Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#684811 Εγώ την φόρτισα πάνω στο αμάξι στην πρώτη καραντίνα μιας και έχω παροχή στην θέση στάθμευσης. Μια χαρά πήγε, από το δεν παίρνω εμπρός καθόλου, πλέον δεν έχει κανένα θέμα και δουλεύει και το start/stop κανονικά.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#684813 Δυστυχώς κάτω δεν έχουμε παροχές καθόλου οπότε η εξωτερική φόρτιση ήταν μονόδρομος...
Άβαταρ μέλους
By sargus
#684848
Anonymous Founder έγραψε:Εγώ την φόρτισα πάνω στο αμάξι στην πρώτη καραντίνα μιας και έχω παροχή στην θέση στάθμευσης. Μια χαρά πήγε, από το δεν παίρνω εμπρός καθόλου, πλέον δεν έχει κανένα θέμα και δουλεύει και το start/stop κανονικά.


Μπορείς να τη φορτίσεις όπως είναι συνδεδεμένη στο αμάξι ή πρέπει να την αποσυνδέσεις πρώτα;
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#684853 Όπως είναι την φόρτισα, δεν υπάρχει πρόβλημα, το αντίθετο, τα σύγχρονα αυτοκίνητα προτιμούν να μην χάσουν επαφή με την μπαταρία τους!
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#684883 Εγώ πάντα την αποσυνδεω από το αυτοκίνητο, άλλωστε είναι με κλιπ οπότε δε χρειάζεται κλειδί, όχι ότι θα πάθει τίποτα βέβαια.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By mirage
#684884 Εφόσον μπορει να φορτιστει πάνω στο αυτοκινητο δεν υπάρχει ιδιαιτερος λόγος να βγει.
Άβαταρ μέλους
By sargus
#684924 Και όσον αφορά τη μέτρηση, πάλι μπορεί να γίνει πάνω στο αμάξι με συνδεδεμένη τη μπαταρία;
(αν και δε βλέπω λόγο γιατί όχι, είπα ας ρωτήσω καλύτερα μήπως και παίζει τίποτα)
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#684927 Αναλόγως τι θέλεις να μετρήσεις. Τάση, μετράς και χωρίς να την αποσυνδέσεις. Ρεύμα, πρέπει αναγκαστικά να βγάλεις τον έναν πόλο και να παρεμβάλεις το πολύμετρο ανάμεσα.
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#685029
Anonymous Founder έγραψε:Όπως είναι την φόρτισα, δεν υπάρχει πρόβλημα, το αντίθετο, τα σύγχρονα αυτοκίνητα προτιμούν να μην χάσουν επαφή με την μπαταρία τους!
Είναι προτιμότερο να βάλει κανείς μπρος το αμάξι με καλώδιο παράλληλα με άλλο αυτοκίνητο κ να το οδηγήσει κάποια ώρα για να φορτίσει ή να την φορτίσει με φορτιστή;

Πόση ώρα παίρνει να φορτίσει;


< >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#685031 Εξαρτάται πόσο λιώμα είναι η μπαταρία. Αν είναι πολύ λιώμα, στον φορτιστή γίνεται η σωστή δουλειά.
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#685040 Ευχαριστώ Κωνσταντίνε.
Μια άλλη κουφή ερώτηση. Έχει πάρει κανείς αυτό το jump starter gb 40 στο αεροπλάνο μαζί; Επιτρέπεται σε αποσκευές ή χειραποσκευή;


< >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#685047
PeterPan έγραψε:Ευχαριστώ Κωνσταντίνε.
Μια άλλη κουφή ερώτηση. Έχει πάρει κανείς αυτό το jump starter gb 40 στο αεροπλάνο μαζί; Επιτρέπεται σε αποσκευές ή χειραποσκευή;


< >
24wh έχει αυτό, η Ryan πχ έχει όριο τα 160wh.