Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#26104
funkyreverend έγραψε:http://www.wiperblades.co.uk/

Βάζεις τα στοιχεία του αυτοκινήτου σου και είσαι άρχοντας.

Μπράβο κατι τέτοιο ήθελα!!!
Άβαταρ μέλους
By BOYT
#26185 trico εβαλα και εγω σημερα 27 ευρω και οι δυο.
Άβαταρ μέλους
By kacey
#26517
funkyreverend έγραψε:http://www.wiperblades.co.uk/

Βάζεις τα στοιχεία του αυτοκινήτου σου και είσαι άρχοντας.


Προσοχη ομως γιατι καποιοι υαλοκαθαριστηρες ειναι αναποδοι, για τα δεξιοτιμονα της αγγλιας, και με τον ιδιο κωδικο μαλιστα. Πχ οταν εψαχνα για Bosch aerotwin για Mondeo, δεν μπορουσα να παρω απο το wiperblades.co.uk γιατι η "αεροτομη" που εχουν οι aerotwin καθοταν αναποδα αν τους εβαζες σε αριστεροτιμονο (και αυτο το ελεγε και η ιδια η Bosch, οπως και ολοι οσοι τους πουλαγαν στο eBay).

Για να σιγουρευτω, αγορασα τους ιδιους (ξαναλεω: ιδιος κωδικος προιοντος) απο γερμανικο καταστημα του eBay.
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#38603 Aπό χθές βράδυ έβαλα TRICO σε στυλ aerotwin. Οι Bosch που μου είχαν βάλει στην Carglass Γενεύης τον περασμένο Φεβρουάριο ψιλοπαρέδωσαν :rant: :rant: :rant: :rant:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Orestis.D
#38638 Εμενα οι Bosch Aerotwin κρατανε αποδεδειγμενα 2 χρονακια, με χωρις ιδιαιτερη προστασια το καλοκαιρι...
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#38643
Orestis.D έγραψε:Εμενα οι Bosch Aerotwin κρατανε αποδεδειγμενα 2 χρονακια, με χωρις ιδιαιτερη προστασια το καλοκαιρι...

Το προηγούμενο ζευγάρι είχε κρατήσει 4 χρόνια :rtfm: , το τελευταίο ζευγάρι ταλαιπωρηθηκε με χιόνια και πάγους, οπότε υποθέτω πως το μερίδιο πήγε προς τα εκεί.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#38654 Εγώ έβαλα το καλοκαίρι αυτούς. Μέχρι στιγμής ευχαριστημένος (επανήλθε στα φυσιολογικά και η αυτόματη λειτουργία).

Tapatalk & XT1068
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#38818 Οι τελευταίοι υαλοκαθαριστήρες Bosch για το golf , αν κ aerotwin, σε λίγους μήνες άφηναν πολλές μικρές γραμμές. Απαράδεκτο... Από την άλλη με τους εργοστασιακούς είχα καλύτερες εντυπώσεις. Και της VW ήταν καλοί, αλλά κ της BMW είναι ακόμη καλοί, με ζωή > 2 χρόνια.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#40344 3 μηνες μετα εχει μειωθει το τριξιμο απο τους Valeo. Ωστοσο εχω παρατηρησει οτι οταν ανοιγω το air condition το τριξιμο παει συννεφο. :s_sorry :( Πραγματικα αν συνεχισουν ετσι, θα τους βγαλω και θα παρω αλλους. :s_mad
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#40527
Focusman91 έγραψε:3 μηνες μετα εχει μειωθει το τριξιμο απο τους Valeo. Ωστοσο εχω παρατηρησει οτι οταν ανοιγω το air condition το τριξιμο παει συννεφο. :s_sorry :( Πραγματικα αν συνεχισουν ετσι, θα τους βγαλω και θα παρω αλλους. :s_mad

Στο ανεβασμα η στο κατεβασμα τριζουν ;
Δοκιμασε να τους "στριψεις" λιγο, για να μην τριζουν πρεπει η λεπιδα του μακτρου να ειναι καθετη στο τζαμι, αν δεν ειναι τριζει στην φαση που ειναι κοντρα στην κινηση του.
Το δοκιμασα στο δικο μου που ετριζε του συνοδηγου μονο πιανοντας το απο το σημειο που ενωνει το μακτρο στο μπρατσο και στριβοντας λιγο αντιθετα απο την φορα που ετριζε και εστρωσε.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#40611 Και στο ανέβασμα και στο κατεβασμα τριζουν :/. Θα το δοκιμασω.

.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#47143 Ειχα 5 χρονια να αλλαξω υαλοκαθαριστηρες :tomato: ..Εβρεχε κ ντρεπομουν να τους ανοιξω , ο θορυβος ενοχλουσε τους διπλα οδηγους...
Πηγα χτες στην autoplus , σκαω 42 γιουρια κ τωρα νομιζω οτι εχω καινουριο αμαξι... :lol: