Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#459016 Βγαζει συχνα στο Λιντλ καθαριστικο τζαμιων. :s_wink
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#459021 7 ευρώ έκανε το 5λιτρο.
Άβαταρ μέλους
By black_sheep
#459032 μεγαλη προσοχη με τα λαστιχακια πριν μερικα χρονια παω σε εναν γνωστο μου με αξεσουαρ και ζηταω επωνυμου; και με τα πολλά συμφωνησα να αλλαξω μονο τα λαστιχακια , το αποτελεσμα 2 χαραγμενα παμπριζ μπρος πίσω που ακομα τα βλεπω και μου σηκώνετε η τρίχα κάγκελο..
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#459074
rocsta έγραψε:
dimviii έγραψε:μιας καιμιλαμε για καθαριστήρες,ειχαμε τη συζητηση με κατι φιλους σε ένα καφε την προηγουμενη εβδομαδα,και γυρναει και λεει ενας με 9αρι τους εχω 10 χρονια(piaa) και καθαριζουν όπως την πρωτη μερα. :dizzy:

Ρε πασά μου σου έχω πει ότι piaa στους υαλοκαθαριστήρες σημαίνει οhlins σε αναρτήσεις.-


εν τω μεταξυ δεν γινεται να λεει μουφες,γιατι το αυτοκινητο αυτό το ειχε ο προγραμματιστης μου πρωτα,απο το 2006,τους ειχε βαλει αυτος πανω,και μετα το πουλησε στον φιλο μου που τους εχει ακομα.Απιστευτο 11 χρονια υαλοκαθαριστήρες!
Άβαταρ μέλους
By dimik
#459121 Αχ έτσι και κρατήσουν 10 χρόνια και 364 μέρες θα έρθω να σε βρω.... Να το ξέρεις.

< >
Άβαταρ μέλους
By swiftakias
#459123
dimviii έγραψε:μιας καιμιλαμε για καθαριστήρες,ειχαμε τη συζητηση με κατι φιλους σε ένα καφε την προηγουμενη εβδομαδα,και γυρναει και λεει ενας με 9αρι τους εχω 10 χρονια(piaa) και καθαριζουν όπως την πρωτη μερα. :dizzy:


ισχυει και εγω τους PIAA πρεπει να τους εχω 9-10 χρονια τωρα και καθαριζουν το ιδιο καλα
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#459136
dimik έγραψε:Εν τω μεταξύ το silver bullet μου θυμίζει τα silver arrows της ΜcLaren-Mercedes όταν παρακολουθούσα φανατικά F1. :lol:


Ότι θέλεις βάλε, μέχρι να πιάσει άλατα θα έχει σκορπίσει το υπόλοιπο :rtfm:


Εδώ δεν σκόρπισε η Alfa, το MQB θα σκορπίσει; :shifty:


Κάποτε είχε πάρει ένα περιοδικό ο πατέρας μου, θαρρώ το Auto Motor und Sport ήτο και για εξώφυλλο είχε ένα VW Golf VR6 (Mk3) σε ασημί.
Το εξώφυλλο του περιοδικού έγραφε με μεγάλα γράμματα "Η Ασημένια Σφαίρα"... :inlove:
Άβαταρ μέλους
By dexter
#464060
dimik έγραψε:Εικόνα

από καθάρισμα άψογος, να δούμε και αντοχή

Εικόνα
Απο τους παρηγγειλες; εχουμε λινκ;
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#464062
dimik έγραψε:
από καθάρισμα άψογος, να δούμε και αντοχή


TΙ να δεις από αντοχή? :x δεν εχει να δεις τιποτα. :x
στη 10ετια απλα μην ξεχασεις να τους βγαλεις για να τους βαλεις στο επομενο. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#464066 Την τελευταία φορά που κοίταξα ήταν 3 φορές ακριβότεροι από τους Valeo/Bosch και 10 φορές ακριβότεροι από τους κινέζικους.
Άρα, όντως για να δικαιολογείται η τιμή τους θα πρέπει να ζήσουν παραπάνω από 10 χρόνια.
:s_howdy
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#464068
Anonymous Founder έγραψε:Την τελευταία φορά που κοίταξα ήταν 3 φορές ακριβότεροι από τους Valeo/Bosch και 10 φορές ακριβότεροι από τους κινέζικους.
Άρα, όντως για να δικαιολογείται η τιμή τους θα πρέπει να ζήσουν παραπάνω από 10 χρόνια.
:s_howdy


με βαλεο και μπος θα βγαλεις 3,3 χρονια? Γιατι εγω στο Μητσο δεν εβγαζα ουτε 2 χρονια,μεχρι να αρχισουν να αφηνουν γραμμες.
Τωρα βαζω κινεζικους από ρομα που τους πουλανε στα παρκινγκ στο Λιντι,5 ευρω το ζευγαρι.8 ζητανε αλλα πεφτει ψαλιδι.
εάν μου βγαλουν 2 χρονια είμαι κομπλαν.
Τους δοκιμασα πρωτη φορα στο Κανγκου,τους εβαλα από πλανοδιο μεσα στο φερρυ από Αντιριο στο Ριο(5 ευρω παλι) και καθαριζουν πολύ καλα,ειναι αθορυβοι,και είναι και οι νεου τυπου οι αεροδυναμικοι/λαστιχενιοι.
Επειδή τους ειδα καλους,εβαλα και στο Παντα και στο Εβο,με 10 ευρω και στα 2.
θα αναφερω εν καιρω για το πως θα τα πανε.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#464071 Στην BMW έχουν πάνω από 3 ίσως και 4 και είναι κομπλέ.
Οι κινέζικοι θα κρατήσουν 1 χρόνο. Αν τους αγοράζεις όμως με 5 ευρώ το ζευγάρι, είναι υπερκομπλέ. Κι εγώ αν έβρισκα για το δικό μου με τόσα, τέτοιους θα έβαζα.
Θέλω πολύ να δοκιμάσω τους ΡΙΑΑ, αλλά όχι στην τιμή που ζητούν, δεν δίνω σχεδόν 100€ για καθαριστήρες (αν θυμάμαι καλά, γύρω στα 80€ έκαναν για την BMW... :lipsealed: :help: )
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#464075 Σήμερα ήρθε mail από Carglass για 30% στους Bosch. Αν και δεν τους έχω σε εκτίμηση θα πάρω ένα ζεύγος αν δω ότι βγαίνουν φθηνότεροι από τα eshop.