Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By teddx
#425455 Καλημέρα και χρονια πολλα στους εορταζο-ντες/ουσες.
Καποιο διποδο με αυτοκινητο μου εσπασε λιγο τον προφυλακτηρα (στην γωνια, κάθετα κοντα στα δεκα εκ). Εχεις κανεις υποψη καποια κολλα/ τεχνικη με την οποια θα μπορουσα να τον επιδιορθωσω ο ιδιος? Να σημειωσω οτι δεν λειπει κάποιο κομματι, αλλα ειναι σαν κοψιμο. Το ξηλωμα του δεν με απασχολει καθως τον εχω ξαναβγαλει, ειχα δοκιμασει και παλαιοτερα να το διορθωσω με πολυεστερα αλλα απετυχε καθως μετα απο λιγο καιρο ξεκολλησε. Καμμια προταση για πιο μονιμο αποτελεσμα απο αρχαριο??

< Smart ultra >
Άβαταρ μέλους
By teddx
#425759 Το κένο αναμεσα στο σπασιμο που φαινεται οφειλεται στο οτι εχει ξεκουμπωσει απο τα κλιπς στο πλαι. Εικόνα

< Smart ultra >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#425791 εχω ακουσει, ότι ένα τον βγαλεις εσυ τον προφυλακτηρα,για τετοια μικροσπασιματα ,η τιμη παιζει γυρω στα 30ευρω σε μαγαζια που επισκευαζουν πλαστικα μερη αυτοκινητου.
Άβαταρ μέλους
By teddx
#425909 Δυστυχως στην περιοχη μου (δυτικη θεσσαλονικη) δεν γνωριζω κανεναν
Επειδη για να βγει ο προφυλακτηρας πρεπει να ξηλωθουν τα πισω φαναρια θα ηθελα να αποφυγω να τα ξαναβαζω προσωρινα γιατι ειναι λιγο μανουριαρικα. Αν βεβαια γνωριζει κανεις καποιον στην περιοχη μου ευπροσδεκτο.

< Smart ultra >
Άβαταρ μέλους
By teddx
#425911 Οταν πρωτοεγινε η ζημια ειχα παει σε ενα φαναρτζιδικο και μου ειχε πει οτι ηθελε 350€ αμα βαφοταν ολος ο προφυλακτηρας και 250€ ο μισος ... του ειπα να παρει τα @@ μου. Η τυπος μαλλον σε αλοο κοσμο ζουσε γιατι ηθελε να βγαλει βδομαδιατικο με μια τοσο μικρη ζημια οπου για ενα επαγγελματια δεν νομιζω να απαιτειται πανω απο ενα 2ωρο δουλειας και πολυ λεω και με το ξηλωμα μεσα βέβαια.

< Smart ultra >
Άβαταρ μέλους
By Nosferatu
#425917 Εχει εναν στους Αμπελοκηπους, Φιλιππουπολεως με Καλιθεας. Ειχα φτιαξει εκει εναν σπασμενο προφυλακτηρα με κομματια που έλλειπαν πριν 7-8 χρονια. Μεχρι που το πουλησα ηταν μια χαρα. Βεβαια αν θυμαμαι καλα δεν εβαζε/εβγαζε το προφυλακτηρα, επρεπε να του τον πας. Απο τιμες δε θυμαμαι τιποτα.

< Smart ultra 6 >