Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#2202 Τώρα που μπήκαμε στο φθινόπωρο,νομίζω οτι είναι ένα θέμα που θα μας απασχολήσει.
Ήδη εγω μετα απο 4 χρονια με τους εργοστασιακούς μάλλον πρεπει να τους αλλάξω στο Α5.Λέω να βάλω Wurth.Καμια ιδέα που να κοιτάξω?
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#2219 εγω αλλαζω λαστιχακια καθε χρονο με πολυ μικρο κοστος και στα 2 αυτοκινητα.Δεν υπαρχει λογος να αλλαζεις ολο τον υαλοκαθαριστηρα με κοστος ειδικα για στους ασσυμετρους και μεγαλους στα 20-40-50 ευρω εαν μιλαμε για καλες μαρκες.
Λαστιχακι swf και καθαρισες.Βγαζουν και αλλοι σοβαροι κατασκευαστες ανταλλακτικα λαστιχακια οπως valeo.trico κλπ :s_yes
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#2260 Το είχα κάνει περυσι στο ΜΙΝΙ αλλα δεν είχα μεινει ικανοποιημένος...
Τωρα στο Α5 αμα βρω με 20 ευρω θα τους αλλαξω.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#2273 Τrico, είτε ολόληρους είτε μόνο λαστιχάκια. Έχω το παρμπρίζ μου ήσυχο (και καθαρό) :s_smile
Άβαταρ μέλους
By ambient
#2281 Λαστιχάκια της προκοπής που μπορούμε να βρούμε;
Έχω δοκιμάσει μερικά από καταστήματα με αξεσουάρ αυτοκινήτων και η απόδοσή τους είναι απογοητευτική. Του Praktiker ειδικά είναι πεταμένα λεφτά.
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#2286 Και εγώ 2 φορές άλλαξα λαστιχάκια και ήταν σκατά. Μετά από κάνα 2μηνο που κράτησα τα δεύτερα, πήγα πήρα bosch ολόκληρους και έκανα τη δουλειά μου.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#2394
kostis20 έγραψε:Που τους βρίσκουμε?


Tη πρώτη φορά είχα αγοράσει τους Trico από Αγγλία, γιατί έμενα εκεί. Πριν λίγο καιρό, φίλος που έχει πλυντήριο αυτοκινήτων, μου πέρασε μόνο τα λαστιχάκια, πάλι από Trico. Με ένα search πιστεύω θα βρεις.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#2406 οταν βαζτε λαστιχακια ζητατε επιμονα να ειναι επωνυμα.Και εγω οταν δεν βρηκα και εβαλα νο νειμ δεν ειχα καλο αποτελεσμα.
Άβαταρ μέλους
By ambient
#2780 Τι θεωρείται επώνυμο; Μπορείς να προτείνεις μέρος για αγορά;
Άβαταρ μέλους
By koubeast
#2938 Ούτε εγώ βρήκα επώνυμα λάστιχα. Προς το παρόν έβαλα κάποια no name κι αν δε βρω σύντομα επώνυμα, σκέφτομαι να ξαναβάλω τους ΟΕΜ (νομίζω bosch) που άντεξαν 4 χρόνια και το κόστος τους στην αντιπροσωπεία είναι 35€. (VW Polo 6R)
Άβαταρ μέλους
By Orestisren
#2943 Εγώ έχω πάρει απο περυσι Bosch Aerotwin απο εδώ 23 ευρώ το ζευγάρι (+ μεταφορικά τα οποία μοιράστηκα ) τους οποίους και δεν έχω τοποθετήσει ακόμα :s_tongue
Οι υπάρχοντες είναι Valeo και η Renault χρεώνει 25 το τεμάχιο :s_omg
Οι υπάρχοντες στα 3+ χρονια πλέον συνεχιζουν να δουλέυουν σωστά απλά μάλλον θα τους αλλάξω γιατί το αποτελεσμα δεν ειναι τοσο καλό όσο θέλω (ναι ναι είμαι κάπως περιεργος :s_tongue )
Αλήθεια λένε τίποτα οι Aerotwin? :s_scratchhead
Άβαταρ μέλους
By koubeast
#3064 Κοίτα, στο πόλο που δε παρκάρει σε κλειστό γκαράζ αντέξαν 4 χρόνια και καθαρίζανε πολύ καλά. Στο πασσάτ αντέξανε 7 χρόνια (την περισσότερη ζωή του την περνάει σε κλειστό γκαράζ) οπότε θα τους ξαναπροτιμήσω. Εγώ το φθηνότερο που τους βρήκα για το πόλο ήταν γύρω στα 25€+ μεταφορικά, οποτέ τα 35€ που ζητά η αντιπροσωπεία φαντάζουν λογικά :s_smile
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#3094 Aerotwin χρησιμομοιουσα για χρονια και στο Κορολλα και στο Σαξο παλιοτερα αλλα πανω απο 2 χρονια δεν κρατουσαν, μετα εκαναν θορυβο η αφηναν γραμμες νερου.
Πλεον βαζω Valeo revolution που τους αγοραζω απο συνοικιακο συνεργειο για 25-27 € και τους 2 μπροστινους.
Άβαταρ μέλους
By touring the m3 1.6
#9773 Ότι και να βάλουμε,αν δέ τους περνάμε κάθε πρωί με βρεγμένο χαρ/ντηλο(που είναι τόσο απλό,αλλά το κάνουμε μία στο τόσο),δεύτερο καλοκαίρι δέ κρατάνε......