Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#273560 Φυσικά και μπορεί! Αν θέλει να μεταφέρει ένα στρώμα, ή μια τάβλα, δεν θα τα βάλει στην μπαγαζιέρα.
Θα χρησιμοποιήσει μόνο τις μπάρες.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#273736 Απλά το κουτί το βάζεις 2-3 φορές που χρειάζεται. Τις μπάρες τις αφήνεις όλο το καλοκαίρι πάνω. Ε θα προτιμούσα τις φουλ μαύρες, αλλά όχι με 30% πάνω. :x Βρήκα έναν στο ebay it, περιμένω να μου πει μεταφορικά μπας και τις πάρω από εκεί.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#273744 Οι μπάρες μπαίνουν και βγαίνουν σε 5 λεπτά και σε συνδυασμό με το γεγονός ότι κάνουν φασαρία πάνω από 80-90 km/h, δεν το θεωρώ απαραίτητο να τις αφήνεις πάνω στο αυτοκίνητο. Η τσάπα του γιου βέβαια.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#279662 Ερώτηση: έχω το κουτί της thule, pacific 200. Δεν το έχω βάλει ποτέ πάνω ακόμα. Βλέπω στο βίντεο εδω: [βιντ] ότι ΄βαζω πάνω το κουτί και σφίγγω τις 4 στρόφιγγες. Όταν σφίξω λοιπόν την κάθε μία, το κουτί δεν πάει μπρος/πίσω; Πως σταθεροποιείται, εφόσον οι 4 "δαγκάνες" έχουν περιθώριο να πάνε μπρος/πίσω; :hmmm: Τι δεν έχω καταλάβει; :hmmm:
Επίσης δεν πρέπει να έχω τους ιμάντες... :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#279669 Κοιτα την δαγκανα, εχει δυο χειλια κατω απο την βιδα. Αντιστιχα εχει και η σχισμη που την βαζεις. Οταν αρχισεις να σφιγγεις και κλεισουν οι δαγκανες σφιγει ολο μαζι το συστημα δαγκανα- κατω μερος κουτιου- μπαρες.

Εικόνα

Οταν την αγορασες δεν σου εδειξαν τα εξαρτηματα της; Συνηθως σου κανουν επιδειξη πως μπαινει-βγαινει και οι ιμαντες ειναι σε σακουλακι.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#279749 Tην πήρα μετάχειρη βασικά, γι αυτό δεν είχαμε επιδείξεις κλπ! Οι ιμάντες δεν είναι απαραίτητοι φαντάζομαι. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#279755 Απαραιτητη δεν ειναι μονο αν την τιγκαρεις πραγματα και δεν μπορουν αν κουνηθουν.
Αν δεν την γεμιζεις ομως θα εχεις θεμα. Γιατι δεν ρωτας σε καταστημα ποσο κανουν;
Άβαταρ μέλους
By xenos
#279770 Θα το κάνω κάποια στιγμή. Θενκς.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#290303 Γνωρίζει κάποιος τις διαστάσεις για τους ιμάντες που μπαίνουν μέσα στις μπαγαζ. οροφής thule;;; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Govus
#290530 Μπορείς να στείλεις ένα e-mail στους ίδιους, αναφέροντας μοντέλο κλπ., γιατί μάλλον η κάθε μπαγκαζιέρα θέλει τους δικούς της ιμάντες...
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#290546
xenos έγραψε:Γνωρίζει κάποιος τις διαστάσεις για τους ιμάντες που μπαίνουν μέσα στις μπαγαζ. οροφής thule;;; :hmmm:

Και έλεγα τι να κοιτάξω, τι να κοιτάξω....
Λοιπόν, πλάτος 2 εκατοστά, μήκος 230 εκατοστά.

Από το Moto G
Άβαταρ μέλους
By xenos
#290649
Νίκος Παππάς έγραψε:
xenos έγραψε:Γνωρίζει κάποιος τις διαστάσεις για τους ιμάντες που μπαίνουν μέσα στις μπαγαζ. οροφής thule;;; :hmmm:

Και έλεγα τι να κοιτάξω, τι να κοιτάξω....
Λοιπόν, πλάτος 2 εκατοστά, μήκος 230 εκατοστά.

Από το Moto G


thanks. :oops:
Άβαταρ μέλους
By xenos
#291324 Έτοιμοι... :oops:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By xenos
#291362
Νίκος Παππάς έγραψε:Ωραίος! Βρήκες ιμάντες;

Από το Moto G

Ντρεπομαι να το πω, αλλα τους βρηκα τους δικους του.

<