Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#2202 Τώρα που μπήκαμε στο φθινόπωρο,νομίζω οτι είναι ένα θέμα που θα μας απασχολήσει.
Ήδη εγω μετα απο 4 χρονια με τους εργοστασιακούς μάλλον πρεπει να τους αλλάξω στο Α5.Λέω να βάλω Wurth.Καμια ιδέα που να κοιτάξω?
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#2219 εγω αλλαζω λαστιχακια καθε χρονο με πολυ μικρο κοστος και στα 2 αυτοκινητα.Δεν υπαρχει λογος να αλλαζεις ολο τον υαλοκαθαριστηρα με κοστος ειδικα για στους ασσυμετρους και μεγαλους στα 20-40-50 ευρω εαν μιλαμε για καλες μαρκες.
Λαστιχακι swf και καθαρισες.Βγαζουν και αλλοι σοβαροι κατασκευαστες ανταλλακτικα λαστιχακια οπως valeo.trico κλπ :s_yes
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#2260 Το είχα κάνει περυσι στο ΜΙΝΙ αλλα δεν είχα μεινει ικανοποιημένος...
Τωρα στο Α5 αμα βρω με 20 ευρω θα τους αλλαξω.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#2273 Τrico, είτε ολόληρους είτε μόνο λαστιχάκια. Έχω το παρμπρίζ μου ήσυχο (και καθαρό) :s_smile
Άβαταρ μέλους
By ambient
#2281 Λαστιχάκια της προκοπής που μπορούμε να βρούμε;
Έχω δοκιμάσει μερικά από καταστήματα με αξεσουάρ αυτοκινήτων και η απόδοσή τους είναι απογοητευτική. Του Praktiker ειδικά είναι πεταμένα λεφτά.
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#2286 Και εγώ 2 φορές άλλαξα λαστιχάκια και ήταν σκατά. Μετά από κάνα 2μηνο που κράτησα τα δεύτερα, πήγα πήρα bosch ολόκληρους και έκανα τη δουλειά μου.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#2406 οταν βαζτε λαστιχακια ζητατε επιμονα να ειναι επωνυμα.Και εγω οταν δεν βρηκα και εβαλα νο νειμ δεν ειχα καλο αποτελεσμα.
Άβαταρ μέλους
By ambient
#2780 Τι θεωρείται επώνυμο; Μπορείς να προτείνεις μέρος για αγορά;
Άβαταρ μέλους
By koubeast
#2938 Ούτε εγώ βρήκα επώνυμα λάστιχα. Προς το παρόν έβαλα κάποια no name κι αν δε βρω σύντομα επώνυμα, σκέφτομαι να ξαναβάλω τους ΟΕΜ (νομίζω bosch) που άντεξαν 4 χρόνια και το κόστος τους στην αντιπροσωπεία είναι 35€. (VW Polo 6R)
Άβαταρ μέλους
By Orestisren
#2943 Εγώ έχω πάρει απο περυσι Bosch Aerotwin απο 23 ευρώ το ζευγάρι (+ μεταφορικά τα οποία μοιράστηκα ) τους οποίους και δεν έχω τοποθετήσει ακόμα :s_tongue
Οι υπάρχοντες είναι Valeo και η Renault χρεώνει 25 το τεμάχιο :s_omg
Οι υπάρχοντες στα 3+ χρονια πλέον συνεχιζουν να δουλέυουν σωστά απλά μάλλον θα τους αλλάξω γιατί το αποτελεσμα δεν ειναι τοσο καλό όσο θέλω (ναι ναι είμαι κάπως περιεργος :s_tongue )
Αλήθεια λένε τίποτα οι Aerotwin? :s_scratchhead
Άβαταρ μέλους
By koubeast
#3064 Κοίτα, στο πόλο που δε παρκάρει σε κλειστό γκαράζ αντέξαν 4 χρόνια και καθαρίζανε πολύ καλά. Στο πασσάτ αντέξανε 7 χρόνια (την περισσότερη ζωή του την περνάει σε κλειστό γκαράζ) οπότε θα τους ξαναπροτιμήσω. Εγώ το φθηνότερο που τους βρήκα για το πόλο ήταν γύρω στα 25€+ μεταφορικά, οποτέ τα 35€ που ζητά η αντιπροσωπεία φαντάζουν λογικά :s_smile
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#3094 Aerotwin χρησιμομοιουσα για χρονια και στο Κορολλα και στο Σαξο παλιοτερα αλλα πανω απο 2 χρονια δεν κρατουσαν, μετα εκαναν θορυβο η αφηναν γραμμες νερου.
Πλεον βαζω Valeo revolution που τους αγοραζω απο συνοικιακο συνεργειο για 25-27 € και τους 2 μπροστινους.
Άβαταρ μέλους
By touring the m3 1.6
#9773 Ότι και να βάλουμε,αν δέ τους περνάμε κάθε πρωί με βρεγμένο χαρ/ντηλο(που είναι τόσο απλό,αλλά το κάνουμε μία στο τόσο),δεύτερο καλοκαίρι δέ κρατάνε......