Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#731459 :lol: :lol:
Ντίμη, άντε ρε συ να έρθει ο φονιάς να πέσουν τα στοιχήματα γιατί οι νεοηλεκτρικοί σαν να αυθαδιάζουν ναουμ. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#731462 Η αυτοκινηταμαξα κοντευει να φθασει Βενετια.Ασυνοδευτο στο καραβι,μεταφορτωση σε αλλη αυτοκινηταμαξα στη Πατρα,Tριτη θα ειναι στο σπιτι.Δυο τρεις μερες εκτελωνισμος,ισως Παρασκευη να εχω πινακιδες, και ειμαστε ετοιμοι. :metalo:
Άβαταρ μέλους
By thednick
#733491 Νομίζω ότι δεν υπάρχει πρόβλημα. Έχω ένα ίδιο και επιβεβαιώνω ότι ο δείκτης θέλει ΠΟΛΛΑ χιλιόμετρα για να κουνηθεί, ειδικά αν το έχεις φουλάρει εντελώς. Μπορεί και 200χλμ αν πηγαίνεις οικονομικά (μιλάω πάντα για τον 1.5 dci). Μετά πέφτει γραμμικά. Επίσης, νομίζω η αυτονομία στο trip μπορεί να αλλάζει αρκετά αν αλλάζουν οι συνθήκες και έχεις μηδενίσει το trip πρόσφατα.

Επίσης, έχω παρατηρήσει ότι το αμάξι είναι απαισιόδοξο ως προς την κατανάλωση που αναφέρει, καίει λιγο λιγότερο από όσο αναφέρει. Δηλαδή μπορεί να λέει ότι έκαψε 35λίτρα, αλλά με πολύ προσπάθεια μετά να πάρει 32 στην αντλία.

Τέλος, σίγουρα παίρνει ΠΟΛΛΑ παραπάνω απο τα 45 λίτρα που είναι η επίσημη χωρητικότητα, το οποίο μάλλον εξηγεί και τη συμπεριφορά του δείκτη. Δεν είμαι σιγουρος που πηγαίνουν :lol:
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#733493
dimviii έγραψε:Η αυτοκινηταμαξα κοντευει να φθασει Βενετια.Ασυνοδευτο στο καραβι,μεταφορτωση σε αλλη αυτοκινηταμαξα στη Πατρα,Tριτη θα ειναι στο σπιτι.Δυο τρεις μερες εκτελωνισμος,ισως Παρασκευη να εχω πινακιδες, και ειμαστε ετοιμοι. :metalo:
Παρασκευή σήμερα. Τι έγινε;
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#733494 δεν εχουν ερθει τα πρωτοτυπα εγγραφα.Το τρακινγκ της LaPoste το δειχνει 8 ημερες ''in transit'' :x
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#733538
mirage έγραψε:Τσέκαρες το νουμερο στο tracking των ΕΛΤΑ;


Ευχαριστω Θαναση!
Δειχνει οτι εφτασε σημερα το πρωι :thumbsup:
30/10/2021, 04:44 ATHENS AIRMAIL CENTER DISPATCH UNLOADED
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#733540
dimik έγραψε:Βάλε το νούμερο εδώ https://m.17track.net/el συνήθως κάνει resolve με λεπτομέρειες.

< >


Δημητρη αυτο μου δειχνει τα ιδια που εδειχνε και το τρακινγκ της Λα Ποστε
9 μερες ιν τρανζιτ,με ημερομηνια αναχωρησης στις 22/10
Ευχαριστω παντως!
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#733543
dimviii έγραψε:
mirage έγραψε:Τσέκαρες το νουμερο στο tracking των ΕΛΤΑ;


Ευχαριστω Θαναση!
Δειχνει οτι εφτασε σημερα το πρωι :thumbsup:
30/10/2021, 04:44 ATHENS AIRMAIL CENTER DISPATCH UNLOADED


ποσες μερες θα θελει για να φθασει στο ελτα του Καματερου?
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#733546
dimviii έγραψε:
dimviii έγραψε:
mirage έγραψε:Τσέκαρες το νουμερο στο tracking των ΕΛΤΑ;


Ευχαριστω Θαναση!
Δειχνει οτι εφτασε σημερα το πρωι :thumbsup:
30/10/2021, 04:44 ATHENS AIRMAIL CENTER DISPATCH UNLOADED


ποσες μερες θα θελει για να φθασει στο ελτα του Καματερου?


Λογικα Δευτερα-Τριτη το πολυ παραλαμβανεις!