Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By otso
#375684 Dim τι λες κανουμε μια εταρεια και να παμε τζαπονια να πουλησουμε κρητικο λαδι με αιθερια ελαια για μασαζ ; εσυ σαν καλος πωλητης θα αναλαβεις την προωθηση και τις πωλησεις και εγω την πρακτικη πλευρα της επιδειξης σε γιαπωνεζουλες , αντε μπορει να σε αφηνω να κανεις σε καμμια γιαγια ,θα σε μαθω να κανεις γιονι μασαζ .
μετα κανε δωρο σε ολο το φορουμ piaa υαλοκαθαριστηρες και σε πιο κολλητους και καμμια λαμπα.
Άβαταρ μέλους
By melos86
#375694
xenos έγραψε:
dimviii έγραψε:πηγαινε σε κανα βενζιναδικο,κρατανε συνηθως τα περισευοντα κλιπακια από αλλα σετ υαλοκαθαριστήρων.


Θα ρωτήσω, έχεις δίκιο. :thumbsup:

melos86 έγραψε:Ειναι πολυ καλης ποιοτητας γενικα... Μαλλον κατι πηγε στραβα κατα την τοποθετηση και το κλιψακι παρεδωσε πνευμα!
Οπως σου προτειναν τα παιδια σε καποιο πρατηριο θα στο αντικαταστησουν δωρεαν!


Αν είχε σχέση με την τοποθέτηση, θεωρώ ότι δεν θα έσπαγε μετά από ένα χρόνο.
Πάντως σε ένα shell που ρώτησα για ολόκληρο, ούτε που τους πέρασε από το μυαλό να μου πουν για κλιπάκι μόνο. :x

Παιζουν πολλα... Τυπικο παραδειγμα για να μην ψαχνει ο υπαλληλος ποιο κλιψακι ταιριαζει βγαζει απο τον παλιο και το τοποθετει στον καινουριο!
Αυτο το κλιψακι βεβαια μπορει να ειναι χρονια στο αμαξι και να εχει ξεραθει απο τον ηλιο!
Εχω μια σακουλα γεματη! Αν δεν βρεις στειλε μου ενα pm να σου στειλω μερικα με το ταχυδρομειο να κανεις την δουλεια σου!
Άβαταρ μέλους
By xenos
#375734
melos86 έγραψε: Αν δεν βρεις στειλε μου ενα pm να σου στειλω μερικα με το ταχυδρομειο να κανεις την δουλεια σου!


Σε ευχαριστώ. :)
Θα κάνω μια κρούση αρχικά σε 1-2 που βάζω συνήθως.
Άβαταρ μέλους
By nido
#377501 Guys, έχετε κανένα μαγαζί υπόψη που να πουλάει καλής ποιότητας λάστιχο καθαριστήρων με το μέτρο? :roll:

(χρειάζομαι 65+40cm για εμπρός, που έχω κάτι aerotwin (Bosch) με λάστιχο αυτή τη στιγμή από κάποιους που είχα πάρει από ένα Praktiker που πέτυχα στο δρόμο μου σε ένα ταξίδι πριν 2 καλοκαίρια, κι άλλα 40cm για πίσω, και δε θα ήθελα να τα σκάσω για κομπλέ καθαριστήρες μια και είναι εύκολο να αλλαχθούν μόνο τα λάστιχα...)
Άβαταρ μέλους
By xenos
#377518
xenos έγραψε:
melos86 έγραψε: Αν δεν βρεις στειλε μου ενα pm να σου στειλω μερικα με το ταχυδρομειο να κανεις την δουλεια σου!


Σε ευχαριστώ. :)
Θα κάνω μια κρούση αρχικά σε 1-2 που βάζω συνήθως.


Βρηκα τελικα κλιπακι, αλλα οταν εκανα την αποσυναρμολογηση ειδα οτι εχει σπασει το πλαστικο που κραταει το μακτρο και με τη σειρα του κουμπωνει στο κλιπ, οποτε @@.
Άβαταρ μέλους
By otso
#377655
nido έγραψε:Guys, έχετε κανένα μαγαζί υπόψη που να πουλάει καλής ποιότητας λάστιχο καθαριστήρων με το μέτρο? :roll:

(χρειάζομαι 65+40cm για εμπρός, που έχω κάτι aerotwin (Bosch) με λάστιχο αυτή τη στιγμή από κάποιους που είχα πάρει από ένα Praktiker που πέτυχα στο δρόμο μου σε ένα ταξίδι πριν 2 καλοκαίρια, κι άλλα 40cm για πίσω, και δε θα ήθελα να τα σκάσω για κομπλέ καθαριστήρες μια και είναι εύκολο να αλλαχθούν μόνο τα λάστιχα...)



