Φώτα.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#679120 Ωραίος cosneo.
Σήμερα πάντως έβγαλα κάρτα καυσαερίων για το Leon.
Τι σήμερα, τι σε 70 μέρες, πάλι θα το ίδιο θα ήταν, αφού του χρόνου τέτοια μέρα γίνεται τεσσάρων και θα περάσει ΚΤΕΟ για πρώτη φορά.
Οπότε δεν κέρδιζα κάτι.

To KTEO του 500 όμως θα το αργήσω
Άβαταρ μέλους
By 224v
#679126 Εμένα λήγει στις 16/12, και μετά όπως κάθε χρόνο θα καταθέσω τις πινακίδες! Τι επιλογές έχω αν δεν τα ανοίξουν μέχρι το 2021,???

< Note >
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#679142 Τι επιλογές να έχεις; Απλά δεν θα το πας γιατί δεν μπορείς.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#684682 ΚΤΕΟ που λήγει στις 10/1 τι κάνουμε; Κλειστά δεν είναι για τα ΙΧ λόγω lockdown ή έχει αλλάξει κάτι;
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#684691 Κλειστά είναι Πάνο.
Χθες μου ακυρώθηκε και το (δεύτερο) ραντεβού.
Μου υπενθύμισαν ότι έχω περιθώριο έως τα τέλη Φεβρουαρίου από τις 27/11 που έπρεπε να πρωτοπάω και ότι οι 45 μέρες της αρχικής παράτασης έγιναν 90.
Από Δευτέρα όταν/αν ανοίξουν θα κλείσω νέο ραντεβού.
Η ΚΥΑ της απαγόρευσης λήγει στις 11/1 στις 6 το πρωί.
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#686626 Για ΚΤΕΟ που έληγε σήμερα 16/Ιανουαρίου τι περιθώριο έχει δοθεί, γνωρίζει κανεις;