Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By gxaris
#715539 Καλημέρα σε όλους!!

Θα ήθελα την βοήθεια σας με ένα πρόβλημα που έχω στο Peugeot 307cc.

Μετά απο αλλαγή ταπετσαρίας οροφής, δισπίστωσα διαρροή λαδιού οροφής στο πάνω δεξί έμβολο.

Αγόρασα ενα μεταχειρισμένο σετ οροφής (ολόκληρο το σετ κόστιζε λιγότερο απο οτι το έμβολο μόνο του) και θα ήθελα να πάω σε ένα συνεργείο για να αλλάξει το έμβολο.

Πήρα τηλέφωνο μερικά συνεργεία μόνο για να διαπιστώσω οτι ήταν κλέφτες και ψεύτες. Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πως πιστεύουν πως ενας άνθρωπος με αυτοκίνητο 17 χρόνων θα μπορούσε να ξοδέψει μια περιουσία σε επισκευή οροφής.

Θα παρακαλούσα αν μπορούσατε να μου προτείνετε ενα συνεργείο έντιμο για να επικοινωνήσω μαζί τους.

Μένω Ανατολική Αττική αλλά φυσικά είμαι διατεθιμένος να επισκεπτώ και συνεργείο στην Αθήνα αν πρόκειται να γίνει η επισκευή σε μια ημέρα (δεν έχω δεύτερο αυτοκίνητο δυστηχώς).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Χάρης
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#715556 Καλησπέρα και καλώς ήλθες!
Τα συνεργεία που ρώτησες, σου εξήγησαν για ποιο λόγο ζητάνε τόσα χρήματα; Εννοώ, πόσες εργατοώρες σε χρεώνουν; Μήπως όντως είναι μια δύσκολη δουλειά και απαιτεί είτε πολλές ώρες είτε εξειδικευμένο τεχνίτη;
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#715697 Δεν έχει σχέση η ηλικία ενός αυτοκινήτου ή η εμπορική του αξία για μια επισκευή. Αν η επισκευή της οροφής πχ κόστιζε όταν βγήκε 2000€ και τώρα 2000€ θα κοστίζει, οι ώρες εργασίας ίδιες παραμένουν.