Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#453055 Δυστυχώς το έχει παραλάβει ήδη. Σε 2 χρόνια χρειάζεται ιμάντες (κάθε 60.000km ή 4 χρόνια... και τα άλλαξε πριν από 2 χρόνια).
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#453528 Αν κατάλαβα καλά, ναι. Περνούσε νερό σε έναν από τους κυλίνδρους και αντικαταστάθηκε το καπάκι. :dunno:

< >
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#454264 Τελικά το πρόβλημά μου ήταν άνω βάση μηχανής. Το μέσα "απορροφητικό υλικό απλά πήγε βόλτα. Εικάζω στη βόλτα στο Ανατολικό Ζαγόρι, σε ένα απίστευτο hop που το αμάξι απογειώθηκε πραγματικά. Τη γλίτωσα με 2 κ κάτι κατοστάρικα. :s_music :s_drinks
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#454388 Ας κάνω κι εγώ το άπντέητ για την κομμένη φούσκα, 7,50 ευρώ/τεμ + εργατικά.
Στα υπόλοιπα του σέρβις, το ρδελάκι μου άλλαξε μπουζί, μπουζοκαλώδιo (1), λαδάκι, φίλτρα και ζαμφοράκια (2).
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#454579 Η φούσκα των 7.5€ είναι τύπου universal, όχι δηλαδή ότι είναι κάτι κακό έτσι ? Και εγώ έχω βάλει η μια μάλιστα η παλαιότερη είναι τώρα 3 χρόνια και είναι ΟΚ.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#454728
Obelix έγραψε:
21 quadra έγραψε:Στο συγκεκριμένο αυτοκίνητο εκτός των εξαερώσεων που υπάρχουν, έχει ρύθμιση της διαδρομής και το πεντάλ του αμπραγιάζ με βίδα και παξιμάδι, βρίσκεται δίπλα από την κολώνα του τιμονιού στο επάνω μέρος του πεντάλ, είπαμε πρώτα όλοι οι έλεγχοι και μετά προχωράμε σε αλλαγή αλλιώς πετάμε λεφτά αν με το παραμικρό και χωρίς να έχουν προηγηθεί οι απαιτούμενες ενέργειες που προβλέπει το εκάστοτε εργοστάσιο, αλλάζουμε το μισό μηχανοστάσιο γιατί το είπε ο... ειδικός που πάντα εξυπηρετεί τα δικά του συμφέροντα και όχι του πελάτη.



Με έβαλες να ψάχνω κυριε Παναγιώτη
Δεν θυμόμουν να ρυθμίζεται και τελικά θυμόμουν καλά...

Εικόνα

Επιπλέον για να αλλάξει πρέπει όπως βλέπω να βγει η πεταλιερα...


< Note >



Τα ποστ του κυρίου Παναγιώτη εμπνέουν αληθοφάνεια αλλά κρύβουν πολλά διαμαντάκια σαν το παραπάνω.
Κυρ Παναγιώτη, αν δεν είστε σίγουρος, μην παίρνεται κόσμο στον λαιμό σας :)
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#454729
diplomat έγραψε:Εννοείται. Και εγώ πιστεύω/ελπίζω ότι δεν θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα.


Με δεδομένο ότι θα την έπιασε σωστά στα άκρα, καθότι πασπαρτού φούσκα και να ταιριάζει ακριβώς δύσκολο
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#454992
red_monster έγραψε:
Obelix έγραψε:
21 quadra έγραψε:Στο συγκεκριμένο αυτοκίνητο εκτός των εξαερώσεων που υπάρχουν, έχει ρύθμιση της διαδρομής και το πεντάλ του αμπραγιάζ με βίδα και παξιμάδι, βρίσκεται δίπλα από την κολώνα του τιμονιού στο επάνω μέρος του πεντάλ, είπαμε πρώτα όλοι οι έλεγχοι και μετά προχωράμε σε αλλαγή αλλιώς πετάμε λεφτά αν με το παραμικρό και χωρίς να έχουν προηγηθεί οι απαιτούμενες ενέργειες που προβλέπει το εκάστοτε εργοστάσιο, αλλάζουμε το μισό μηχανοστάσιο γιατί το είπε ο... ειδικός που πάντα εξυπηρετεί τα δικά του συμφέροντα και όχι του πελάτη.



Με έβαλες να ψάχνω κυριε Παναγιώτη
Δεν θυμόμουν να ρυθμίζεται και τελικά θυμόμουν καλά...

Εικόνα

Επιπλέον για να αλλάξει πρέπει όπως βλέπω να βγει η πεταλιερα...


