Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#559545 Καλημέρα παιδιά...ξυπνάω σήμερα να πάρω το αυτοκίνητο και βλέπω αυτήν την λακουβα στην πόρτα...από χιονόμπαλα;κάποιος πήγε να πέσει κι έπεσε εκεί με τον αγκώνα;;;δεν έχω ιδέα πως μπορεί να έγινε...Φαρμακωθηκα με το καλημέρα..Πως το βλέπετε;Διορθώνεται επι τόπου;Ξέρετε κανένα καλο φανοποιω Θεσσαλονίκη ;

Εικόνα


< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#559548 Δεν μπορεί να έγινε από χιονόμπαλα αυτό. Ψάξε κάποιον που κάνει PDR (paintless dent removal) στην περιοχή σου.
Βάζουν λαβίδες μεταξύ παραθύρου και πόρτας και το πιέζουν από την μέσα πλευρά για να το επαναφέρουν αφού το θερμάνουν και γίνεται άψογο χωρίς να χρειαστεί βάψιμο.
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#559550
Anonymous Founder έγραψε:Δεν μπορεί να έγινε από χιονόμπαλα αυτό. Ψάξε κάποιον που κάνει PDR (paintless dent removal) στην περιοχή σου.
Βάζουν λαβίδες μεταξύ παραθύρου και πόρτας και το πιέζουν από την μέσα πλευρά για να το επαναφέρουν αφού το θερμάνουν και γίνεται άψογο χωρίς να χρειαστεί βάψιμο.


Κι εγώ χωρίς βάψιμο θέλω να το κάνω..Αν είναι να βαφτεί η πόρτα το αφήνω έτσι να μη με ματιάζουν..όποτε θα ψάξω Για pdr ..δεν ήξερα ότι υπάρχει αυτή η λύση.ευχαριστω!


< >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#559553 Γιακούμπ για Θεσ/νίκη παλιότερα, δεν ξέρω αν παίζει ακόμα. Rocsta;
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#559563 Όταν είχα χρειαστεί είχα βρει τους παρακάτω:

https://pdr-master.gr/

Τελικά δεν προχώρησα στην επισκευή, αλλά ο τύπος ήταν σωστός γιατί του έστειλα φωτογραφίες με την ζημιά και μου είπε ότι καλύτερα να το πάω σε φανοποιό και πως με PDR δεν επισκευάζεται η ζημιά μου.

ΥΓ. Δες μήπως μπορείς να καλύψεις την ζημιά μέσω ασφαλιστικής.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#559569
manoliossss έγραψε:Καλημέρα παιδιά...ξυπνάω σήμερα να πάρω το αυτοκίνητο και βλέπω αυτήν την λακουβα στην πόρτα...από χιονόμπαλα;κάποιος πήγε να πέσει κι έπεσε εκεί με τον αγκώνα;;;δεν έχω ιδέα πως μπορεί να έγινε...Φαρμακωθηκα με το καλημέρα..Πως το βλέπετε;Διορθώνεται επι τόπου;Ξέρετε κανένα καλο φανοποιω Θεσσαλονίκη ;

Εικόνα


< >
Την κλειδαριά την δοκίμασες;
Κατά πάσα πιθανότητα προσπάθησαν να στο διαρρηξουν και την έχουν χαλάσει.
Αν έχεις μερική κλοπή, καλύπτει την αλλαγή κλειδαριάς και την επισκευή της πόρτας.
Άβαταρ μέλους
By GeorgT
#559581 πολυ κάλος κ ο μαθητής του γιακουμπ ο Αστέρης στη Κανάρη Χαρίλαου
Άβαταρ μέλους
By elteo
#559735 Κι εμένα το μυαλό μου στην απόπειρα κλοπής πήγε.

< Pocophone μου