Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By otso
#455196
dimik έγραψε:
xenos έγραψε:Περιμένουμε feedback. :rtfm:


Μιας και είδα το τοπικό και το θυμήθηκα, σε εμένα έκανε δουλίτσα το μαραφέτι, θέλει όμως προσοχή να κόψεις ίσια τα λάστιχα αν κάνεις λάθος μετά αφήνουν γραμμές νερού.
Την πρώτη φορά που το χρησιμοποίησα ο αριστερός καθάριζε σαν καινούριος και ο δεξιά άφηνε γραμμές, τον πέρασε ακόμα μια φορά με το μαραφέτι προσέχωντας να μην το πιέζω πολύ και διπλώνει το λάστιχο και έγινε μπόμπα και αυτός.

Αρκετά ευχαριστημένος, θέλει πάλι προσοχή αλλά κάνει δουλειά.
Pitt έγραψε:Το feedback από του πελάτες πάντως δεν φαίνεται καλό.
Σχεδόν το 1/3 είναι με 1* και η αξιοπιστία των reviews δεν φαίνεται να είναι και η καλύτερη. :hmmm:


Σε κάθε περίπτωση όταν το χρησιμοποιήσετε κρατήστε μας ενήμερους.


Μεχρι να γραψεις review χασαμε τον Pιττ ρε Μητσο , ενταξει αφιερωσε λιγο χρονο και για μας , ουτε starlet του χολιγουντ δεν ασχολειται τοσο με το σωμα της .
Να σε αναλαβω σαν μανατζερ σου μπας και βγαλουμε κανα φραγκο απο ολη αυτη την κατασταση;
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#458949 Μιας και αναμένω την "ασημένια σφαίρα", για πείτε τι είναι καλύτερο να βάζω μέσα στο παγούρι των υαλοκαθαριστήρων για να μην πιάσουν άλατα.
Απιονισμένο νερό με υγρό σαπουνάκι;
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#458958 Εχω ακουσει οτι διαλυμμα Grey Goose με απιονισμένο σε αναλογία 1 προς 5, κάνει καλή δουλειά. :hmmm:




:shifty:






Έλεος ρε μλκ!! :lol: VAG είναι. Ούτως ή άλλως στη 2ετια δε θα δουλεύουν οι καθαριστήρες. :rtfm: Άμα θες να μιλήσουμε όμορφα, αντρίκια, ωραία, έλα στα φρένα να δούμε αν βγάζει η Carbotech για τη Silbull. :s_yes
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#458959
Deleted User 1 έγραψε:
Έλεος ρε μλκ!! :lol: VAG είναι. Ούτως ή άλλως στη 2ετια δε θα δουλεύουν οι καθαριστήρες. :rtfm: Άμα θες να μιλήσουμε όμορφα, αντρίκια, ωραία, έλα στα φρένα να δούμε αν βγάζει η Carbotech για τη Silbull. :s_yes

Αυτα δεν τα ελεγες πριν αγορασει ομως :oops:

Μπουσσε, σε δυο χρονια αν χαλασουν οι υαλοκαθαριστηρες δωστου να πιει το υπολοιπο υγρο :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#458960 Εν τω μεταξύ το silver bullet μου θυμίζει τα silver arrows της ΜcLaren-Mercedes όταν παρακολουθούσα φανατικά F1. :lol:


Ότι θέλεις βάλε, μέχρι να πιάσει άλατα θα έχει σκορπίσει το υπόλοιπο :rtfm:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#458962
Νίκος Παππάς έγραψε:
Deleted User 1 έγραψε:
Έλεος ρε μλκ!! :lol: VAG είναι. Ούτως ή άλλως στη 2ετια δε θα δουλεύουν οι καθαριστήρες. :rtfm: Άμα θες να μιλήσουμε όμορφα, αντρίκια, ωραία, έλα στα φρένα να δούμε αν βγάζει η Carbotech για τη Silbull. :s_yes

Αυτα δεν τα ελεγες πριν αγορασει ομως :oops:


