Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By nickthetrib
#660619 Αρχισε να ξεκωλάει το υφασμα ( μόνο το ύφασμα, σαν να μην έχει κόλλα) στον ουρανό του αουρις (υπενθυμίζω αουρις 1,4 του 2007) σε 2 σημεία: 1. μπροστά στην ένωση με το παμπριζ και 2. πανω από την μεσαια κολώνα και προς τα μέσα.

Προτάσεις για ταπετσέρη Καλό και οικονομικό (πολλά ζητάω το ξέρω) ιδανικά κοντά σε Νέα Χαλκηδόνα (σπιτι) ή Ηλιούπολη (δουλειά)
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#660878 Σου αρέσει το ωμέγα, είναι πολύ ωωωωραίο, ω στο σαλόνι στον τίτλο, ω και στην κόλλα. :lol:
Δυστυχώς ξεραίνεται η κόλλα. Δεν ξέρω από ταπετσέρη αλλά το πιο καλό που έχω δει σε ταξί ήταν δεκάδες πολύχρωμες πινέζες. Ωραίο το εφφέ και κρατάγανε τον ουρανό στη θέση του. Δεν ξέρω όμως πόσο σταθερές είναι και δεν λέει να έχει πέσει καμία και να καθίσεις επάνω της ή να την πατήσεις. Ο ταξιτζής πάντως ισχυρίστηκε ότι δεν πέφτουν.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#660885 Ένας είναι στο Ίλιον στην Αγ. Φανουρίου.
Άλλος που μου έχει κάνει δουλειά στον ουρανό του μεγκάν και στην σέλα του beverly, είναι στην Νίκαια απέναντι από το γήπεδο της Προοδευτικής. Εξαιρετική δουλειά και κρατημένες τιμές, προσωπικά στάθηκα στο πρώτο ακόμα και αν ήταν ακριβούλης. Δεν θα σε βολέψει μάλλον, απλά τον αναφέρω.
Άβαταρ μέλους
By opc
#660918 Στα ανω Πατήσια, στην Ηρακλείου διπλα από την εκκλησία του Αγ. Αντωνίου υπάρχει ενας ταπετσερης. Εχω ακουσει καλά λογια αλλα δεν εχω προσωπική άποψη...

.
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#660961 Να βρεις που φτιάχνουν οι ταξιτζήδες τα "σαλόνια " τους και εκεί να πας .
Αν ήσουν Θεσσαλονίκη θα σου έλεγα ...
Άβαταρ μέλους
By nickthetrib
#661146 Ευχαριστώ παιδιά, θα ξεκινήσω απο ανω Πατησια που είναι κοντά στο σπίτι (μενω Ν.Χαλκηδόνα) και θα ενημερώσω.
Άβαταρ μέλους
By Δημ.Φυλακτος
#795131 Απο την μανα του εμενα εχει υφασμα σαν το ψιλο κοτλε που φοραγαμε δεκαετια '70

Τοτε δεν υπηρχε ιντερνετ-φορουμ κλπ και πηγα σε ταπετσερηδες στο ψαξιμο,εβαλα δερμα σε εναν τα 4 πλαϊνα,οχι και τελεια δουλεια στο ενα εκει στο μπρατσο,δεν εχουν ξεκολλησει αλλα δυστυχως με τον καιρο εχουν γρατζουνιες απο τους εκαστοτε μαστορους.

Στα καθισματα ειχα βαλει δερματινο καλυμμα μαυρο,με τα χρονια χαλασε και εβαλα δερματινη μπλε-μαυρη.

Εικόνα


Εικόνα

Η κονσολα ειναι ''ιδιοκατασκευη'' που λεμε,αυτα που βλεπετε ειναι εξτρα (συν πλαισιο-λεβιες ταχυτητων,χειροφρενου),τωρα εχουν αλλαξει με 2 ακομη οργανακια.