Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#621830 Και εκεί που περιμένω τη γυναίκα να βγει από ένα μαγαζί παρκαρισμένος αλλά εκτός οχήματος, πιάνει το μάτι μου κάτι μαυρακια στην ηλιοροφη του πεζω....
Τελικά είναι τρυπουλες στα λάστιχα ... Κοιτάω γύρω γύρω βλέπω έχει σε 4 σημεία, κάνα δυο είναι 2-3 χιλιοστά διάμετρο...
Πόσο καιρό υπάρχουν, άγνωστο..Είναι και ψηλό το αμάξι δε κοιτας κάθε μέρα από πάνω... Μέσα νερά δεν έχω δει πάρα τις βροχές...

Θα το πάω βέβαια στην αντιπροσωπεία αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως έγινε αυτό.... Φυσική φθορά και να φύγαν τοσα chips?
Να τα τσίμπησε κάνα κορακι, που έχουμε πολλά εδώ γύρω; απίθανο δεν το έχω ακούσει ποτε....

Άντε τώρα συνεργεία, ποιος ξέρει πόσο καιρό θα πάρει... Αν το καλύψει η.εγγύηση Καλά θα ήταν, αλλιώς θα παίξει για πρώτη φορά ever η μεικτήΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
By drdino
#621842 Μου θυμίζει τις τρυπες που κάνουν τα πουλιά στα μαύρα λάστιχα αυτόματου ποτίσματος :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#621867 Εικόνα

Τιμή δεν βλέπω, αλλά κανένα 150αρι λογικά θα το θέλουν.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#621873
otso έγραψε:ποντικια ξετρελαινονται για τετοιο λαστιχο


δεν εχουμε, κοράκια εχουμε ομως καργα.....
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#621877 Τα κοράκια είναι από τα πλέον έξυπνα ζώα...
Αν είναι όντως από τα κοράκια ποιος να ξέρει τι προσπάθησε/σαν να κάνει/νουν...
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#621884
kubiak έγραψε:Τα κοράκια είναι από τα πλέον έξυπνα ζώα...


Λες να την εχουν στημενη, περιμενοντας το νεο λαστιχο; :s_omg :lol:
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#621973 Εγώ στη θέση σου θα δοκίμαζα να τις βουλώσω με σιλικόνη εξωτερικού χώρου. Από το να ξηλώσουν την οροφή κ να υπάρχει μετά κάποια διαρροή, θα το προσπαθούσα.

Άλλη επιλογή αν δεν πιάσει η σιλικόνη είναι το πιστόλι ζεστής κόλλας. Έχει τέτοια κ με μπαταρία με 10€. Αλλά εσύ έχεις δυνατότητα μπαλαντέζας στη μονοκατοικία.

Αν δεν καταφέρεις κάτι, πάλι το αλλάζεις μετά...


< >
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#621976 Λοιπόν αυτό έκανα εχθές το βράδυ!
Πήγα και δοκίμασα με hot glue κλείνει εύκολα
Το θεμα ειναι οτι θέλω να το πάνε να το δούνε μια όποτε τα έκανα προσωρινά για καμία βροχή
Συν του οτι αν το φτιάξω έτσι θέλω να πάρω μαύρες μπάρες σιλικόνης να ταιριάζει με το λάστιχο και να μη φαίνεται

Δεν ξέρω με πολυ ήλιο και ζέστη κανα καλοκαίρι Ελλάδας μήπως λιώσουν όμως
Άβαταρ μέλους
By drdino
#621985 Jesus christ.

Εικόνα