Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#260552 Για αμορτισέρ του πορτ μπαγκάζ τι έχουμε;
Παίζει κατι διαιτερο που αξίζει να ψάξει κανείς;

Κανα e shop κλπ;

Ψόφησαν τα δικά μου (civic FK2) :(
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#260559 Εγώ για το smart είχα πάρει από εδώ. Ήταν πιο οικονομικά, σε σχέση με αντιπροσωπεία ιδιαίτερα, αλλά είχα πάρει κι άλλα πράγματα (φίλτρα, τακάκια, κλπ) κι έτσι επιμερίστηκε σε όλα το κόστος των μεταφορικών.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#260567 Ελπίζω να το πέτυχα (κοίταξέ το ξανά, μη με κυνηγάς μετά αντί να με ευχαριστείς :lol: )
Άβαταρ μέλους
By mirage
#260654
mjacob έγραψε::thumbsup:
ευχαριστώ και για το έτοιμο link :oops:

Κοιτά στο ελληνικό τμήμα του civinfo

< Note 2 >
Άβαταρ μέλους
By touring the m3 1.6
#261126 Αυτός έχει για όλα τα αυτοκίνητα...και σε καλές τιμές!!!!
http://www.anarthseis.gr/amortiser-mpagkaz-kapo/
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#262785 Ο mister auto δεν μας τα είπε και πολύ καλά :s_no

Βάνω τα δυο αμορτισέρ, βάνω και κάτι άλλα μαρτσαμπλόκια, να πιάσουν τόπο τα μεταφορικά δλδ :whistlink: , κάνω την παραγγελία.
μούμπλε μούμπλε, περνάνε 2-3 μέρες και παίρνω μήνυμα ότι

Σας ευχαριστούμε για την παραγγελία που ολοκληρώσατε πρόσφατα στην ιστοσελίδα μας.
Δυστυχώς, δεν θα μπορέσουμε να ανταποκριθούμε στην παράδοση ενός μέρους της παραγγελίας σας [####] και ζητούμε συγγνώμη για αυτό.

Για το (τα) ακόλουθο(-α) προϊόν(-τα) υπάρχει έλλειψη αποθεμάτων:
1 x Αμορτ. αερίου, χώρος αποσκ./φόρτωσης MONROE - ref : ML5836 (18.20 €)
Θα προβούμε, επομένως, στην επιστροφή των χρημάτων για τα ανταλλακτικά που λείπουν για ένα ποσό ύψους: 18.20 €

[σ.σ. είχα παραγγείλει 2, γιατί θέλει 2]

Συμβαίνουν (παρ' ότι στη σελίδα ακόμα "άμεσα διαθέσιμο" το είχε).
Τέσπα, τους απαντάω "οκ, βγάλτε και το άλλο και βάλτε 2χ τα ΧΧΧ ".,[κάποια άλλα συμβατά, κάτι billstein ξερω γω, παρ' ότι ήταν πιο ακριβά και δεν θα τα έπαιρνα υπό κ.σ.]

Μου απαντάνε ότι δεν γίνεται αυτό, γιατί δεν γίνεται να κάνουν συμψηφισμούς και κάτι κουράσεις :dizzy:

Ε, ωραία, αλλά εγώ 1 αμορτισέρ τι να το κάνω; :lol: Να το βάλω στον πάτο μου;
Οπότε, απαντώ, ωραία ακυρώστε όλη την παραγγελία, και θα την επαναλάβω με άλλα ανταλλακτικά.

Το αφήνουμε εκεί.
Σήμερα το πρωί, ειδοποίηση ότι η παραγγελία απεστάλη (με το ένα αμορτισέρ :dizzy: )

Τηλεφωνική επικοινωνία, με κλιμακούμενο εκνευρισμό
- κατ' αρχάς απαράδεκτο να στέλνουν τροποποιημένες παραγγελίες χωρίς συνεννόηση. Αυτό δεν μου έχει ξανατύχει. Το να υπάρξει έλλειψη η πρόβλημα, ναι. Αλλά πάντα επικοινωνούσαν να πάρουν το ΟΚ, να προτείνουν εναλλακτικές κλπ.
- ακόμα περισσότερο απαράδεκτο όταν μιλάμε για εξαρτήματα αυτοκινήτων, έχει παραγγείλει ο άλλος 2χ, ε μάλλον απαιτούνται 2χ κάτι. Το 1χ τι να το κάνω;
- αρχικά μου λένε να μου στείλουν ένα άλλο χωρίς έξοδα αποστολής -> άκυρο, δεν θέλω να έχω δυο διαφορετικά.
- μετά να πάρω την παραγγελία, να στείλω πίσω το αμορτισέρ να κάνουμε άλλη παραγγελία :dizzy: Ναι, θα κάθομαι να χάνω ώρες για τη δική τους μλκία.

Τέσπα, κατέληξα ότι καλό θα ήταν να επικοινωνήσουν με το courier και να τους πουν να το γυρίσει, γιατί εγώ δεν πρόκειται να το παραλάβω, και επειδή δεν βλέπω μέλλον στην συννενόηση (κάτι μου έλεγε μετά ότι μπορεί να πάρει 2 βδομαδες να κάνουν το processing ) να ακυρωθεί ολη η παραγγελία και θα τα πάρω από άλλο κατάστημα :s_bye

Να περιμένω τηλ. από τον υπεύθυνο :sleep: :sleep:
Άβαταρ μέλους
By otso
#262790 σε ματιασε ο φιρφιρικος απο πανω .μηπως να κρατησεις το ενα και να στειλω μια γκλιτσα για να στηριζεις την αλλη πλευρα;
χωρις μεταφορικα .
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#262795 Κρίμα ρε γμτ... :( :oops:
Το 'πα πως θα με κυνηγάς τελικά... :tomato:

Ώστε έτσι ο κος Ότο. Θα το σκεφτώ να παραγγείλω ξανά από δαύτον :x (αν και οι 2 παραγγελίες που έχω κάνει κύλησαν ομαλά και στην ώρα τους)
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#262798 Εσένα γιατί να σε κυνηγάω :oops:

Τέσπα, ας δω που θα το πάνε τελικά. Μέχρι ώρας ευγενικοί φαίνονται, οπότε ίσως και το σώσουν τελικά.

εεπ, δεν είχα συνειδητοποιήσει πόσο βαρειά είναι η 5η πόρτα χωρίς να ζμπρώχνουν τα αμορτισέρ :help: :omg: