Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#375469 γω έχω να πω καλά λόγια και για τους swf.

Πολύ αξιόπιστοι, κρατάν την απόδοσή τους ψηλά για σχεδόν όλο το διάστημα ζωής τους, απλά σα να "τελειώνουν" κάπως νωρίς.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#375492
Anonymous Founder έγραψε:PIAA υαλοκαθαριστήρες στην Ελλάδα πού αγοράζουμε; :oops:

Έριξα μια ματιά γενικώς, και το κόστος τους είναι 3 φορές επάνω! :sorry:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#375497
Anonymous Founder έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:PIAA υαλοκαθαριστήρες στην Ελλάδα πού αγοράζουμε; :oops:

Έριξα μια ματιά γενικώς, και το κόστος τους είναι 3 φορές επάνω! :sorry:

Στο smart, τώρα που το κοίταξα, είναι φορεμένοι από το 2012, και καθαρίζουν όπως όταν τους πρωτοέβαλα :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#375507
Anonymous Founder έγραψε:PIAA υαλοκαθαριστήρες στην Ελλάδα πού αγοράζουμε; :oops:

Eγώ είχα πάρει από αυτόν: https://www.carshop.com.gr/
10 ευρώ το κάθε ένα, αλλά σκέτο το λάστιχο και το πέρασα στα παλιά μάκτρα.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#375545
dimviii έγραψε:πηγαινε σε κανα βενζιναδικο,κρατανε συνηθως τα περισευοντα κλιπακια από αλλα σετ υαλοκαθαριστήρων.


Θα ρωτήσω, έχεις δίκιο. :thumbsup:

melos86 έγραψε:Ειναι πολυ καλης ποιοτητας γενικα... Μαλλον κατι πηγε στραβα κατα την τοποθετηση και το κλιψακι παρεδωσε πνευμα!
Οπως σου προτειναν τα παιδια σε καποιο πρατηριο θα στο αντικαταστησουν δωρεαν!


Αν είχε σχέση με την τοποθέτηση, θεωρώ ότι δεν θα έσπαγε μετά από ένα χρόνο.
Πάντως σε ένα shell που ρώτησα για ολόκληρο, ούτε που τους πέρασε από το μυαλό να μου πουν για κλιπάκι μόνο. :x
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#375548
dimik έγραψε:https://www.telematica.gr/product/PIA-0046/PIAA/PS10106/PIAA-Screen-Wash-(500-ml)

:s_wacko :s_wacko :s_wacko :s_wacko :s_wacko

Εντωμεταξύ, εκνευρίζομαι γιατί η telematica είναι ελληνική εταιρεία και είναι πραγματικά ακριβή. Τους βρήκα στο UK με λιγότερο από 30€ τον καθένα (25% φθηνότερους δηλαδή από τους δικούς μας...), αλλά εκεί είναι πολλά τα έξοδα αποστολής και φτάνουμε πάνω από 70€...

Ε, συγνώμη, δεν πρόκειται να δώσω τόσα λεφτά, θα πάρω ένα σετάκι Valeo με 30€ ξέρω γω και θα βγάλουν 3 χρόνια σίγουρα.
:s_dance :s_gamer
Άβαταρ μέλους
By xenos
#375549 Και τα ρέστα στην μπάντα για συναγερμό. :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#375553
Anonymous Founder έγραψε:
dimik έγραψε:https://www.telematica.gr/product/PIA-0046/PIAA/PS10106/PIAA-Screen-Wash-(500-ml)

:s_wacko :s_wacko :s_wacko :s_wacko :s_wacko

Εντωμεταξύ, εκνευρίζομαι γιατί η telematica είναι ελληνική εταιρεία και είναι πραγματικά ακριβή. Τους βρήκα στο UK με λιγότερο από 30€ τον καθένα (25% φθηνότερους δηλαδή από τους δικούς μας...), αλλά εκεί είναι πολλά τα έξοδα αποστολής και φτάνουμε πάνω από 70€...

Ε, συγνώμη, δεν πρόκειται να δώσω τόσα λεφτά, θα πάρω ένα σετάκι Valeo με 30€ ξέρω γω και θα βγάλουν 3 χρόνια σίγουρα.
:s_dance :s_gamer


Μιλάμε για αναλώσιμο της πλάκας το οποίο το αλλάζω κάθε χρόνο, σιγά μην έδινα πάνω από 30-40€.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#375554 για το υγρο καθαρισμου παντως το φτιαχνω μονος μου με Faιry της κουζινας, 2-3 σταγονες σε 1 λιτρο νερο.... καθαριζουν αψογα χωρις πολυ σαπουναδα, και δεν αφηνουν υπολειμματα.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#375576 και όμως παιδες οι piaa αξιζουν τα χρηματα τους.
Δεν εχω στο δικο μου,αλλα εχει γνωστος σε ΕΒΟ,και μετα από 5 χρονια καθαριζουν σαν να είναι καινούριοι.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#375660
dimviii έγραψε:και όμως παιδες οι piaa αξιζουν τα χρηματα τους.
Δεν εχω στο δικο μου,αλλα εχει γνωστος σε ΕΒΟ,και μετα από 5 χρονια καθαριζουν σαν να είναι καινούριοι.

Καθημερινό αυτοκίνητο το οποίο αφήνει εκτεθειμένο σε καιρικές συνθήκες κλπ ή κανένα Sunday car που το βγάζει από υπόγειο και δεν το αφήνει ποτέ σε ακάλυπτο πάρκινγκ?

5 χρόνια είναι τεράστιο διάστημα, ειδικά ο ήλιος λιωνει τα λάστιχα και πάνω από 2 καλοκαίρια δεν νομίζω να βγάζει κανένας υαλοκαθαριστηρας.

< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#375663
dimik έγραψε:
dimviii έγραψε:και όμως παιδες οι piaa αξιζουν τα χρηματα τους.
Δεν εχω στο δικο μου,αλλα εχει γνωστος σε ΕΒΟ,και μετα από 5 χρονια καθαριζουν σαν να είναι καινούριοι.

Καθημερινό αυτοκίνητο το οποίο αφήνει εκτεθειμένο σε καιρικές συνθήκες κλπ ή κανένα Sunday car που το βγάζει από υπόγειο και δεν το αφήνει ποτέ σε ακάλυπτο πάρκινγκ?

5 χρόνια είναι τεράστιο διάστημα, ειδικά ο ήλιος λιωνει τα λάστιχα και πάνω από 2 καλοκαίρια δεν νομίζω να βγάζει κανένας υαλοκαθαριστηρας.

< >


fabrique au japon μαστορα.
Ακριβως επειδή θα είναι εξω και θα αλλαζει/πληρωνει 30αρια κάθε χρονο,ας βαλει κατι που θα αντεξει 5ετια