< Note >



Τα ποστ του κυρίου Παναγιώτη εμπνέουν αληθοφάνεια αλλά κρύβουν πολλά διαμαντάκια σαν το παραπάνω.
Κυρ Παναγιώτη, αν δεν είστε σίγουρος, μην παίρνεται κόσμο στον λαιμό σας :)


Δεν πέρνω και δεν θέλω να πέρνω κόσμο στο λαιμό μου όπως λές, άλλωστε δεν κόστιζει τίποτα, στο συγκεκριμένο προέτρεψα για ψάξιμο αφού δεν είναι δυνατόν να γνωρίζω τις λεπομέρειες όλων των αυτοκινήτων, άσε που από μοντέλο ίδιας γενιάς πολλές φορές υπάρχουν βασικές διαφορές, το κάνω για να υπάρχει μια δεύτερη σκέψη για περαιτέρω ψάξιμο μήπως και γλυτώσει κάποιος κανένα κατοστάρικο, αυτό είναι το σκεπτικό μου, να βοηθήσω θέλω ξυπνώντας διάθεση για μια δεύτερη ματιά, αλλά ΟΚ αφού ενοχλεί και θεωρείται ότι κάνω ζημιά δεν θα ξανά...πάντως κέρδος δεν έχω, ελπίζω να μη μου το προσπάψετε και αυτό, τέλος λοιπόν με τα ...διαμάντια.

Άσε που δεν το πολυκατάλαβα αυτό το - εμπνέουν αληθοφάνεια - δηλαδή είναι fake ότι λέω και δημιουργώ εντυπώσεις ντε και καλά για να παρασύρω κόσμο, που ? Με ποιό κέρδος ? μήπως έχεις να μου υποδείξης και το κίνητρο μου ?

Αλήθεια τη σιγουριά μου που την είδες στο κείμενο μου ?
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#455182
21 quadra έγραψε:
red_monster έγραψε:
Obelix έγραψε:
21 quadra έγραψε:Στο συγκεκριμένο αυτοκίνητο εκτός των εξαερώσεων που υπάρχουν, έχει ρύθμιση της διαδρομής και το πεντάλ του αμπραγιάζ με βίδα και παξιμάδι, βρίσκεται δίπλα από την κολώνα του τιμονιού στο επάνω μέρος του πεντάλ, είπαμε πρώτα όλοι οι έλεγχοι και μετά προχωράμε σε αλλαγή αλλιώς πετάμε λεφτά αν με το παραμικρό και χωρίς να έχουν προηγηθεί οι απαιτούμενες ενέργειες που προβλέπει το εκάστοτε εργοστάσιο, αλλάζουμε το μισό μηχανοστάσιο γιατί το είπε ο... ειδικός που πάντα εξυπηρετεί τα δικά του συμφέροντα και όχι του πελάτη.



Με έβαλες να ψάχνω κυριε Παναγιώτη
Δεν θυμόμουν να ρυθμίζεται και τελικά θυμόμουν καλά...

Εικόνα

Επιπλέον για να αλλάξει πρέπει όπως βλέπω να βγει η πεταλιερα...


< Note >



Τα ποστ του κυρίου Παναγιώτη εμπνέουν αληθοφάνεια αλλά κρύβουν πολλά διαμαντάκια σαν το παραπάνω.
Κυρ Παναγιώτη, αν δεν είστε σίγουρος, μην παίρνεται κόσμο στον λαιμό σας :)


Δεν πέρνω και δεν θέλω να πέρνω κόσμο στο λαιμό μου όπως λές, άλλωστε δεν κόστιζει τίποτα, στο συγκεκριμένο προέτρεψα για ψάξιμο αφού δεν είναι δυνατόν να γνωρίζω τις λεπομέρειες όλων των αυτοκινήτων, άσε που από μοντέλο ίδιας γενιάς πολλές φορές υπάρχουν βασικές διαφορές, το κάνω για να υπάρχει μια δεύτερη σκέψη για περαιτέρω ψάξιμο μήπως και γλυτώσει κάποιος κανένα κατοστάρικο, αυτό είναι το σκεπτικό μου, να βοηθήσω θέλω ξυπνώντας διάθεση για μια δεύτερη ματιά, αλλά ΟΚ αφού ενοχλεί και θεωρείται ότι κάνω ζημιά δεν θα ξανά...πάντως κέρδος δεν έχω, ελπίζω να μη μου το προσπάψετε και αυτό, τέλος λοιπόν με τα ...διαμάντια.

Άσε που δεν το πολυκατάλαβα αυτό το - εμπνέουν αληθοφάνεια - δηλαδή είναι fake ότι λέω και δημιουργώ εντυπώσεις ντε και καλά για να παρασύρω κόσμο, που ? Με ποιό κέρδος ? μήπως έχεις να μου υποδείξης και το κίνητρο μου ?

Αλήθεια τη σιγουριά μου που την είδες στο κείμενο μου ?


:)