Περίμενα να δώσει προκαταβολή! :shifty:
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#458967
Giuseppe Busso έγραψε:Μιας και αναμένω την "ασημένια σφαίρα", για πείτε τι είναι καλύτερο να βάζω μέσα στο παγούρι των υαλοκαθαριστήρων για να μην πιάσουν άλατα.
Απιονισμένο νερό με υγρό σαπουνάκι;

Τόσα χρόνια σε διάφορα αμάξια βάζω νερό βρύσης και λίγο υγρό πιάτων. Με άλατα δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα. Aν βουλωσουν οι πιτσιλιθρες, έχω μια καρφίτσα stand by...
Άβαταρ μέλους
By mirage
#458970 Ποσο ακριβο ειναι ενα ετοιμο 5λιτρο υγρο υαλοκαθαριστηρων;

< >
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#458974
Giuseppe Busso έγραψε:Μιας και αναμένω την "ασημένια σφαίρα", για πείτε τι είναι καλύτερο να βάζω μέσα στο παγούρι των υαλοκαθαριστήρων για να μην πιάσουν άλατα.
Απιονισμένο νερό με υγρό σαπουνάκι;


Nα βάζεις το έτοιμο που έχουν τα βενζινάδικα αλλά και τα μεγάλα σούπερ μάρκετ και το praktiker που είναι μίγμα νερτού και ισοπροπυλικής αλκοόλης, είναι το σωστό μίγμα και πολύ φτηνό, επίσης στο ταξίδι μπορείς να βάζεις επάνω στο παρμπρίζ το crystal cleer ( όχι Clear ) ή το clearvue της turtle wax, της ίδιας είναι και τα δύο, υπάρχουν οδηγίες για την εφαρμογή τους επάνω στο μπουκάλι, το βάζεις και από τα 60 χλμ και μετά δεν χρειάζεσαι τους καθαριστήρες ούτε ακόμα και πίσω από νταλίκα που πετάει τόνους νερό, φεύγει το νερό μόνο του και έχεις 100% ορατότητα χωρίς τη χρήση υαλοκαθαριστήρων, το χρησιμοποιώ 15 χρόνια στα χειμωνιάτικα ταξίδια μου, κρατάει 5-7 ημέρες, μετά θέλει ανανέωση. Το αγοράζω από praktiker αλλά υπάρχει όπου έχουν αξεσουάρ αυτοκινήτων.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#458977
mirage έγραψε:Ποσο ακριβο ειναι ενα ετοιμο 5λιτρο υγρο υαλοκαθαριστηρων;

< >

Καθόλου ακριβό. Αλλά όταν το χρειάζομαι δεν το έχω άμεσα. Πρέπει να έχω προνοήσει ... (Που δεν μπορώ)
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#458996 μιας καιμιλαμε για καθαριστήρες,ειχαμε τη συζητηση με κατι φιλους σε ένα καφε την προηγουμενη εβδομαδα,και γυρναει και λεει ενας με 9αρι τους εχω 10 χρονια(piaa) και καθαριζουν όπως την πρωτη μερα. :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#459000 Τον πιστεύω. Από Σεπτέμβρη 2011 έχω τους piaa στο smart και καθαρίζουν όπως όταν ήταν καινούργιοι :s_yes (Ιούλιο-Αύγουστο στο γκαράζ ωστόσο)
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#459009
dimviii έγραψε:μιας καιμιλαμε για καθαριστήρες,ειχαμε τη συζητηση με κατι φιλους σε ένα καφε την προηγουμενη εβδομαδα,και γυρναει και λεει ενας με 9αρι τους εχω 10 χρονια(piaa) και καθαριζουν όπως την πρωτη μερα. :dizzy:

Ρε πασά μου σου έχω πει ότι piaa στους υαλοκαθαριστήρες σημαίνει οhlins σε αναρτήσεις.-
Άβαταρ μέλους
By dimik
#459014 Πάνω που ήθελα να αλλάξω, με πείσατε...

Εικόνα

dimviii κανόνισε να μην είναι αρκετά μαλακοί :rtfm: