Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#618516
pierce21 έγραψε:Θεωρείται part που δεν χρειάζεται αλλαγή/χαλάει και γενικώς δεν μπαίνει χέρι, οπότε μάλλον για αυτό δεν υπήρχε στοκ. Σκέψου ότι δεν ήταν κλειστό με βίδες αλλά με μεταλλικό πίρο.

@asimov

Twingo II
Είναι ολοφάνερο ότι Γάλλοι και Γερμανοί δεν είχαν υπολογίσει την επιμονή του Έλληνα να ξέρει αυτός καλύτερα ακόμη και όταν δεν έχει ιδέα τι κάνει

< Note >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#618518 Αυτό το παλουκάρι που το έσπασε θέλω πολύ να το γνωρίσω! :s_blush :lol:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#618529 Πως το κατάφερε αυτό ; WTF
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#618532 Τον είδα με τα μάτια μου, να είναι από την πλευρά του συνοδηγού έξω απο το αυτοκίνητο, να έχει σκύψει από το ανοικτό παράθυρο και (μάλλον ) να παλεύει με το λεβιέ.

Φώτο από το car.gr για να δείτε περίπου πως είναι :

Εικόνα


Πιθανολογώ ότι το είχε αφήσει με ταχύτητα και χειρόφρενο και πάλευε να βάλει τη νεκρά . Χωρίς να πατάει το φρένο προφανώς αφού ήταν απέξω. Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι στο καντράν θα έδειχνε το σήμα να πατήσει το φρένο. Φεύ.

Να δεχθώ ότι δεν είναι το τυπικό αυτόματο, αλλά ρώτα ρε γμτ. Ή δώστο σε κάποιον που ξέρει.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#618536 Μα και σε τυπικό αυτόματο ο λεβιές δεν κουνιέται χωρίς φρένο...Τι το πέρασε για χειροκίνητο?
Μιλάμε για ζώο...
Πάντως προχθές έμαθα ότι δεν υπάρχει μηχανισμός κουκούλας για brera spider....Σταμάτησε να παράγεται οπότε τίποτε δε με εκπλήσσει.
Στο τομέα διαθεσιμότητας ανταλλακτικών μερικές εταιρίες είναι για τα πανηγύρια...

< A3003 >
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#655852 Πέρασε σήμερα το :inlove: το ΚΤΕΟ του και παρά την ενηλικίωσή του όλα καλά. :lol:
Γράφτηκαν και για πρώτη φορά τα χιλιόμετρα των προηγούμενων ΚΤΕΟ όπου με μια αντιστοίχηση που έκανα με το βιβλίο σέρβις ταιριάζουν. Εντύπωση μου έκανε όμως ότι ο πρώτος έλεγχος που είναι γραμμένος έγινε το 2009 ενώ το αυτοκίνητο ταξινομήθηκε το 2002. Έπειτα ο επόμενος έλεγχος γίνεται το 2012 και μετά κανονικά ανά δύο έτη.
Άβαταρ μέλους
By alexandros.K
#655902 Αναγραφονται τα κτεο απο το 2008 και μετα . Αυτο καταλαβα απο δικο μου αμαξι, που το περασα κτεο προσφατα
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#655930 Το ίδιο και σε μένα.

< >
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#655979
panos2171 έγραψε:Πέρασε σήμερα το :inlove: το ΚΤΕΟ του και παρά την ενηλικίωσή του όλα καλά. :lol:
Γράφτηκαν και για πρώτη φορά τα χιλιόμετρα των προηγούμενων ΚΤΕΟ όπου με μια αντιστοίχηση που έκανα με το βιβλίο σέρβις ταιριάζουν. Εντύπωση μου έκανε όμως ότι ο πρώτος έλεγχος που είναι γραμμένος έγινε το 2009 ενώ το αυτοκίνητο ταξινομήθηκε το 2002. Έπειτα ο επόμενος έλεγχος γίνεται το 2012 και μετά κανονικά ανά δύο έτη.


Σε κάποιο προηγούμενο ΚΤΕΟ κάποιος έκανε λάθος και φαίνεται τώρα ότι έχω γυρισμένα χιλιόμετρα. Αν είχα σκοπό να το πουλήσω άντε να εξηγήσω ότι είναι λάθος του ΚΤΕΟ... :lol:
Άβαταρ μέλους
By bill33
#660061 30-08 λήγει το ΚΤΕΟ μου.Απο 31-08 έχει πρόστιμο εκπρόθεσμου ελέγχου;
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#660063 Νομίζω έχει 1-2 βδομάδες περιθώριο
Άβαταρ μέλους
By bill33
#660064 Κάτι τέτοιο ήξερα και εγώ αλλά βλέπω εκει που πάω ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 30 ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑΚΕΣ ΗΜΕΡΕΣ 16€ .
Ουτως ή άλλως θα περάσει όταν κατέβω Ελλάδα.
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#660117 Mέχρι 6 Σεπτέμβρη μπορείς να το περάσεις Βill χωρίς πρόστιμο.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#660126
rocsta έγραψε:Mέχρι 6 Σεπτέμβρη μπορείς να το περάσεις Βill χωρίς πρόστιμο.

Ευχαριστώ.
Λογικά προλαβαίνω.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#660182 Εμένα νομίζω λήγει τέλη Αυγούστου αρχές Σεπτεμβρίου αλλά θα πληρώσω το πρόστιμο όποτε δεήσω να το περάσω. Εϊναι 100% επάνω το πρόστιμο, έτσι δεν είναι;