Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#569861 Ναι μιλάμε για ταξίδι/αποστάσεις/καγκουρόβολτα, μέσα στην πόλη δεν έχουν νόημα οι ωτασπίδες.

H μεγάλη χρήση ακουστικών επίσης καταστρέφει την ακοή αν ακούμε πολύ δυνατά.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#569870 Όταν έκανα ραδιόφωνο ένα φεγγάρι, ο προηγουμενος host μου εξομολογήθηκε οτι πρακτικά έχει κάψει τα αυτιά του απο το djιλίκι τόσα χρόνια με δυνατή μουσική σε μαγαζιά.

Έτσι εξηγούνταν ότι το volume στα ακουστικά μετά απο αυτόν ήταν τουλάχιστον 40% πάνω απ'ότι το έβαζα εγώ :lipsealed: :lol:

On topic , κάτι τέτοιο ψήνω

Άβαταρ μέλους
By drdino
#569871 Γαμάνε τα taotronics για τα λεφτά τους, έχω τα in-ear εγώ και κάνουν καλή δουλειά, ειδικά σε αεροπλάνα, μετρό κλπ.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#569884 Ιδέα δεν έχω, αυτά εδώ τσίμπησα: https://www.amazon.co.uk/gp/product/B07 ... UTF8&psc=1
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#573382 Παρελήφθησαν τα Taotronics BH-022 σήμερις (2 ημέρες νωρίτερα απο την εκτίμηση του Amazon.fr )

Εικόνα

80% φορτισμένα, συνδέθηκαν εύκολα με το κινητό , δουλεύει το ANC όμορφα
(π.χ έχει αποκλείσει τον ήχο του pc στο 1 μέτρο) , καλή ποιότητα στη τυπική μουσική αναπαραγωγή , δοκίμασα με Spotify στο Very High ως Streaming Quality, παρουσιάζει αισθητή βελτίωση.

Mε ANC + μουσική , δεν ακούς τίποτα άλλο στο χώρο :metalo:
π.χ


Ήθελα να αποκλείει λίγο παραπάνω με ANC τις φωνές στο χώρο αλλά μάλλον θες κάτι πολύ πιο ακριβό απο 67Ε που έδωσα.

Καλή η πρώτη εντύπωση. :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By bill33
#593117 Έπεσαν στα χέρια μου τα Bose quiet comfort 35 τα πρώτα. Δεν ξέρω πόσο έχει προχωρήσει η τεχνολογία από τότε που παρουσιάστηκαν αλλά κάνουν πολυ καλή δουλειά. Στο αεροπλάνο κοιμήθηκα πανευκολα ,ο ήχος από τους κινητήρες ήταν πολύ χαμηλός ενώ οι ανακοινώσεις ήταν χαμηλά αλλά τις καταλάβαινες. Αν παίζουν και μουσική σε φυσιολογική ένταση αποκοπτεσαι τελείως από το περιβάλλον.

< G (5S) >
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#593121
georgetz έγραψε:Παρελήφθησαν τα Taotronics BH-022 σήμερις ... Καλή η πρώτη εντύπωση. :s_howdy
Μόλις παρέλαβα κι εγώ τα ίδια (σε ροζ για την :inlove: ). Ειδικά σε ροζ δείχνουν πολύ πλαστικά αλλά περιέχουν μεταλλικές λάμες που είναι στα συν. Η σύνδεση και λειτουργία όπως προβλέπεται.
Οι 30 ώρες λειτουργίας ήταν ο λόγος που της τα πήρα. Επίσης στο 80% η φόρτιση.
Περί τις 33,99 λίρες μόνο από amazon.co.uk , μάλλον έχει βγει επόμενο μοντέλο. (edit: απλά ήμουν τυχερός, η τιμή του ήταν σε lightning deal για λίγες ώρες, είδα ότι επέστρεψε στο κανονικό του 43,99 λίρες)
Ο ήχος μια χαρά αλλά για το ANC δεν έχω αποφασίσει, ναι μεν κόβει θόρυβο αλλά νομίζω επηρεάζει σημαντικά και τη μουσική.