Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By touring the m3 1.6
#127391 Ναί!Στην ουσία είναι "μία η άλλη"...
Άβαταρ μέλους
By The Ace
#127490 Θέλει 19€ αν βάλεις 20lt Racing και 22€ αν βάλεις 20lt Power. Η διαφορά των 3€ είναι σχεδόν ακριβώς η διαφορά τιμής των 20lt, στην ουσία στο ταμείο το ίδιο ποσό θα πληρώσετε τελικά. Για το 206 ήταν η ώρα του να γεμίσει με Racing, οπότε το πήρα και εγώ, δεν άντεξα :oops: Και στα δύο Mazda έψαχνα εναγωνίως ένα ωραίο αναδιπλούμενο σετάκι εργαλείων για το αυτοκίνητο, τώρα που το βρήκα μπροστά μου, σε προσφορά κιόλας, θα το άφηνα ? Εντύπωση μου έκανε το σημαντικότατο βάρος του, μπορεί να είναι και πάνω από 5 κιλά :dizzy: (ζύγισμα στο χέρι προφανώς)....
Άβαταρ μέλους
By Alxnks
#127624 Βαλαμε χτες με την προσφορά τη vpower και τσιμπησα και την εργαλειοθήκη με 22 ευρώ..μια χαρά η τιμουλα για αυτά που περιεχει. Ενα 12αρι καρυδάκι θεωρω οτι της λείπει ομως, οποτε θα το προσθέσω. Μαζί με μια ταινία κι ενα πολυμετρακι (ίσως κι ενα μικρο κοφτακι) εχεις μια αξιολογοτατη και μαζεμένη εργαλειοθήκη αυτοκινήτου πιστευω.
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#127670
The Ace έγραψε:Θέλει 19€ αν βάλεις 20lt Racing και 22€ αν βάλεις 20lt Power.

...και 28.90 € αν δεν βάλεις τίποτε. :lol:

Μόλις έλαβα το καινούριο newsletter από το e-shop και έχει προσφορά αυτό στα 28,90€
Άβαταρ μέλους
By The Ace
#127821 Και πάλι, για μένα που βάζω Shell έτσι και αλλιώς, όπως και αν το δεις, γλύτωσα τουλάχιστον ένα 10ευρω :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By The Ace
#128042
Alxnks έγραψε:...Ενα 12αρι καρυδάκι θεωρω οτι της λείπει ομως, οποτε θα το προσθέσω. Μαζί με μια ταινία κι ενα πολυμετρακι (ίσως κι ενα μικρο κοφτακι) εχεις μια αξιολογοτατη και μαζεμένη εργαλειοθήκη αυτοκινήτου πιστευω.


Το 12αρι όντως είναι αστοχία, είναι απαραίτητο σε όλα τα αυτοκίνητα. Θα έλεγα επίσης ότι θέλει 2-3 αλενάκια για όσους παιδεύονται με τα ηλεκτρικά/ηλεκτρονικά στο αυτοκίνητό τους, καθώς επίσης και ένα επιπλέον torx (40αρι)....
Άβαταρ μέλους
By apav
#137068 http://www.racpuncturerepairkit.com/

Υπάρχει περίπτωση να χαλάσει εάν το χρησιμοποιώ για τον εβδομαδιαίο έλεγχο/αναπλήρωση αέρα; Δείχνει πολύ φτηνή κατασκεύη αλλά έχει εγγύηση εφ' όρου ζωής.
Άβαταρ μέλους
By Δημ.Φυλακτος
#795992 Δυστυχως δεν εχω χωρο και αναγκαστικα μαστορευω στον δρομο.
Αυτο εκτος του οτι ειναι επικινδυνο απο τα αλλα αμαξια που περνανε ξυστα συχνα εχω κρυωμα ή πιασιμο απο τον αερα,δεν εχω μετα πως να πλυνω τα χερια μου και φυσικα αλιμονο μου εαν ξεχασω κατι γιατι αντε μαζεψε τα ολα-κλειδωσε-τρεξε σπιτι να παρεις αυτο που θες-ξαναγυρνα-ανοιξτα ολα κ.ο.κ ενω το καλοκαιρι συχνα διψαω ή με βαραει ο ηλιος συν την προσοχη στο μπουφαν μεσα στο αυτοκινητο επειδη περνανε και ''ευπαθεις".

Εικόνα

Το πιο σπαστικο ειναι πως ενω σε βλεπουν χωμενο μεσα στο καπω ή σκυμενο απο κατω ή γονατισμενο με τα εργαλεια στο χερι σου κορναρουν μερικοι επιμονα,τους ρωτας τι συμβαινει και σου λενε με υφακι ''φευγεις;"
Καλα ρε μπαγλαμα ξεκουρδιστε ετσι οπως με βλεπεις λερωμενο-αγχωμενο με εργαλειο στο χερι-εξαρτηματα απλωμενα κατω στο δρομο υπαρχει εστω και 1 πιθανοτητα στο εκατομμυριο να σου πω ''ναι-ναι περιμενε να τα μαζεψω ολα,να κλεισω να φυγω να το βαλεις εσυ";
ΕΛΕΟΣ ΡΕ !!! :rant:

Αναγκαστικα λοιπον εχω σχεδον τα παντα στο πορτμπαγκαζ:
μια τσαντα με τα ειδη αναγκης (γιλεκα-τριγωνο-αναδιπλουμενο κωνο-γρυλο-μακρυ κλειδι μπουλονιων-κομπρεσερακι-σπρευ για ελαστικα-φαρμακειο-γαντια μιας χρησεως αλλα και για πιο βαρια δουλεια-καλωδια εκκινησης)
μια τσαντα με εργαλεια χειρος πασης φυσης (καστανια-προεκτασεις-καρυδακια-αλλεν-γερμανοπολυγωνα-κατσαβιδια ισια,σταυρωτα-σωληνωτα-πενσα-κοφτακια-κοπιδια-μυτοτσιμπιδο-πριονωτο μαχαιρι-τορξ-ψαλιδια-δοκιαμστικο κατσαβιδι κλπ)
συν ταινιες διπλης-υφασματινη-μονωτικη-αλουμινιου συν πολυμετρο-καλωδια κοκκινο μαυρο,λαμπες,ασφαλειες-οινοπνευμα-μωρομαντηλα-πανακια-μπουκαλακι νερο-καθαριστικο τζαμιων-σπρευ WD40 και επαφων-κουτι με βιδες,βουρτσακι για δυσκολες βρωμιες-παξιμαδια πασης φυσης-σωληνακια,συριγγα για να βγαζω αντιψυκτικο εξω-φακος κεφαλης και με βυσμα για τον αναπτηρα-λεπτο στρωμα για προστασια οταν σκυβω κλπ.

Εικόνα

Εδω μια παλαιοτερη φωτογραφια,τωρα εχω βγαλει μερικα γιατι τι ειχα παρακανει.