αν βρεις σφυρα και μενα γιατι 800 και 750 mm που ειναι οι δικοι μου ειναι οι μεγαλυτεροι και ακριβωτεροι που μπορεις να βρεις .
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#377708
Dodger έγραψε:Φορτηγό έχεις;


Γιατί το λές; Τόσο περίπου είναι και οι δικοί μου.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#377715 Scania? :shifty: :lol: Ε, δεν μου έχει τύχει να δω/ακούσω 80άρι.
Άβαταρ μέλους
By otso
#377744
Dodger έγραψε:Φορτηγό έχεις;


μπορεις να το πεις κι ετσι , κατι σαν κλουβα γυφτικη . το καλοκαιρι οταν παμε για μπανιο φορτωνω και πεπονια και πουλαω στην παραλια , στις παραλιες ειμαι γνωστος ο babis o good melon . τους το λεω αγγλικα για να τσιμπανε οι βλαχοι.
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#377755
Dodger έγραψε:Scania? :shifty: :lol: Ε, δεν μου έχει τύχει να δω/ακούσω 80άρι.


Peugeot 3008... Παίρνει αυτούς που είναι 80cm & 70cm.

Είναι πράγματι μεγάλη η επιφάνεια που καθαρίζουν. Όταν έψαχνα αντηλιακό ύφασμα, δεν βρήκα κάποιο που να καλύπτει όλο το παρμπρίζ και αγόρασα ένα για φορτηγό που το έκοψα λίγο στα σημεία των καθρεφτών.

:s_dunno
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#377813
otso έγραψε:
Dodger έγραψε:Φορτηγό έχεις;


μπορεις να το πεις κι ετσι , κατι σαν κλουβα γυφτικη . το καλοκαιρι οταν παμε για μπανιο φορτωνω και πεπονια και πουλαω στην παραλια , στις παραλιες ειμαι γνωστος ο babis o good melon . τους το λεω αγγλικα για να τσιμπανε οι βλαχοι.


:lol: :lol: :lol: :lol: απόλαυση είσαι ρε φούστη otso. Αν βρω λάστιχα θα σου φέρω
Άβαταρ μέλους
By melos86
#377965
xenos έγραψε:
xenos έγραψε:
melos86 έγραψε: Αν δεν βρεις στειλε μου ενα pm να σου στειλω μερικα με το ταχυδρομειο να κανεις την δουλεια σου!


Σε ευχαριστώ. :)
Θα κάνω μια κρούση αρχικά σε 1-2 που βάζω συνήθως.


Βρηκα τελικα κλιπακι, αλλα οταν εκανα την αποσυναρμολογηση ειδα οτι εχει σπασει το πλαστικο που κραταει το μακτρο και με τη σειρα του κουμπωνει στο κλιπ, οποτε @@.

Μπορεις να βαλεις μια φωτο αν ειναι ευκολο?
Άβαταρ μέλους
By xenos
#378068
melos86 έγραψε:
xenos έγραψε:
xenos έγραψε:
melos86 έγραψε: Αν δεν βρεις στειλε μου ενα pm να σου στειλω μερικα με το ταχυδρομειο να κανεις την δουλεια σου!


Σε ευχαριστώ. :)
Θα κάνω μια κρούση αρχικά σε 1-2 που βάζω συνήθως.


Βρηκα τελικα κλιπακι, αλλα οταν εκανα την αποσυναρμολογηση ειδα οτι εχει σπασει το πλαστικο που κραταει το μακτρο και με τη σειρα του κουμπωνει στο κλιπ, οποτε @@.

Μπορεις να βαλεις μια φωτο αν ειναι ευκολο?


Λοιπον, αυτο:
Εικόνα

Που ειναι πανω στο λαστιχο (ειναι οκ αυτο), πιανεται σε αυτο:
Εικόνα

,με πλαστικα δοντακια που εχουν σπασει.
Αυτο με τη σειρα του, απο την αλλη μερια ειναι ετσι:
Εικόνα

Και πανω σε αυτο πιανει το κλιπακι.
Άβαταρ μέλους
By melos86
#378238 Μια εικονα, 1000 λεξεις...
Μιλας για flatblade λοιπον εσυ, ενω εγω για τους παραδοσιακους! Δεν εχω αποψη για τους δικους σου λοιπον γιατι δεν τους εχω δουλεψει καθολου!
Αν βρεις παντως καποιο τηλεφωνο της wurth εκει που εισαι πιθανον να στον αντικαταστησουν! Γενικα δεν θελουν στεναχωρημενους πελατες!